SPIN

Doroczna wystawa FOTOGRAMU

Aneta Borkowska sobota, 15 lutego 2014, 09:38 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 27 lutego o godz. 18. do Galerii FOKUS na otwarcie dorocznej wystawy fotografii FOTOGRAM 2014. Wystawa czynna będzie do 28 marca.

Grupa Twórcza FOTOGRAM działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach już trzynasty rok. W comiesięcznych spotkaniach bierze zwykle udział około 30 osób, z czego 20 systematycznie i aktywnie uczestniczy w pracach Grupy. Cele, jakie sobie postawiliśmy, to m.in. rozwijanie i upowszechnianie twórczości fotograficznej, doskonalenie warsztatu i pogłębianie wiedzy o fotografii.

Podczas spotkań odbywają się prezentacje prac członków Grupy oraz omawiane są sprawy związane z jej działalnością. Bardzo często organizowane są spotkania z twórcami i krytykami oraz wykłady z różnych dziedzin fotografii. W ostatnim czasie nasze zaproszenia przyjęli m.in.: Lucjan Demidowski, Andrzej Kawecki, Marcin Sudziński, Marcin Jastrzębski, Michał Łuczak, Maks Skrzeczkowski, Krzysztof Wojciechowski i Konrad Mickiewicz.

Dotychczas odbyło się dwadzieścia naszych wystaw zbiorowych i dwanaście plenerów edukacyjnych. Wydawane są katalogi tychże wystaw, a prace członków Grupy drukowane są w albumach i kalendarzach. Na szczególne wyróżnienie zasługują autorzy wystaw indywidualnych prezentowanych w Galerii Fotografii FOKUS: Agnieszka Król, Aleksander Skums i Adam Krasuski. Nie mniej ciekawe pokazy swoich dokonań mieli w Galerii „W Bramie”: Aleksandra i Marcin Jurkowscy, Arkadiusz Włodarczyk, Paweł Bączyk i Lech Iwiński.

Osiągnięcia Grupy Twórczej FOTOGRAM i działania Miejskiego Ośrodka Kultury na rzecz upowszechniania fotografii cieszą się uznaniem wśród osób zainteresowanych tą dziedziną. Niemal co miesiąc dołączają do nas adepci oraz ci, którzy mają już pokaźny dorobek i sprecyzowane zainteresowania fotograficzne. Jesteśmy grupą przyjaciół i jednym z najbardziej aktywnych środowisk twórczych naszego miasta.

tekst: Andrzej Ruciński, MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?