SPIN

Pogoń wysoko oceniona w raporcie PZPN

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 lutego 2014, 11:31 Sport

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej „Jesień 2013/14”. Raport zawiera szczegółowe oceny współpracy organizatora z policją, segregacji kibiców, pracy stewardów, stanu infrastruktury stadionowej, polityki informacyjnej klubu, dostępności bufetów oraz czystości toalet. Jak w rankingu II ligowych klubów wypadł siedlecki stadion oraz klub MKP Pogoń Siedlce?

FREKWENCJA
Pod względem frekwencji na trybunach Pogoń znalazła się za miejscu drugim. Na własnym stadionie dokładnie 12385 kibiców dopingowało biało-niebieskich. Średnia frekwencja na meczu również daje siedleckiemu klubowi pozycję vicelidera.

POLITYKA INFORMACYJNA KLUBU
Działalność piłkarskiej strony internetowej siedleckiego klubu oraz polityka informacyjna po raz kolejny została wysoko oceniona przez Delegatów PZPN-u. W tym względzie Pogoń zajmuje pierwszą lokatę.

PUNKTY GASTRONOMICZNE
W tej kategorii spośród drużyn II ligi wschodniej siedleckiej Pogoni przyznano najwyższą notę spośród innych klubów (4,94). Nasz klub utrzymał tutaj pozycję lidera z ubiegłego raportu.

pogon01PARKINGI
Za kryterium oceniania przyjęto lokalizację, odległość od stadionu, wielkość czy też czystość. Siedlecka Pogoń zajmuje w tej kategorii drugie miejsce.

SANITARIATY
Ilość, czystość i wyposażenie toalet na stadionach zostało rozpatrzone przez delegatów jako odrębna kwestia. W tej kategorii siedlecki klub uplasował się na pozycji trzeciej.

MEDIA
Delegaci oceniali także ilość i dostępność miejsc na stadionie dla przedstawicieli mediów. W tej kategorii Pogoń wskoczyła na drugą pozycję.

WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO
Tu pierwsze miejsce Pogoń dzieli z drużyną Znicz Pruszków. Delegaci brali pod uwagę sprawność ciągów komunikacyjnych, które służą szybkiej i bezpiecznej ewakuacji oraz odpowiednią ilość furtek ewakuacyjnych.

NIEPEŁNOSPRAWNI
Podstawowym kryterium, któremu przypatrywali się delegaci jest przystosowana do osób niepełnosprawnych infrastruktura (w tym dostępność wind). Powtórnie najlepiej ze wszystkich klubów najlepiej ocenione zostały Pogoń Siedlce oraz Znicz Pruszków.

WARUNKI OGLĄDANIA MECZU
W tej kwestii przede wszystkim brano pod uwagę: widoczność boiska z różnych punktów stadionu, komfort, oświetlenie czy zadaszenie. Z notą 5,11 siedlecka Pogoń znów plasuje się najwyżej w rankingu.

pogon01SŁUŻBY PORZĄDKOWE
W tym aspekcie lepszą notę uzyskały spośród drugoligowców tylko Wisła Puławy oraz Wigry Suwałki.

NAJBARDZIEJ GOŚCINNE KLUBY
Kategoria ta jest określana pod względem liczby przybyłych na stadion kibiców gości. Pogoń Siedlce jest uplasowana na czwartym miejscu – na stadion przy ul. Jana Pawła II 6 przybyło 540 fanów innych drugoligowców.

Raport przygotowany przez Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury w całości dostępny na stronie PZPN

źródło: MKP Pogoń Siedlce

2 komentarze

  1. F3 dodano 7 lat temu

    pzpn pzpn j….

  2. kibic siedleckiej piłki nożnej dodano 7 lat temu

    Ale jestem zadowolony z opinii o siedleckiej Pogoni w raporcie PZPN. Jakże to miła wiadomość dla nas kibiców.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?