SPIN

Zdrowie. Praca. Rodzina – PiS kampanię zaczyna

Beata Głozak poniedziałek, 17 lutego 2014, 23:48 Siedlce

– Chcemy wrócić do zasady, że to co nie jest zakazane w gospodarce jest dozwolone, żeby przedsiębiorca nie czuł za swoimi plecami oddechu co mu wolno, a czego nie – powiedział poseł Krzysztof Tchórzewski podczas dzisiejszej konferencji.

Zdrowie, praca i rodzina – to trzy główne filary tegorocznego programu Prawa i Sprawiedliwości. Jego ogólne założenia podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawili poseł PiS Krzysztof Tchórzewski i senator tej partii Waldemar Kraska. W spotkaniu z lokalnymi mediami towarzyszył też prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

– Program „Zdrowie. Praca. Rodzina” jest traktowany przez nas bardzo poważnie i nie będziemy po wyborach udawali, że go nie ma – powiedział Krzysztof Tchórzewski. – To materiał przeznaczony do otwartej dyskusji wewnątrzpartyjnej. W czerwcu ma powstać z tego program wyborczy. Teraz to jest program partii – dodał.

Jak stwierdził poseł, filary na których zbudowano program to efekt analizy oczekiwań Polaków.

Po pierwsze zdrowie

 • koniec kolejek – szybkie skierowania na badania
 • zdrowe dzieci – pielęgniarka i dentysta w każdej szkole (w każdej szkole gabinety medyczno–dentystyczne, bezpłatna opieka pielęgniarki i dentysty dla każdego ucznia
 • tanie i dostępne leki – lek refundowany nie może kosztować więcej niż 8 zł.

Jednym z głównych postulatów Prawa i Sprawiedliwości jest likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontraktowanie usług ma być przekazane do urzędów wojewódzkich.

– Ponadto mają powstać sieci szpitali, które byłyby dostępne i udzielałyby pomoc praktycznie wszystkim i byłyby finansowane z budżetu – powiedział senator Waldemar Kraska.

PiS będzie walczył z absurdami w służbie zdrowia. Pacjent nie będzie musiał spędzić trzech dni w szpitalu „tylko po to, żeby zrobić mu rezonans”.

– Teraz, gdy pacjent przychodzi do szpitala musi wypełnić 10 druków, a zamiast rozmowy z pacjentem personel musi wypisywać  dokumenty – stwierdził senator. Niestety taka rewolucja może kosztować. – Nie wykluczamy wzrostu składki zdrowotnej, ale najpierw musimy wszystko podliczyć i zobaczyć na co nas będzie stać.

Po drugie praca

 • wyższe pensje,
 • więcej pracy – Narodowy Program Zatrudnienia to 1,2 mln nowych miejsc pracy: ulgi dla pracodawców tworzących miejsca pracy na terenach wiejskich; 50 proc. mniejsza składka na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w części finansowanej przez pracodawcę. Fundusz Wspierania młodych przedsiębiorców: tanie kredyty dla absolwentów, którzy chcą otworzyć własną firmę,
 • pewna praca – koniec tzw. umów śmieciowych.

– Chcemy wrócić do zasady, że to co nie jest zakazane w gospodarce jest dozwolone, żeby przedsiębiorca nie czuł za swoimi plecami oddechu co mu wolno, a czego nie – wyliczał Krzysztof Tchórzewski. – Od przedsiębiorcy wymagamy, żeby był porządnym człowiekiem i żeby nie musiał kombinować. Prawo musi być jednoznaczne – dodał.

Po trzecie rodzina

 • co miesiąc specjalny dodatek dla każdej polskiej rodziny – 500 zł dla rodziny z dwójką dzieci, 1500 zł dla rodziny z czwórką dzieci,
 • dostępne i bezpłatne przedszkola – tanie artykuły dla dziecięcego,
 • darmowy, pełnowartościowy posiłek dla każdego uczącego się dziecka.

W programie przedstawionym podczas dzisiejszej konferencji nie znalazł się natomiast postulat o bezpłatnych żłobkach.

– Chcemy stworzyć system, który będzie nagradzał kobiety, które chcą zostać z dzieckiem szczególnie przez pierwsze 2 lata. Wybór będzie oczywiście wolny i jeżeli kobieta uważa, że powinna pracować i oddawać dziecko do żłobka będzie tak jak z przedszkolami dostęp będzie łatwiejszy i bezpłatny, ale chcemy żeby polska kobieta wychowywała w pierwszych latach dziecko w domu – podkreślił.

98 komentarzy

 1. pytam ? dodano 10 lat temu

  no dobra wszystko pięknie tylko kto za to zapłaci ??
  bo pieniądze w budżecie nie spadają jak manna z nieba tylko z podatków, mniej podatków = mniej pieniędzy w budżecie, a skąd brać pieniądze na te wszystkie ulgi i inne dodatki ?? Wzrost zadłużenia ?

  • Sensej dodano 10 lat temu

   Mniej podatków to więcej pieniędzy w kieszeniach obywateli = więcej wolnej gotówki na rynku = wzrost gospodarczy . Pieniądze z budżetu są marnotrawione i rozkradane przez kolesi. Przykład: służba zdrowia – wpompowane miliardy i półroczne kolejki do specjalistów. Mówi Ci to coś ? Efekt: i tak płacisz z własnej kieszeni za coś co państwo powinno Ci zagwarantować – bo właśnie płacisz bardzo bardzo wysokie podatki.

   • mr2 dodano 10 lat temu

    bardzo wysokie podatki?! rozejrzyj się po Europie jakie tam ludzie płacą podatki a przy tym podatek od posiadania samochodu, co najmniej częściowo płatna indywidualnie ochrona zdrowia, kosztowna edukacja itd itp. My płacimy mało, a dostajemy dużo wbrew pozorom. I to się kiedyś musi skończyć niestety bo nie prowadzi do niczego.
    A Tobie się wydaje, że państwo ma Ci wszystko zagwarantować a Ty będziesz szukał tylko ulg, kombinował jak ominąć to czy tamto.
    Oto Polska właśnie.

    • Sensej dodano 10 lat temu

     Tobie się wydaje że wiesz co mi się wydaje.

     Chciałbym płacić podatki takie jak np. w UK, Norwegii, Niemczech i każdym innym kraju na zachód od Polski – bo w stosunku do zarobków są to śmieszne pieniądze. Nie oczekuje od państwa niczego, poza utrzymywaniem bezpieczeństwa wewnętrznego w kraju. Oczekuję za to od "państwa" żeby nie traktowało swoich obywateli jak idiotów (baranów do strzyżenia), którzy nie potrafią zadbać o swoje potrzeby i pieniądze. A jeżeli 80% podatku (pośrednich i bezpośrednich) to jest wg Twojej opinii mało to faktycznie 100% wygląda lepiej – tylko że to nazywa się niewolnictwo. Cwaniakom a i owszem żyje się dobrze, tylko że ja nie jestem cwaniakiem, pracuje na etacie, mam rodzinę i chcę godnie żyć.

     Za opiekę medyczną i tak płace ze swojej kieszeni nie zależnie od składki zdrowotnej. (stomatolog, wizyty u specjalistów)

     PS.
     http://p4.kciuk.pl/p4.kciuk.pl/7a54c7e5ebe9d9a38f0fe35894586d4f.jpg

    • Sensej dodano 10 lat temu

     Wklepałem dłuższą odpowiedź na Twojego posta, ale serwer zjadł to i nie chce mi się pisać drugi raz. Dla tego wstawię tylko dwa linki:
     http://p4.kciuk.pl/p4.kciuk.pl/7a54c7e5ebe9d9a38f0fe35894586d4f.jpg

     http://www.mojawyspa.co.uk/grafika/artgaleria/26975/podatki_copy.jpg

     Ps. Tobie się tylko wydaje co mi się wydaje. Nie jestem cwaniakiem i nie oczekuje niczego od państwa polskiego prócz zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. A jeśli chodzi o podatki to jeżeli 80% to nie dużo (podatki bezpośrednie i pośrednie) to faktycznie 100% wygląda lepiej – to się nazywa niewolnictwo. Podatki trzeba płacić to pewne – ale jest to temat raczej na jakieś forum czy debatę z udziałem zwykłych obywateli i fachowców praktyków, czyli np. przedsiębiorców którzy to najbardziej odczuwają "dobroczynność" "rządu".

    • Sensej dodano 10 lat temu

     Wklepałem dłuższą odpowiedź na Twojego posta, ale serwer zjadł to więc w skrócie:

     Tobie się tylko wydaje że wiesz co mi się wydaje. Nie jestem cwaniakiem i nie oczekuje niczego od państwa polskiego prócz zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. A jeśli chodzi o podatki to jeżeli 80% to nie dużo (podatki bezpośrednie i pośrednie) to faktycznie 100% wygląda lepiej – to się nazywa niewolnictwo. Podatki trzeba płacić to pewne – ale jest to temat raczej na jakieś forum czy debatę z udziałem zwykłych obywateli i fachowców praktyków, czyli np. przedsiębiorców którzy to najbardziej odczuwają "dobroczynność" "rządu".

     PS. w krajach zachodnich Europy siła nabywcza pieniądza jest nieporównywalnie większa więc relatywnie wyższe podatki są nie odczuwalne, w szczególności dla rodzin.

     • mr dodano 10 lat temu

      pracowałem przez lata legalnie w wielu krajach Europy i poza nią. Wiem, z własnego doświadczenia, to co piszę. Jak pracujesz na g…j umowie za g…e pieniądze, może Ci się wydawać, że zagranicą masz małe podatki. Zacznij normalnie pracować, wynajmij samodzielnie mieszkanie, zarejestruj zagranicą samochód, zaprowadź (zapłać) za przedszkola i szkoły swoich dzieci itd itp. i wtedy napisz jeszcze raz, że w Polsce płacisz 80%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! podatku i nic z tego nie masz. Ty podajesz informacje z internetu. Równie dobrze mogę zacząć czytać wpolityce.pl i brać wiedzę przekazywaną przez Karnowskich jako wiedzę powszechną.

