SPIN

„Nazywam się Miliard” – taniec przeciwko przemocy

Aneta Borkowska piątek, 14 lutego 2014, 23:04 Ostatnie galerie

Dzisiaj (14 lutego) na placu Sikorskiego o godz. 16. kilkadziesiąt siedlczanek zatańczyło, by wspólnie zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. W ten sposób Siedlce już poraz drugi dołączyły do międzynarodowej akcji „One Billion Rising”, która w Polsce przyjęła nazwę „Nazywam się Miliard”.

 

6 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 8 lat temu

  Protest przeciwko przemocy wobec kobiet? A gdzie one są? Dziećmi się wyręczać? Nawet moja córka, a ja nic nie wiedziałem. Znowu akcje, polityka…..

  • Magda dodano 8 lat temu

   Jaka polityka człowieku? To akcja międzynarodowa, a nie jakiejś opcji politycznej. Kurna że Ty we wszystkich swoich działaniach kierujesz się polityką nie oznacza, że inni też tak robią.
   I skoro nie wiedziałeś że będzie tam Twoja córka to dam CI radę: rozmawiaj ze swoim dzieckiem. Samo danie jeść nie wystarcza naprawdę.

  • i dobrze dodano 8 lat temu

   że nie wiedziałeś. Dziecko mądrzejsze od rodzica. 😀 Pozdro

 2. siedlczanka dodano 8 lat temu

  Jestem uczennicą gimnazjum i jestem dumna że mogłam wczoraj zatańczyć razem z dziewczynami. Nikt nie zdaje sobie sprawy jakie to uczucie pokazania się i protestowania.
  Na pewno przed najbliższe kilka lat będę wspierała tą akcję i będę tańczyć z koleżankami. pozdrawiam

  • brawo dodano 8 lat temu

   Brawo siedlczanko – Wasza świadomość sytuacji kobiet tych malutkich, kilkunastoletnich i tych dorosłych jest duża – gratuluję odwagi.
   czytając te krytyczne nieuzasadnione wypociny innych dochodzi się do wniosku, że nawet zaangażowanie się w taką zdawałoby się "zwykłą" akcję w naszym mieście jest po prostu aktem odwagi.

 3. Na poważnie dodano 8 lat temu

  Radzę cykl pogawędki z psychologiem społecznym na temat skutków przemocy – szeroko pojętej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?