  • UWAGA PiS i ?! dodano 10 lat temu

   To kolejne wybory i co najpierw Siedlce sprzedajecie , zadłużacie a potem co ? Polsk ale jak to miawiał klasyk JAcek Kurski "ciemny lud to kupi" NIE !!! tym Panom dziękujemy

  • tata 3 dodano 10 lat temu

   Nie mogę na nich patrzeć jak Kudelski toleruje Prezesa (…) – impreza alkoholowa na (…) i interwencja POliCJI, ks…a tańczy na stole pijana i dewastuje lokal.
   (..) mąż (…) klepie po tyłkach dziewczyny przed przyjęciem do pracy , (…) co łamie prawo !!! nie stosując PZP wynajmując lokal za 6-10 tyś miesiecznie bez przetargu. pewie na rozkaż Kudelskiego ?Kupuje sam. terenowy a co ! sać nas!!!! BRAWO . Kalicki co ubezpieczał a teraz na syna spółki miasta ale to Norma Prawi i Sprawiedliwi blee…..

   • efaster dodano 10 lat temu

    no ładnie naprawdę robili imprezę z alkoholem na trenie publicznych obiektów rekreacyjnych (basen) ?? przecież regulamin tych obiektów wyraźnie zabrania wnoszenia i spożywania substancji zmieniających świadomość (w tym art. monopolowe), czyżby druga "afera" jak z Gryfina (Zachodniopomorskie) w Faktach TVN o tym mówili, Starosta Gryfiński zrobił imprezę z alkoholem na sali sportowej, gdzie w regulaminie jest zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu a gdy media lokalne i ogólnopolskie podchwyciły temat radni na wyraźną "prośbę" Starosty zmienili regulamin, w którym nie ma już mowy o zakazie spożywania alkoholu. Ale sprawą i tak się z urzędu zajęła prokuratura. A u nas VIP-y nie od dziś mają problemy z alkoholem (patrz …. i dni Siedlce w 2007 roku gdy na zakończenie po fajerwerkach pijaniutki śpiewał acapella "Moje Siedlce" no ale wybaczam była delegacja z Berdyczowa na Ukrainie i trzeba było "umacniać" przyjaźń Polsko-Ukraińską, a że szły "ciężkie argumenty, to ju inna kwestia, albo … który w "bele pijany" wdrapał się na scenę i przerwał braciom Golec występ i zaczął drzeć się do mikrofonu "ściernisko je, je, je albo tam będzie bank, będzie bank, pół miasta to widziało). A …, no cóż nigdy mu z oczu dobrze nie patrzyło, widać że aparatczyk i m…a najgorszej próby, a że zboczek to tylko pogarsza sprawę, podobnie jak … ja się spojrzy od razu widać z jakiej partii.

    No ale PIS-DA albo nie da :))

    idę wysikać się do PIS-Uaru :))

 2. no tak .. dodano 10 lat temu

  Pan poseł opowiada o PRACY?????? Sam przecież wie że w Siedlcach nawet na podrzędne stanowiska to z jego polecenia zatrudniani są ludzie.

 3. Jasio dodano 10 lat temu

  Bardzo słusznie 🙂 Więc trzeba opodatkować supermarkety – Topazy, Carlosy, Biedronki, Nomi, Mrówka, PSB itp., wielkopowierzchniowe salony samochodowe – Skoda, Ford, Honda itd, podnieść podatek deszczowy (oczywiście dla supermarketów, choć nie tylko :). Kto za to zapłaci ? MY Wszyscy.

  • :) dodano 10 lat temu

   szczególnie Carlosy (toż to interes Sobolewskiego, który z pisem żyje za pan brat, ba jeszcze przewodniczy w komitecie budowy pomnika L.K.)

 4. ffddf4 dodano 10 lat temu

  i znow fachowcy pod artykulem się wypowiadają…
  ale do głupiego łba wam nie przychodzi ze w państwie są pieniądze nie tylko z podatków!!!
  jeśli tego nie wiecie to dowiedz się jeden z drugim a dopiero potem się wypowiadaj!!!

 5. . dodano 10 lat temu

  Cala lista obiecanek i nawet jednej wzmianki skad wziac na to pieniadze. Choc wspominaja o podniesieniu skladki zdrowotnej i na jednym oddachu dodaj cos o wzroscie pensji. Smieszne to i straszne bo pokazuje za jaka bande idiotow maja ci kolesie nas, wyborcow. Z drugiej strony idziemy i na nich glosujemy – czy to PO czy PiS wiec w sumie tymi idiotami jestesmy i tak nalezy nas traktowac. Nikt ale to nikt nie ma pomyslu jak rozruszac gospodarke a to jedyny sposob aby w tym kraju ludziom sie polepszylo. Gospodarka UK juz sie rozpedza po kryzysie, niemiecka tez najgorsze ma juz za soba – czeka nas kolejna fala emigracji. Polska bedzie krajem starych ludzi klepiacych biede i od tego nie ma ucieczki. Nic tego nie zmieni. Co gorsza, bedzie tu mial miejsce efekt kuli sniegowej tzn czym mniej ludzi bedzie sie rodzic, czym bardziej panstwo bedzie okradac tych co jeszcze zostali aby sie utrzymac, tym wiecej osob bedzie decydowalo sie na szukanie swojego miejsca na ziemi gdzie indziej. Moja corka i syna maja od malego wkladane, zeby szykowali sie na przeprowadzke zaraz po maturze. Nawet studiowanie w wiekszosci europejskich krajow jest tansze niz w Polsce. Twarze tych zadowolonych z siebie starcow majacych sie jak paczki w masle ze zdjecia tylko mnie o tym przekonuja.

 6. Andy dodano 10 lat temu

  Dlaczego mają takie smutne miny, nikt im nie uwierzył lub nikt tego nie słuchał, może w następnych wyborach nikt nie będzie już chciał głosować na te twarze

 7. mama Poli dodano 10 lat temu

  Jestem mamą niepełnosprawnej 4,5 letniej córeczki – Poli. (zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/pages/Pomagamy-Poli/226257940754470) Roczny koszt leczenia i rehabilitowania Poli to 70-80 tyś PLN!!!! Zagraniczne ortezy za które musimy płacić sami. Badania urodynamiczne 2x w roku 450zł, rehabilitacja w domu 30 min – 60zł! Polecam zadzwonić do Centrum Matki i Dziecka na Kleeberga i zapytać się o zapisy do neurologa dr.Witkowskiej (pewnie już na ten rok zapisów nie ma) Proponuję też wejść z dzieckiem na wózku inwalidzkim (albo nawet ze zdrowym dzieckiem w gondoli) do siedziby poczty głównej na ul.Piłsudskiego. (dla ubawu dodam że na tej poczcie jest okienko dostosowane i oznakowane dla osób niepełnosprawnych! Serio!) Zaraz po odwiedzinach na poczcie zapraszam do siedziby NFZ. Tylko koniecznie na wózku, albo o kulach ok? W pobliżu jest też piękny i mój ulubiony kościół św.Stanisława. Również zachęcam do odwiedzenia – NA WÓZKU oczywiście. O! w Katedrze jest podjazd i wjechać można bez problemu. Tylko że na tym zwiedzanie się kończy, bo osoba na wózku nie otworzy sobie sama drzwi. Zachęcam też do spaceru i odwiedzenia MOPR w Siedlcach. Jest wejście od ul. Sienkiewicza. Chodnik-płytki wybrakowane, nierówne. A brama wejściowa ma niedostosowany próg, aby osoba na wózku mogła ją pokonać. Zapraszam do poradni pedagogiczno-psychologicznej na ul.Kleeberga. Ta poradnia opiniuje dzieci niepełnosprawne o potrzebie specjalistycznego kształcenia, Poradnia mieści się na 1 piętrze, prowadzą do niej strome schody, Windy brak! Dalej zapraszam wszystkich ciekawych na dworzec PKP. I oczywiście zachęcam do wejścia na peron 2 lub 3. Powodzenia! I jeszcze polecam spacer do ZUSu siedleckiego. Owszem podjazd jest, tylko że chodników dostosowanych nie ma z żadnej strony. Polecam też wejście z dzieckiem do autobusu – dostosowanego do przewozu osób – niskopodłogowego – który zatrzymuje się na przystanku metr od krawężnika. I na koniec zachęcam do wykonania telefonu do jakiejkolwiek przychodni rehabilitacyjnej która ma umowę z NFZ. Powiedzcie Pani recepcjonistce, że chcecie dziecko – niemowlaka – zapisać na rehabilitacje. Bo na Zespół Downa, bo ma rozszczep kręgosłupa, bo ma porażenie mózgowe, bo potrzebna mu natychmiastowa rehabilitacja! Zaproponowany wolny termin może Was zwalić z nóg POWODZENIA!!!!! Miłych spacerów i zwiedzania miasta życzę.
  ps: jednocześnie pragnę też podziękować wszystkim, którzy wspierają nas w walce o zdrowie i sprawność Poli, bez Waszego wsparcia materialnego nie mieli byśmy możliwości leczenia naszego dziecka.

 8. ekonomista dodano 10 lat temu

  Ludzie, czy Wy nie wiecie, że pieniądze bierze się z podatków i z bankomatów, ew. z datków?

 9. Banda kretynow lub agentow. dodano 10 lat temu

  Tchorzewski, Kudelski i Kraska to albo k….i albo agenci skoro podsuwaja takie kretynskie pomysly bez uzasadnienia skad wezma pieniadze na realizacje tego!

 10. Jestem na tzw smieciowce i mam pewna prace! dodano 10 lat temu

  Jestem na umowie- zleceniu i mowie tym pseudo politykom- WARA od mojej kasy! Dzieki temu, ze jestem na smieciowce mam na reke 1500 zl miesiecznie wiecej niz gdybym bym na umowie o prace. Wiec odczepcie sie ode mnie i od mojego zatrudnienia! To jest moj swiadomy wybor, ze wybralem taka forma zatrudnienia. Nikt mnie do niej nie zmuszal. Zdecydowal rachunek ekonomiczny. Likwidacje smieciowek uwazam za kolejny zamach na pieniadze podatnikow! Bezczelne zlodzieje zrobia wszystko, zeby ukrasc moje pieniadze do ZUSu! A ja sram na ZUS. Lepiej sie zaopiekuje moimi pieniedzmi niz ZUS, ktory je zaraz wyda na nowe palace, samochody, pensje prezesow, renty dla zdrowych i wczesniejsze emerytury. PRECZ OD MOICH PIENIEDZY!

 11. Apel do dziennikarzy. dodano 10 lat temu

  Pytajcie sie przy wszystkich takich konferencjach tych "mesjaszy" skad wezma na to pieniadze. Tylko nie slogany w stylu öpodatkowac banki, kosciol itp., a szczegolowe wyliczenia w mld zl! Moze jak kilka razy sie wyloza na swoich bezczelnych klamstwach to pojda po rozum do glowy, ze jednak ciemny lud tego nie kupi.

  • on dodano 10 lat temu

   A ilu masz u nas dziennikarzy którzy mogliby o to spytać?

 12. może to przeczytają dodano 10 lat temu

  Ten list Mamy Poli powinien być świadectwem na to jak władze Siedlec realizują hasło ,które przypisali na reklamie Siedlce-miasto przyjazne. Przyjazne komu?Urzędnikom?To niech sobie to hasło wieszają w urzedzie i to pod biurkiem żeby mieszkańcy tego nie widzieli a nie na reklamach na ulicach.

 13. Siedlczanin dodano 10 lat temu

  Szanowni Państwo,
  Widzę, że nareszcie pojawił się Poseł Tchórzewski i przedstawia żałosny Plan Pisuaru, który nie ma żadnych podstaw bytu. To tylko są ogólniki i wolne słowa bez pokrycia. Swojego czasu (dokładnie 11 miesięcy temu ) porozmawiać z Panem Tchórzewskim na temat dzisiejszej sytuacji na rynku pracy ludzi młodych. Nawet Szanowny Pan T. nie kiwną głową w moją stronę. A tutaj widzę jacy oni są teraz wielcy i mają plan na poprawę bytu Polaków. Chyba poprawę swojego bytu czuć tutaj wielką hipokryzję. PiS i PO jak i każda partia w Polsce nie różni się od siebie na wzajem.
  Do puki nie wybierzemy ludzi uczciwych na stanowiska to będzie nadal wielki bajzel i myślenie tylko o sobie i kolesiach. Prace oczyszczania społeczeństwa z patologi powinno się zacząć od samego dołu i piać sie coraz wyżej.

  Do puki będzie sie znajdowało pokolenie ludzi u władzy którzy chcą jak najwięcej dla siebie to nigdy nie będzie dobrze.
  Należy wyeliminować pokolenie pochodzenia socjalistycznego, ludzi którzy są pozbawieni j…j .
  Pozdrawiam wyborców nowych programów wyborczych, widzących na krótki dystans że im się poprawi byt jak wybiorą ludzi z PiS-u

  • obserwator dodano 10 lat temu

   Widzę że "koryto" choć tylko w wirtualu, masz na wyciągnięcie ręki. Z tego co piszesz masz zadatek na bycie gorszym od nich.

 14. F3 dodano 10 lat temu

  Zdrowie. Praca. Rodzina dziewczyna wszystko to nie obchodzi mnie dziś kiedy gra ukochana drożyna…..:) 9 marca widzimy się na sektorze

 15. on dodano 10 lat temu

  Panie pośle a gdzie 3 mln mieszkań, które obiecywaliście. Nie wiem czy Polacy "kupią" znowu te wasze obietnice. Wasze wyborcze zwycięstwo to najgorszy scenariusz jaki mogą Polacy sobie zafundować w najbliższy wyborach parlamentarnych. Wasze wyborcze zwycięstwo, jak powiedział K. Kutz "to ulepszona wersja IV RP…. Taka odświętna wersja stanu wojennego w sosie parafialnej hipokryzji, nieco przedwojennej, bo nawiązywałaby do praktyk odosobnienia, do twierdzy brzeskiej i Berezy Kartuskiej" (GW 15-16. 02. 2014) Ja tego tego nie chcę!

 16. ga dodano 10 lat temu

  Program „Zdrowie. Praca. Rodzina” – PZPR 😉

 17. młody wyborca dodano 10 lat temu

  To ma być przyszłość naszego miasta? Same stare twarze.

  • strach dodano 10 lat temu

   strach pomyśleć jeżeli zaczną rządzić w Polsce tak jak w Siedlcach.

 18. Co tam robi..... dodano 10 lat temu

  Co tam robi Kudelski na konferencji partyjnej zamiast pracować na rzecz Miasta – bo do tego go wybraliśmy. Miasto tonie w długach. Żadnych działań oszczędnościowych nie widać. W spółkach miernoty na stołkach członków zarządu – np. JŁ czy SK – otrzymują wielką kasę. W TBS jest Prezes i Członek Zarządu a mają chyba tylko 6 pracowników. Najpierw trzeba zrobić porządek w Siedlcach. Jak tu się nie potrafi – to Ojczyznę zostawcie w spokoju.

 19. Zorro dodano 10 lat temu

  Fałszywi ,aroganccy bezwstydni PiS-OWCY jaki wy macie program to my wszyscy wiemy ,nie daj Boże – to rodzinami po znajomości załatwiona praca ,skok na kasę miejską, np synkowie Tchurzewskiego i rodzinka gdzie jest pozatrudniana tak samo w 90 procentach radnych pisowskich.

 20. siedlczanka dodano 10 lat temu

  Widze, żę ludzie jadem plują:) brawooooooooooo wszystkie negatywne opinie na pewno są za PO,SLD,czy może 😉 ludzie czy Wy na prawde nie widzicie jak zmieniło się nasze miast?! fakt jest kilka rzeczy, które nie podobają mi się za rządów PIS, ale zdecydowanie wolę PIS niz jakąkolwiek partie polityczną:) pozdrawiam wszystkich zawistnych ludzi , którzy maja prawo mieć swoje zdanie:*

  • on dodano 10 lat temu

   Za pożyczane pieniądze wszystko można zrobić, nawet "centrum przesiadkowe" tylko kto tam będzie się i dokąd przesiadał?

  • strach dodano 10 lat temu

   Właśnie widzę jak zmieniło się nasze miasto. W ciagu roku miasto awansowało o 4 miejsca w rankingu najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Jesteśmy obecnie na 1 miejscu. Dziękuje za takie zmiany.

 21. PKW dodano 10 lat temu

  z ostatniej chwili – druzgocące:
  mamy w Polsce nowy organ wyborczy: Państwowa Komisja Kultury Wyborczej (za PAP)

 22. jkfoo dodano 10 lat temu

  Miny mają takie ,jakby chcieli powiedzieć-Wiemy ,że to bzdury ale musimy to powiedzieć bo prezes kazał.

 23. Tuskowy pomór świń dodano 10 lat temu

  PO sprowadziła na nas pomór. Co ja zrobię z nowoczesną chlewnią, gdy świat przestanie kupować moją szynkę i schab.

 24. Oskar Lange dodano 10 lat temu

  Mnie, staremu komuniście najbardziej podoba się likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia.
  Powinni zlikwidować powiaty.

 25. Zorro dodano 10 lat temu

  Jak pomóc rodzinie – niech kościół nie bierze kasy za naukę religii to nie jest mało bo 1 300 000 000 .

 26. Zorro dodano 10 lat temu

  Zawsze mówiłem że tym miastem rządzi TCHURZEWSKI i biskup KIERNIKOWSKI a nie Kudelski.

 27. Paweł Michowiecki dodano 10 lat temu

  Ale populista 😀 "- To ostatni dzwonek, żeby zająć się polityką prorodzinną Polaków – mówił z kolei senator Waldemar Kraska. – Zdrowie jest w naszym kraju traktowane jak towar, wprowadzenie mechanizmów wolnorynkowych nie sprawdza się – zaznaczył." cyt. ŻS. W Polsce system opieki zdrowotnej nie opiera się na wolnym rynku, lecz monopol na niego ma niewydolna i droga państwowa służba zdrowia Pragnę zauważyć, że szybciej i więcej załatwię w prywatnym sektorze medycznym, który nie jest do końca wolnorynkowy. W Szwajcarii służba zdrowia nie jest państwowa i jest najlepsza na świecie. W Polsce są prywatne ubezpieczenia zdrowotne, które są tańsze i bardziej efektywne niż państwowe, lecz małą grupę Polaków na nie stać bo pod przymusem zabiera im się pieniądze w postaci składki zdrowotnej na państwową opiekę medyczną. Co za Hipokryci jak cały kraj ma wyglądać jak Siedlce to od Tuska różnią się tym że swoje zapędy do zadłużania i socjalizmu zasłaniają wartościami patriotyzmu oraz chrześcijańskimi powodując ich dewaluację u odbiorców ich poczynań. Wstyd!!! Ten cały program to populizm choć kilka wisienek jest ok, to niestety pozostaną one tylko na papierze jako kiełbasa wyborcza (co już nie raz tak robiła ta partia). Likwidacja jednych urzędów lub ministerstw zamieniając je na inne czyli "dużo się musi zdarzyć, żeby wszystko zostało po staremu jak to ma miejsce przez ostatnie 25 lat”. Zabierzemy firmom to fajnie, ale one wtedy będą zmuszone zabrać pracownikom, potem pracownicy mniej kupią więc inne firmy też zaczną mniej zarabiać itp. czyli błędna spirala w dół. W sumie ten cały program to typowa kiełbasa wyborcza i hipokryzja chcą rozdawać po 500 zł, ale ktoś musi te środki rozdysponować, więc trzeba zabrać komuś 1500 zł żeby dać 500 zł wniosek najpierw zabiorą więcej żeby dać mniej, a taniej i lepiej jest obniżyć podatki dla tych potrzebujących. A jeszcze punkt o suwerenności państwa Polskiego to jest szczyt hipokryzji, a kto podpisywał traktat Lizboński, który Polskę suwerenności pozbawił. Najpierw niech go odkręcą i dopiero mówią o suwerenności. Ubawiłem się czytając ten program wiele jest tam kwiatków oj wiele… Chętnie bym porozmawiał z posłem Tchórzewskim na temat tego programu oraz kwestii dziedzin jakie dotyka ten program w formie jakiejś debaty publicznej.

  • niezdecydowany dodano 10 lat temu

   Pierwsza krytyka pod imieniem i nazwiskiem, to się chwali, pozdrawiam

   • Frustracja wyłazi dodano 10 lat temu

    Paweł Michowiecki – wieloletni kandydat na radnego

    2006 Wybory Samorządowe, startował z Ligi Polskich Rodzin – zagłosowało na niego 11 osób.

    2010 Wybory Samorządowe, startował z KW RUCH PRZEŁOMU NARODOWEGO – zagłosowało na niego 24 osoby.

    Trzymam kciuki za utrzymanie wyniku!

 28. juznienaiwny dodano 10 lat temu

  …"Niestety taka rewolucja może kosztować. – Nie wykluczamy wzrostu składki zdrowotnej, ale najpierw musimy wszystko podliczyć i zobaczyć na co nas będzie stać."… rewelacja panowie pośle i senatorze, pomożemy przedsiębiorcom, jesteśmy sercem z wami ale was ogolimy z kasy tak trzymać.:))))))

 29. juznienaiwny dodano 10 lat temu

  .. panowie smutne miny macie, tak jak mieszkańcy miasta siedlce.

 30. Piłudski z Siedlec dodano 10 lat temu

  Zdrowie – Senator Kraska, Praca-Poseł Tchórzewski, Rodzina Prezydent Kudelski, no może trochę inaczej z tą pracą i rodziną…

 31. Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

  Ponieważ praktycznie w 50% program gospodarczy PiS-u jest kopią programu przedstawionego przez SLD chciałbym internautów w niektórych kwestiach wyprowadzić z błędu i uświadomić o sprawach najistotniejszych.

  Po pierwsze: jeśli mowa jest o opodatkowaniu zysków banków i supermarketów to dotyczy głownie zagranicznych firm mające swoje placówki handlowe i finansowe w Polsce. Zarówno banki, jak i hipermarkety omijają przepisy podatkowe transferując swoje przychody do krajów, w których znajdują się ich centrale. Wykazując tym samym zysk 0 zł są zwolnieni z płacenia podatku. Jak wyliczyli eksperci Sojuszu Lewicy Demokratycznej nałożenie 0,03% podatku od zagranicznych rozliczeń międzybankowych przyniesie dochód budżetowi państwa w postaci 30 mld zł rocznie. Transakcje finansowe są zabezpieczone odrębnymi ustawami, w związku z czym banki nie mają prawa zwiększać kosztów udzielenia kredytu, czy też zmniejszać odsetki lokat. Taka praktyka regulacji podatków jest powszechna w krajach znacznie bardziej rozwiniętych gospodarczo niż Polska, zatem nadszedł czas, by to samo nastąpiło w naszym kraju. Jeśli natomiast chodzi o opodatkowanie zysków hipermarketów to tutaj sprawa opiera się głównie o szacunkowe dane, gdyż transferowane środki pieniężne za granicę są różne i z pewnością uzależnione od zasobności portfela Polaków. W tym zakresie spekulanci mają szersze pole manewru. Zapewne nie podniosą cen, ale wykończą rodzimy i drobny handel nowymi inwestycjami, co odczuje również branża hurtowa, gdyż poszerzą swoją współpracę z krajowymi producentami o praktycznie każdy asortyment.

  Po drugie: służba zdrowia. W programie SLD jest likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia i przekazanie kompetencji realizacji świadczeń zdrowotnych wojewodom, co znacznie usprawni dzisiejszą sytuację. M.in. w tym celu Sojusz chce powrócić do poprzedniej administracji samorządowej, gdyż liczba publicznych szpitali będących beneficjentem środków województwa będzie mniejsza, a co za tym idzie koszty ich utrzymania także mniejsze. Oszczędności wynikające z likwidacji NFZ-u pójdą na refundację leków, rehabilitacji i wszystkie inne wydatki związane ze służbą zdrowia. Także na zwiększenie budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który odkąd rządzi PO jest corocznie zmniejszany.

  Czy w celu usprawnienia służby zdrowia będzie konieczność podniesienia składki zdrowotnej? Eksperci SLD nie przewidują takiego założenia, kiedy zwiększy się liczba miejsc pracy, a jak wiadomo, im więcej pracy, tym więcej składek na ZUS. Aby umożliwić przedsiębiorcom zatrudnienie jak największej liczby osób i podwojenie produkcji należałoby usprawnić plan zrównoważonego rozwoju, czyli zwolnić go na czas określony z obowiązku uiszczania obciążeń finansowych (CIT, ZUS), a także stworzenie krajowych stref ekonomicznych, które przyciągałyby nowe inwestycje oraz rozwinęły partnerstwo publiczno – prywatne.

  Czy polityka prorodzinna zaproponowana przez PiS jest realna? Zdaniem niezależnych ekonomistów – nie. 500 zł dla rodziny 4-ro osobowej i 1500 zł dla 6-cio osobowej to roczne obciążenie dla budżetu z rzędu 30 mld zł, na co niestety w chwili obecnej Polski nie stać. Politycy PiS za bardzo wierzą, iż szacunkowe dane przełożą się w realne wyniki, gdyż z pewnością nie do końca policzyli się z kosztami własnej reformy administracyjnej zakładającej zwiększenie liczbę województw o dwa, łącznie z powiatami (obecna liczba samorządów kosztuje polskiego podatnika ponad 800 mln zł). Recepta SLD? Inwestycje publiczne w nowe fabryki, inwestycje w polską naukę i kulturę oraz aktywny udział w budownictwie mieszkaniowym, co na wzór Niemiec i krajów skandynawskich przyczyni się nie tylko do spadku cen mieszkań prywatnych, ale także materiałów budowlanych, które czeka rewolucja cenowa po obniżce VAT-u.

  Sojusz Lewicy Demokratycznej planuje również obniżyć VAT na pozostałe produkty i usługi. Z pewnością więcej niż pewny jest powrót do poprzednich stawek, lecz dalsza obniżka będzie uzależniona od przychodów do budżetu. Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma możemy być pewni kolejnych obniżek tego podatku, a także akcyzy.

  Konsekwencją powyższego będzie dobrowolna rezygnacja przez przedsiębiorców z umów śmieciowych, należy jednak pozostawić wolność wyboru dla pracowników. Jeśli zdecydują się na taką formę zatrudnienia i zobowiążą się do regulowania swojego ubezpieczenia we własnym zakresie to należy im to umożliwić. Tylko, żeby nie było po tym żalu, że prywatny ubezpieczyciel wystawił ich do wiatru pobierając wysokie prowizje i nie zrealizował zobowiązań zawartych w umowie – to konkluzja do wolnorynkowców.

  Oszczędności również znajdzie się poprzez renegocjację Konkordatu, likwidację gimnazjów, CBA i IPN oraz powiatów, które nie spełniają zamierzonej w projekcie reformy administracyjnej z 1998 roli.

  Na koniec kilka słów do Mamy Poli.

  Szczerze Pani współczuję, sam opiekowałem się przez 10 lat schorowaną nieuleczalnie osobą (była dorosła), więc doskonale znam problemy z jakimi się Pani boryka i o których Pani wspomniała. Do dziś wspominam czasy, kiedy wciągałem po schodach unieruchomioną na wózku kobietę ważącą ponad 120 kg na 3 piętro Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie, gdzie nie było wind. Wysiłek ten był konieczny, aby udowodnić biegłemu sądowemu, iż moja matka spełnia wszelkie kryteria przyznania renty inwalidzkiej. Lekarz, do którego przyjechaliśmy pozostał nieugięty i nie zdecydował się zbadać chorej na zewnątrz budynku, choć miał taką możliwość. Na szczęście trud nie poszedł na marne i opinia lekarska była wreszcie pomyślna dla Mamy.

  Nie będę zachęcał, aby głosowała Pani na SLD, który ma najlepszy program socjalny ze wszystkich pozostałych partii. Zbliżają się jednakże wybory samorządowe, zatem zachęcam Panią na uczestnictwo w spotkaniach z działaczami i politykami reprezentującymi nasz region. Kiedy będą mówić to, co chce usłyszeć wówczas niech się Pani zapyta z jakiego funduszu będą pochodzić środki na realizację takich potrzeb. Ja rozumiem, iż opieka nad Polą wymaga 24-godzinnej aktywności z Pani strony, jednakże bez słyszalnego, wyraźnego głosu przywołania o namiastkę człowieczeństwa, a tym samym pochylenie się nad problemami osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów przedstawiciele władz zarówno centralnych, jak i lokalnych pozostaną nadal głusi. Zachęcam również do takich spotkań osoby, które podobnie jak Pani sprawują opiekę nad swoim niepełnosprawnym dzieckiem, rodzicem, małżonkiem, bądź partnerem. Przydałaby się w Polsce merytoryczna debata w tej problematyce.

  Pozdrawiam

  • Leszek dodano 10 lat temu

   Do Siedlczanin – racjonalista czyli radnego z SLD Pana P.
   Zapomina Pan że te szkodliwe zagraniczne supermarkety na uprzywilejowanych warunkach wpuszczało SLD do PL i dało im system omijania podatków że już nie wspomnę o taniej ziemi pod nie gdzie było zamieszanych wiele osób z SLD. Wyprzedaż banków polskich też robiło SLD wiec teraz nie udawajcie bohaterów i wyzwolicieli niczym tych "wyzwolicieli" z armii czerwonej. Najpierw narobiliście bigosu i teraz mówicie że będziecie z nim walczyć 😀 😀 😀 Dlaczego SLD rządziło i dziś ma mało posłów bo wylało się dużo syfu jaki narobiła ta partia liczy Pan że ludzie już zapomnieli.

   • mama Poli dodano 10 lat temu

    Mamy z kilkoma osobami N pomysł, by nakręcić dokument, o tym jak bardzo miasto Siedlce jest nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych, starszych, w jakiś sposób niedołężnych. Chcieli byśmy udokumentować ile ulic jest nieprzejezdnych, do ilu budynków, urzędów, siedzib firm nie możemy się dostać. Do ilu uruchamianych dotykiem sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniu nie możemy dosięgnąć siedząc na wózku inwalidzkim. Może się uda. A z mojego punktu widzenia, czy PiS, czy PO, czy SLD było u władzy, nikt nie zrobił realnie nic by poprawić sytuacje w rodzinach gdzie sprawuje się całodobową opiekę nad osobą niepełnosprawną. Od roku Tusk podniłsł świadczenia rodzinne dla rodziców którzy zrezygnowali z pracy aby opiekować się dzieckiem N o 200zł. Jednak te swiadczenie podniesiono tylko rodzicom dzieci N, którzy nie pracują. Inni rodzice nie dostali pomocy, jak też inni opiekunowie osób N – dziecko opiekujące się rodzicem, rodzeństwo opiekujące się rodzeństwem itp.
    Co do orzecznictwa to już totalna kpina! Pola ma 4,5 roku. We wrześniu tego roku będziemy mieli już 3!!!!! komisję lekarską orzekającą czy Pola jest niepełnosprawna i na ile lat będzie teraz oficjalnie niepełnosprawna! Choć urodziła się z wada wrodzoną co rok musimy stawać na komisji lekarskiej by wyrobić Poli papiery na jej niepełnosprawność. Tak samo jest z osobami po amputacjach czy z zespołem Downa… Co kilka lat komisje aby sprawdzić czy kończyna nie odrosła, lub czy zespół Downa się nie cofną.

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

   Panie Leszku

   Siać ferment bezpodstawnymi oskarżeniami każdy potrafi. Proszę przedstawić jakiś dokument, na podstawie którego opiera Pan swoje zdanie dotyczące uprzywilejowania hipermarketów zza rządów SLD.

   Zgodziłbym się z Panem, gdyby wspomniał o reformie administracyjnej z 1999 r., wówczas kiedy SLD poparło ten projekt. Teraz po 15 latach funkcjonowania nadszedł czas bilansu skutków tej reformy dlatego Sojusz pochyla się nad tym problemem przyznając jednocześnie, iż był to błąd popierając obecny kształt administracyjny Polski. Podobne zdanie ma PiS w kontekście gimnazjów. Naturalną rzeczą jest naprawa bądź likwidacja czegoś, co jest niewydolne, niemniej jednak przerzucanie się odpowiedzialnością za obecny stan nie polepszy go.

   Jak rozumiem, jest Pan sympatykiem Nowej Prawicy, bowiem tylko Pan W. non stop wysuwa błędne przypuszczenia, jakobym był radnym i w dodatku sugeruje, że ma rację.

   Może mi Pan wierzyć, lub nie, ale moja wiedza wywodzi się ze spotkań działaczy ze swoimi sympatykami. Radny P. (jak to ładnie Pan ujął) z racji swojego stażu w SLD posiada znacznie bardziej merytoryczną wiedzę ode mnie, zatem zarzut udzielania się na internetowych forach pod anonimowym nickiem jest całkowicie bezsensowny i bezpodstawny. Ponadto już wielokrotnie o tym wspominałem, iż takie oskarżenia pod adresem radnego są świadectwem całkowitego braku informacji na temat działalności Pana P., który w przeciwieństwie do przyjaciół Panów Wyrzykowskiego i Michowieckiego z Komitetu Budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach nie marnotrawi czasu, który opłaca siedlecki podatnik. Jeśli chce Pan dowiedzieć się czym zajmują się radni SLD w Radzie Miasta proszę ich osobiście o to zapytać: 3 Maja 28 I piętro. Tam znajduje się biuro posłanki Stanisławy Prządki, gdzie ich zawsze Pan znajdzie.

   Ja natomiast nigdy nie byłem w jakiejkolwiek partii i przynajmniej na razie nie zamierzam być. Cenię sobie niezależność, dlatego korzystam z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą internet.
   Moją ulubioną lekturą są programy gospodarcze różnych partii i konfrontacja ich z oczekiwaniami społeczeństwa, a ponieważ według mojej oceny to właśnie SLD ma najlepszy plan rozwoju nie zamierzam ukrywać, iż jestem sympatykiem Sojuszu. Pozdrawiam.

   • Paweł Michowiecki dodano 10 lat temu

    Do Siedlczanin – Racjonalista ale powiało hipokryzją "zatem zarzut udzielania się na internetowych forach pod anonimowym nickiem jest całkowicie bezsensowny i bezpodstawny.:" , a sam Pan(i) pisze pod anonimowym nickiem 😀 I proszę mnie nie pomawiać bo nie jestem w komitecie tego pomnika nie widnieje tam moje nazwisko widać z tego nicku lecą sama propaganda SLD oraz pomówienia.

    • ale komitet budowy tego pomnika pan poparł dodano 10 lat temu

     Przeciez sam Wyrzykowski to przyznał Więc o co chodzi?

     • Paweł Michowiecki dodano 10 lat temu

      Nie poparłem jest oświadczenie ,a na stronie z nazwiskami komitetu nie ma mojego nazwiska. Nie ma się czego czepnąć wobec nas to się ładuje pomówieniami pod anonimowymi nickami na dowód słabości pomawiającego 😀

    • Oskar dodano 10 lat temu

     Piwoński byłby za (…) na takie komentarze. Radny zdania dobrze nie wypowie a i z przeczytaniem ma duże trudności. Wystarczy na RM posłuchać lub w czasie WOŚP.

   • Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

    Panie Michowiecki

    Proszę czytać ze zrozumieniem i nie wyrywać z kontekstu moich zdań. Napisałem to w kontekście Pana Piwońskiego, który z racji pełnionej funkcji i posiadanej wiedzy nie musi stosować zastępczych określeń, aby wypowiedzieć się na forum. Nie uczestniczy jednak w internetowym dialogu, bowiem w przeciwieństwie do Was nie ma tyle czasu. Woli spożytkować go bardziej pożyteczniej niosąc pomoc mieszkańcom Siedlec niż osoby, o których wspomniałem we wcześniejszej wypowiedzi.

    Ponadto podpisują się wyłącznie osoby, które są w polityce, bądź planują karierę polityczną oraz jak to jest w Waszym przypadku prowadzą nieprzerwanie kampanię wyborczą zawłaszczając dla siebie przestrzeń wirtualną.

    Owszem być może nie jest Pan już we wspomnianym Komitecie (jak na razie musimy Panu uwierzyć na słowo, gdyż opinia publiczna nie może zweryfikować, czy Wasze nazwiska zniknęły wyłącznie ze strony tegoż gremium, czy też całkowicie wycofaliście swoje członkostwo), ale nie zaprzeczy Pan, iż taki fakt istniał. Ponieważ nie uwiarygodniliście się do tej pory w tym zakresie udowadniacie, że nie można Wam zaufać, oraz że każdy głos oddany na Was, będzie głosem zmarnowanym. Pozdrawiam.

   • Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

    I jeszcze jedno Panie Michowiecki:

    Prawdziwą hipokryzją jest z jednej strony skrajna krytyka Traktatu Lizbońskiego i oskarżenia o zdradę interesów państwa, a z drugiej składanie podpisów pod budowę pomnika upamiętniającego człowieka, który podpisał ten Traktat. Czuje Pan różnicę? Wie Pan już co to słowo oznacza?

    • Oskar dodano 10 lat temu

     Lewacy tacy jak ten racjonalista uchwalili w Belgi eutanazję dla dzieci.

    • Paweł Michowiecki dodano 10 lat temu

     Różnica jest taka że Pan jest hipokrytą ,a ja nie bo po pierwsze nie jestem w tym komitecie i mam odwagę się wypowiadać pod swoim imieniem oraz nazwiskiem jakby Pan tak nie pomawiał, a mówił prawdę to by się podpisał własnymi danymi- proste. Nie chce mi się gadać z tchórzami więc myślę że sobie wyjaśniliśmy wszystko.

    • Panie Piwonski vel racjonalisto dodano 10 lat temu

     Udowodnil Pan, ze SLD= PIS w kwestiach gospodarczych. Ten sam socjalizm. A podatek od transakcji finansowych tzw podatek Tobina to kretynizm. Szwecja juz to przerabiala i zamiast dochodow do budzetu byly tylko straty. A eksperci z SLD co to wyliczyli sa tak samo kompetentni jak Gawlowski z SLD i jego wiedza na temat powstania warszawskiego z 1989 r. 😉 Wiecej na temat podatku Tobina- http://blogobywatelskiegorozwoju.pl/spekulacja-kryzysy-i-podatek-transakcyjny/

 32. zastanawia mnie jak to jest dodano 10 lat temu

  PIS jest ponoć za utrzymaniem wieku emerytalnego na poziomie 65 lat. Twierdzą, że powyżej tego wieku, to juz facet nie nadaje sie do pracy, nalezy mu sie emerytura i wypoczynek. Że wydłużenie wieku odbiera pracę młodym ludziom itd.
  Popatrzcie pństwo na trzon aktywu PIS. Począwszy od prezesa, a skończywszy na tych co sie tu prezentuja – sami emeryci. No może Kraska jeszcze odrobinę młodszy, ale reszta – wiek "poborowy".
  Więc jak to w końcu jest: w wieku 65 lat facet nie nadaje sie na np. kierowcę, zbrojarza, budowlańca, piekarza, szewca itd. itp. a nadaje się na prezydenta, premiera, ministra???
  Przecież to absurd i hipokryzja do potęgi entej.
  Kaczyński w czerwcu ukończy 65 lat. Wg. teorii PIS powinien odejść na odpoczynek, a on pcha się do włądzy i decydowania o losach milionów ludzi.
  Powiecie, że będzie miała doradców – zgoda. Ale to premier – prezes zapowiedział, że interesuje go tylko to stanowisko bo daje najwiecej władzy – musi podejmować decyzje, który z doradców radzi dobrze, a który źle. I ma to robić emeryt?????
  Biologii sie nie oszuka. Popatrzcie na miny naszych "tuzów". To sa starzy, zmęczeni ludzie. Powinni zająć się wnukami, prawnukami, a nie bawic w polityke i mówic mlodym jak mają życ. W dodatku ci włąsnie panowie zostali wychowani, wykształceni w czasach PRL. Nie ma siły, aby nie pozostały w nich zaszłości tamtego systemu. Przecież Kudelski był ZSL-owcem, czyli bratnią duszą PZPR.
  Żeby nie było: sama jestem w wieku Kudelskiego, wiem co piszę. Mogę byc aktywna zawodowo, rodzinnie itp. Ale czy byłabym w stanie przyjąc na siebie ciężar odpowiedzialności za gminę, miasto, państwo????
  I tak sie to kończy, że wybieramy Kudelskiego – a rządza nami jego doradcy: panowie O i inni.

 33. Rodzina... dodano 10 lat temu

  Ten element polityki w Siedlcach mamy. W MOK – rodzina -W, w CKis – rodzina O.

 34. Politolog dodano 10 lat temu

  Jak patrze na tych ludzi na ich twarze na ich życiorys to pozwólcie że nic nie będę mówił a może powiem BOŻE mój BOŻE .

 35. siedlce dodano 10 lat temu

  Panie Tchórzewski!! A daj pan spokój!!!

 36. Morejko dodano 10 lat temu

  Żadnego z tych na zdjęciu nie wpuściłbym do domu.

 37. młodość naprzód dodano 10 lat temu

  Młodych wreszcie dopuście do rządzenia. Z nimi przyszłość, wprowadzą świeży powiew w mieście.

  • on dodano 10 lat temu

   Młodość naprzód! Tak jest. Zbierzcie się, dogadajcie, nie patrzcie co robił młodego dziadek czy ojciec tylko maszerujcie po władzę. Zostawcie partyjne legitymacje i pogońcie ludzi po 65 l od władzy. Niech spokojnie odpoczywają.Oni zawsze będą wracać do tzw etosu. Czas z tym skończyć. Jestem trzydziestolatkiem lecz władza mnie nie pociąga, ale pomóc mogę

 38. ffddf4 dodano 10 lat temu

  ciekawe na kogo ci wszyscy filozofowie chcą glosowac??? ja na pewno nie na PO… bo to kur…. szm…y i OSZUŚCI!!!

 39. WYBORY dodano 10 lat temu

  Tylko PiS w tym nieszczęśliwym kraju może cos zmienic, pod warunkiem,że wybierzemy ludzi uczciwych kompetentnych,oddanych sprawom społecznym,tylko żeby ich wybrać muszą byc na listach wyborczych a to nie jest łatwe i proste.Sam Jarosław Kaczyński nie wiele będzie mógł zrobić dla Polski i Polaków jeżeli nie będzie miał bardzo dobrego i oddanego zaplecza kadrowego. Nie traćmy nadzieji,może Pan Bóg pomoże, jeżeli na to zasłużymy wiernością i prawdą.

  • Narodowiec dodano 10 lat temu

   Jak uważasz, ze osoby które znajdą się na listach wyborczych PiS jak nap. Tchórzewski są godni zaufania życzę Tobie powodzenia.
   Możesz się modlić za ich uczciwość.

   A jakie ma zaplecze kadrowe PiS i PO i inne partie, tylko wyłącznie pochodzenia PZPR- OWSKIE i synów byłych członków komunistycznych struktur.

  • on dodano 10 lat temu

   PiS może i mógłby, ale bez Kaczyńskiego, bo za dużo ludzi go nienawidzi, np ja i moi znajomi koledzy jak go widzą w TV to przełączamy kanał. Niech sobie chodzi co dziesiątego każdego miesiąca pod pałac prezydencki. Dla emeryta wystarczające zajęcie

  • Pan Bóg na pewno pomoże dodano 10 lat temu

   zwłaszcza jak poprosi go o pomoc pani Pawłowicz.
   A swoja drogą, chyba słabo sie modlicie skoro przerżnęliście różne wybory już tyle razy?
   A moze pan Bóg widzi waszą obłude i jako Wszechwiedzący nie bedzie popierał hipokrytów dbających tylko w własne ja.

 40. marks ? dodano 10 lat temu

  W epoce słusznie minionej były takie zdjęcia. Trzech zasępionych mądrali. Marks Engels i Lenin wprowadzali ogólny dobrobyt. Nasi wiekowi przedstawiciele ludu nóżkami tkwią w socjalistycznych złudzeniach. Emerytom dziękujemy i prosimy o młodszych.

 41. UKRAINA - ZOBACZ TO KONIECZNIE dodano 10 lat temu

  http://www.youtube.com/watch?v=Hvds2AIiWLA

 42. jacek dodano 10 lat temu

  Przestanmy narzekać, a zauważmy jak miasto Siedlce sie rozwija. Panie Prezydencie niech sie pan nie martwi tymi komentarzami. Są jeszcze tacy ktorzy widzą ile pan zrobił dobrego. Byłem w Parku Wodnym i powiem, ze rewelacja!

  • Jacku drogi Jacku dodano 10 lat temu

   poco ciągle skamlesz: przestańcie narzekać przestańcie narzekac, skoro wiesz że nie przestaniemy bo od tego jesteśmy. Patrzymy władzy na ręcę. I ten wyświechtany slogan Miasto się rozwija miasto sie rozwija.Myślisz,że Pan Prezydent się tymi komentarzami martwi?Guzik go to obchodzi.Mieli zrobić konferencję i zroblili.A wogóle to nie wiem po co ta konferesncja.Słyszeliśmy to w tvp.

 43. Politolog dodano 10 lat temu

  Somla radny PiS- emeryt-1500zł, wiceprzew.rady miasta-2500zł,z budżetu PiS 3000zł, oprócz tego rodzinie pozałatwiał pracę dobrą .Takich mamy radnych.

 44. Apolityczny dodano 10 lat temu

  Cele szczytne i ambitne- brawo.Tylko ludzie z wizją i pomysłami sa narodowi potrzebni a takich wielu w PIS i innych partiach.Z wypowiedzi internałtów wypływa jeden krzyk-a jak to sfinansować, z jakich funduszy?Pokarze kilka możliwości: Tusk zatrudnił ponad 100 tysięcy dodatkowych urzędasów-wysokopłatnych-wywalić-kasa.W Niemczech jest 6 towarzystw ubezpieczeniowych-walczacych o składkę / odpowiednik ZUS /a zatrudniających tylko 12 000 osób, a u nas-60000 plus na umowy zlecenia dalsze 15000 osób .Rezerwy w Policji,Wymiarze Sprawiedliwości ,Zdrowiu itp., itd.Jednym słowem dajcie porządzić PIS i pogącie to hołote- aktualnie Nam utrudniające życie.Amen

  • marek dodano 10 lat temu

   Daj im władzę a zatrudnią drugie tyle, tylko że swoich, miernych i biernych. Na jakim ty świecie żyjesz czlowieku? Idź do urzędu do Czerepacha i poproś w trybie dostępu do informacji publicznej info o osobach zatrudnionych w urzędzie w ciągu ostatnich 7 lat. Sami PiSowcy lub członkowie ich rodzin… żałosne.

  • polityczny dodano 10 lat temu

   Apolityczny napisał"Tylko ludzie z wizją i pomysłami sa narodowi potrzebni a takich wielu w PIS i innych partiach".Niestety Ci Panowie na zdjęciu decydują kto i co ma robić a nie patrzą czy ktos ma wizje i pomysły.

 45. do narodowiec dodano 10 lat temu

  Masz rację, sporo jest takich ludzi z pochodzeniem i korzeniami TW lub PZPR-owskimi w spółkach miejskich, i Tchórzewskiemu i Kudelskiemu to dziwnie nie przeszkadza,wręcz uwaza się ich jako z podwyższonymi kwalifikacjami, i to jest PiS.

 46. do marksa dodano 10 lat temu

  Tchórzewski jest zasłużony, przecież jako wojewoda siedlecki przez trzy lata 90-93 realizował polityke grubej kreski Mazowieckiego w woj siedleckim siedleckim, która tak atakuje Jarosław Kaczyński i PiS jako przyczynę całego obecnego zła, a więc polityka za a nawet przeciw,czyli bardzo liberalna.

 47. Oskar Lange dodano 10 lat temu

  Przyczyną całego zła jest Platforma Obywatelska, która druga Irlandią zakpiła ze wszystkich. Program PIS jest programem socjalnym, który mógłby być programem SLD.
  To nie jest zły program. Lepszy jest może SLD.
  Najgorsze jest to, że PO nie ma programu i twarzy. Napuszcza jednych na drugich a ona wygra wybory i przez następne 4 lata będzie "haratać w gałę". Kopać będzie leżącego czyli nas wszystkich.

 48. do siedlczanina racjonalisty dodano 10 lat temu

  Udowodnil Pan, ze SLD= PIS w kwestiach gospodarczych. Ten sam socjalizm. A podatek od transakcji finansowych tzw podatek Tobina to kretynizm. Szwecja juz to przerabiala i zamiast dochodow do budzetu byly tylko straty. A eksperci z SLD co to wyliczyli sa tak samo kompetentni jak Gawlowski z SLD i jego wiedza na temat powstania warszawskiego z 1989 r. 😉 Wiecej na temat podatku Tobina- http://blogobywatelskiegorozwoju.pl/spekulacja-kryzysy-i-podatek-transakcyjny/

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

   Uprzejmie proszę Pana/Panią, by ze zrozumieniem czytał/a zarówno moje wypowiedzi, jak i do końca się zapoznał/a z materiałem, który przedstawia jako dowód swojej racji. Przykład, jaki Pan/i podaje nie ma żadnego związku z planami wdrożenia przez SLD podatku od transakcji finansowych.

   Jeśli poszerzy Pan/i swoją wiedzę zarówno na temat podatku Tobina, jak i planów fiskalnych SLD wówczas zrozumie swój błąd merytoryczny. I proszę także nie mylić zrównoważonego rozwoju z socjalizmem. Jeśli ktoś myli te pojęcia, tzn., że bezmyślnie kieruje się wskazówkami osób, które na negatywnie wywołanych emocjach zbijają polityczny interes.

   Pozdrawiam

   • do siedlczanina racjonalisty dodano 10 lat temu

    Ma kluczowy zwiazek z planami wprowadzenia przez SLD podatek od transakcji finansowych tzn podatek Tobina. W tym artykule, ktory link podalem jest doskonale pokazane ile szkod podatek Tobina wyrzadzil w Szwecji i innych krajach, ktore ok 30 lat temu go wprowadzily. Umiesz czytac ze wzrozumieniem siedlczaninie racjonalisto? SLD chce przez wprowadzenie podatku Tobina tak samo zaszkodzic Polsce jak podatek Tobina zaszkodzil Szwecji. Wiecej merytoryki i rzeczowych argumentow racjonalisto, a nie banialukow populistycznych. Podatek Tobina jest szkodliwy dla rozwoju Polski, co pokazuja dane empiryczne zawarte w tamtym artkule do ktorego dalek link. Wiec dlaczego SLD chce go wprowadzic? Czekam na odpowiedz. P.S. Nie jestem zwolennikiem Wyrzykowskiego.

 49. Radny dodano 10 lat temu

  Głosujcie na PiS,może znajdzie te 50 baniek które Figat zmarnował na turbiny w PECu,ale swój to go nie można odwołać-rodzina jest najważniejsza.

 50. Zorro dodano 10 lat temu

  Piwoński to były UB-ek co on ma wspólnego z lewico demokratyczną nic to wstyd.

 51. Pamiętam dodano 10 lat temu

  Tchórzewski jak był wojewodą to pozatrudniał aparatczyków uboli i ZSL..ów np Kudelskiego.

 52. !!! dodano 10 lat temu

  Kudelski zadłużył miasto, Kiernikowski zadłużył kurię, co oni robią z tą kasą? Co to będzie? Co to będzie?

 53. bb dodano 10 lat temu

  słąbo ci panowie sie starają. Sobolewski był lepszy, bo oprócz godła za plecami miał portrety dwóch braci – tych co księżyc zajomali.

 54. do siedlczanina racjonalisty cz 2 dodano 10 lat temu

  "Pomysł podatku Tobina upadł na poziomie UE dzięki oporowi części krajów z Wielką Brytanią na czele. Brytyjski premier Cameron w Davos określił tę propozycję jako „po prostu szaleństwo” (o ironio John Maynard Keynes, który jako pierwszy zaproponował taką formę walki ze spekulacją sam był Brytyjczykiem). Szwecja też była przeciwna, gdyż już wprowadziła taki podatek w latach 1984-1991, co doprowadziło do tego, że niemal wszystkie największe szwedzkie przedsiębiorstwa przeniosły swoje notowania do Londynu, koszty transakcyjne wzrosły znacznie bardziej niż kwota podatku, obrót 5-letnimi obligacjami spadł o 85% w tydzień, obrót kontraktami futures spadł o 98%. Nie muszę chyba pisać, że wpływy z tego podatku były kilkukrotnie niższe od oczekiwanych, a skutki były katastrofalne dla wszystkich, nie tylko spekulantów."

  "Ernst & Young szacuje, że chociaż wpływy z podatku mogą sięgnąć 37 mld euro, to efekt netto dla państwowych budżetów w UE może wynieść od minus 2 do minus 116 mld euro z powodu spadku wpływów z innych podatków i spadku aktywności gospodarczej. Dodajmy do tego koszty społeczne, choćby w postaci niższych stóp zwrotu funduszy emerytalnych i ubezpieczeniowych i mamy receptę na podatek, na którym traci państwo, obywatele i przedsiębiorstwa. "

  "Ewentualne efekty można przewidzieć: spora część kapitału odpłynie za granicę, wpływy z podatku mniejsze niż zakładane, pogorszy się płynność rynku (łatwość zawierania transakcji), wzrosną koszty transakcyjne, zmienność wzrośnie zamiast spaść, a rynek instrumentów pochodnych (na którym m,in. przedsiębiorstwa zabezpieczają się od ryzyka walutowego i zmian cen surowców) zamrze."

  Co Ty na to siedlczaninie racjonalisto? SLD chce nam zgotowac ten los! SLD chce wprowadzic podatek, na którym traci państwo, obywatele i przedsiębiorstwa.

 55. Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

  Odpowiedź.

  Szanony Panie/Szanowna Pani

  Z gwoli ścisłości: Szwecja i Wielka Brytania to nie jest cała Europa. W 2012 r. Parlament Europejski dał zielone światło dla podatku od spekulacji zwłaszcza tym krajom, które wprowadziły odrębne przepisy zakazujące podnoszenia kosztów transakcji finansowych, a do takich państw należy właśnie Polska. Takich regulacji zabrakło w szwedzkim prawodawstwie, w związku z czym dla tamtejszych banków opłacalna stała się relokacja transakcji poza granice, niż zapłacenie podatku. Ponadto, kiedy ten podatek zostanie przyjęty w całej UE skorzystają na tym wszystkie kraje członkowskie, gdyż nieopłacalne będzie przenoszenie transakcji do krajów spoza Unii.

  Poza tym Pańskie/Pani obawy są przedwczesne i niepotrzebnie podsycane negatywnymi opiniami osób, które udają ekspertów w tej dziedzinie, choć z wykształcenia nimi nie są, przez co na merytorykę z ich strony nie ma co liczyć. Do takich osób należy bloger, na którego się Pan/i powołuje. Ja wolę swoją opinię oprzeć na zdaniu Zespołu Ekspertów Klubu Jagiellońskiego, który od ponad 20 lat zajmuje się analizą finansowo – gospodarczą w naszym kraju. Oni nie podzielają Pańskich/Pani obaw. Gdyby nie regulamin SPIN-u chętnie zamieściłbym link do ich strony. Zresztą, jeśli chce Pan/i poznać ich stanowisko w tym zakresie proszę wyszukać w przeglądarce Google adres należącego do nich portalu.

  Jeśli chodzi o premiera D. Camerona, no cóż, ten człowiek wielokrotnie udowadniał, iż działa na rzecz interesów potężnych lobbystów. Wielokrotnie stawiał na szali obecność W. Brytanii w UE, jednakże kiedy okazało się, iż jego stanowisko może doprowadzić, iż Anglia utraci swój rabat, wówczas potrafił szybko zrezygnować ze swoich żądań.

  System finansowy w Polsce jest znacznie stabilniejszy, niż w pozostałych krajach, czego byliśmy świadkami podczas przetaczającego się przez Europę kryzysu. Banki w naszym kraju generują tak ogromne zyski, że niespełna 30 mld podatek w skali roku, będzie dla nich tym samym wydatkiem jak dla przeciętnego Kowalskiego zakup paczki zapałek, bądź chusteczek higienicznych.

  Nie tak odległa historia pokazała, iż zarówno liberałowie i konserwatyści potrafią się mylić w swoich osądach w zakresie podatków. Ich receptą na wyjście z zapaści budżetowej po wprowadzeniu horrendalnie kosztownych reform AWS-u był podatek liniowy, tymczasem SLD wraz z Unią Pracy udowodniło, iż wystarczy wprowadzić podatek progresywny, przy jednoczesnej obniżce CIT dla przedsiębiorców. Gospodarka mówiąc kolokwialnie ruszyła z kopyta, co przełożyło się na zwiększone wpływy do budżetu.

  Na koniec: Sojusz Lewicy Demokratycznej ma naprawdę dobrych ekspertów z dziedziny ekonomii i prawa. Z ich pracy skorzystał także PiS, gdyż gospodarka posiadała trend wzrostowy także przez całą ich kadencję. Warto im zaufać.

  Pozdrawiam

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Niech Pan doda link. Trochę się zmieniło.

 56. ekonomista do siedlczanina racjonalisty dodano 10 lat temu

  Racjonalisto, nie podalem ZADNYCH TWARDYCH (empirycznych) argumentow za podatkiem Tobina. Za to z Twojej wypowiedzi wyplywaja same emocjonalne stwierdzenia, ktore przeplataja sie z klamstwami.

  Jedziemy:
  1. "Poza tym Pańskie/Pani obawy są przedwczesne i niepotrzebnie podsycane negatywnymi opiniami osób, które udają ekspertów w tej dziedzinie, choć z wykształcenia nimi nie są"

  Autor artykulu z linka to: "Mariusz Zabrocki
  Wyksztalcenie: Absolwent finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. Stypendysta Akademii Liderów Rynku Kapitałowego i Akademii Mediów. Certyfikowany doradca w alternatywnym systemie obrotu. Level III Candidate w Programie CFA."

  Klamstwo nr 1.

  Parlament Europejski dal zielone swiatlo, ale niektore panstwa czlonkowskie powiedzialy veto.

  2. "Ponadto, kiedy ten podatek zostanie przyjęty w całej UE skorzystają na tym wszystkie kraje członkowskie, gdyż nieopłacalne będzie przenoszenie transakcji do krajów spoza Unii."

  "Ernst & Young szacuje, że chociaż wpływy z podatku mogą sięgnąć 37 mld euro, to efekt netto dla państwowych budżetów w UE może wynieść od minus 2 do minus 116 mld euro z powodu spadku wpływów z innych podatków i spadku aktywności gospodarczej. Dodajmy do tego koszty społeczne, choćby w postaci niższych stóp zwrotu funduszy emerytalnych i ubezpieczeniowych i mamy receptę na podatek, na którym traci państwo, obywatele i przedsiębiorstwa. "

  Klamstwo nr 2. Nie przyniesie zadnych zyskow, bo wg E&Y bedzie strata 2-116 mld Euro.

  3. "System finansowy w Polsce jest znacznie stabilniejszy, niż w pozostałych krajach, czego byliśmy świadkami podczas przetaczającego się przez Europę kryzysu." Polprawda. Bardzo duzo bankow w Polsce to spolki corki zagranicznych koncernow. Polsce pomoglo wbrew pozorom pozostanie przy zl oraz to, ze KNF bardzo mocno trzymal regulowal rynek i nie pozwalal na pompomowanie banki przez udzielanie latwych kredytow.

  4. "Banki w naszym kraju generują tak ogromne zyski" To znaczy, ze mozna je karac podatkami, bo maja dochody? Hmm a wiesz kto zaplaci za te podatki nalozone na banki? KLIENCI! W postaci wyzszych prowizji, wyzszych oplat, wyzszych oprocentowan kredytow itp. Czym sie stlamsi konsumpcje co sie skonczy spadkiem dochodow z podatkow, w szczegolnosci z VAT.

  5. "Ich receptą na wyjście z zapaści budżetowej po wprowadzeniu horrendalnie kosztownych reform AWS-u był podatek liniowy, tymczasem SLD wraz z Unią Pracy udowodniło, iż wystarczy wprowadzić podatek progresywny, przy jednoczesnej obniżce CIT dla przedsiębiorców. Gospodarka mówiąc kolokwialnie ruszyła z kopyta, co przełożyło się na zwiększone wpływy do budżetu."
  Reformy byly kosztowne, ale wazne i potrzebne. Reforma szkolnictwa- sukces. Polscy gimnazjalisci w czolowce Europy wg rankingow PESA. Reforma emerytalna- chyba najwazniejsza z tych wszystkich, pionierska w europie, bardzo potrzebna, rozwalona przez rzady SLD, PIS i PO. Tusk wlasnie ja dobija… Dlaczego rozwalona min przez SLD? Rzad SLD wyjal mundurowki i gornikow z powszechnego systemu ubezpieczen emerytalnych, czym zmarnotrawil miliardy zl, w imie kielbasy wyborczej tzn politycznej prostytucji. A teraz wszyscy zdziwieni, ze system sie nie bilansuje… Reforma administracyjna- SLD chce ja rozmontowac i zmarnotrawic wszystkie koszty i know how ktory Polska poniosla, zeby ja wdrozyc. Reforma zdrowotna- Rzad SLD ja rozmontowal. Skutek- zapasc w systemie, jest co raz gorzej mimo, ze idzie co raz wiecej miliardow zl na ta dziedzine. Nawet Kwasniewski sie kajal za to, ze podpisal ten bubel rozwalajacy reforme zdrowotna. Tak samo jak sie kajal za podpisanie ustawy narkotykowej. On przynajmniej umie sie przyznac do bledu i ma jaja. W przeciwienstwie do Millera. Ktory potrafi tylko burzyc. Czekam na rozwoj wydarzen w sprawie wiezien CIA i okupacji w ten sposob terytorium Polski przez obce wojska. Mam nadzieje, ze odpowiednie osoby w tym Miller znajda sie przed Trybunalem Stanu za zdrade. Wlasnie tak, bo gdyby byla taka sama afera, tylko ze zamiast USA bylaby Rosja ze swoimi bazami w Polsce to tak by to bylo wlasnie odbierane. Ale dla mnie nie ma roznicy czy USA czy Rosja- obce panstow, obce wojska, zajmuja polskie tereny, to osoby ktore pozwolily na to sa zdrajcami.

  Gospodarka ruszyla z kopyta dzieki obnizce CIT i wstapienia Polski do UE, bo zostaly zniesione cla w granicach UE, wiec handel bardzo sie rozwinal. To sa jedyne plusy dla Polski za rzadow SLD. Przytlacza je niestety mnostwo szkodliwych ustaw i pomyslow. A PIS spijal smietanke z wejscia naszego kraju do UE. Wiec zasluga duzego wzrostu gospodarczego dla SLD jest znikoma. Racjonalisto, prosze poza tym zauwazyc, ze efekty danych ruchow w polityce gospodarczej zaczynaja sie pojawiac dopiero po okresie 2-3 lat. Ucza tego na kazdym kierunku ekonomicznym na pierwszym roku na makroekonomii. Wiec to AWS-UW musialo przyjac dzialania naprawcze po zenujacych rzadach SLD do 1997 r. Pozniej SLD spijalo smietanke po rzadach AWS-UW. Niestety tak to wyglada.

  Poza tym tak jak Pani Borkowska czekam na linka. Czekam rowniez na odniesienie sie przez Ciebie do danych empirycznych odnosnie szkodliwosci podatku Tobina. Zeby Ci ulatwic az zayctuje ponownie: "Koszty transakcyjne wzrosły znacznie bardziej niż kwota podatku, obrót 5-letnimi obligacjami spadł o 85% w tydzień, obrót kontraktami futures spadł o 98%. Nie muszę chyba pisać, że wpływy z tego podatku były kilkukrotnie niższe od oczekiwanych, a skutki były katastrofalne dla wszystkich, nie tylko spekulantów.
  Ernst & Young szacuje, że chociaż wpływy z podatku mogą sięgnąć 37 mld euro, to efekt netto dla państwowych budżetów w UE może wynieść od minus 2 do minus 116 mld euro z powodu spadku wpływów z innych podatków i spadku aktywności gospodarczej."

  Co Ty na to?

  Wybacz ale SLD nie ma zadnych ekspertow, skoro w Siedlcach zapraszaliscie jako eksperta pana Szumowicza, ktory ustawa chce zniesc ubustwo. Nie lubie inwektyw, ale tutaj slowo "kretyn" nasuwa sie idealnie. Jak takich ekspertow na SLD to ja dziekuje za partie z takimi ekspertami. Eksperci, ktorzy popieraja nacjonalizacje emerytalnych oszczednosci polakow. To sa tacy sami eksperci jak ci od Macierewicza. Prosze o ich nazwiska. Sprawdze ich zyciorysy 😉

  Mialo byc tylko o podatku Tobina, ale, ze piszesz jak dzialacz partyjny z SLD to pokusilem sie o glebsza analize.

  Podatek Tobina uwaza za kretynski pomysl cala smietanka polskich ekonomistow od prof. Balcerowicza po prof. Rybinskiego. Wiec czekam na nazwiska tych wybitynych specjalistow z SLD i spoza, ktorzy uwazaja, ze jest to swietny pomysl

 57. Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

  Skoro zmienił się regulamin dodawania linków w komentarzach zapraszam do lektury:

  http://eksperci.kj.org.pl/ogolna/komentarze/podatek-tobina-coraz-blizej-komentarz-petrosa-tovmasyana/1260

  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/pe-forsuje-podatek-od-transakcji-finansowych,27207,1

  http://polish.ruvr.ru/2013_02_16/Kraje-europejskie-wprowadzily-podatek-Tobina/

  I najważniejszy argument przemawiający o walorach tego podatku dementujący jednocześnie niektóre mity wymyślane przez przeciwników jego wprowadzenia:

  http://wielkitestwiedzyekonomicznej1.tvp.pl/informacje_ekonomiczne/artykul/36.html

  Pozdrawiam

 58. ekonomista do siedlczanina racjonalisty dodano 10 lat temu

  Racjonalisto, fabrykujesz poparcie dla tego szkodliwego sldowskiego pomyslu. W ZADNYM z tych linkow, ktore podales NIE MA poparcia dla tego pomyslu. Jest tylko opis zdarzen i tego pomyslu. To tak jakby twierdzic, ze Michnik popiera lustracje, bo GW opisala ustawe lustracyjna, gdy ja PIS wprowadzal. Do tego znowu sie nie odbiosles do danych empirycznych, ktore swiadcza o tym jak ten pomysl jest szkodliwy. Jeszcze raz zacytuje: "Koszty transakcyjne wzrosły znacznie bardziej niż kwota podatku, obrót 5-letnimi obligacjami spadł o 85% w tydzień, obrót kontraktami futures spadł o 98%. Nie muszę chyba pisać, że wpływy z tego podatku były kilkukrotnie niższe od oczekiwanych, a skutki były katastrofalne dla wszystkich, nie tylko spekulantów.
  Ernst & Young szacuje, że chociaż wpływy z podatku mogą sięgnąć 37 mld euro, to efekt netto dla państwowych budżetów w UE może wynieść od minus 2 do minus 116 mld euro z powodu spadku wpływów z innych podatków i spadku aktywności gospodarczej." Co Ty na to? Ja jestem po kierunku ekonomicznym, wiec mi banialukow nie wcisniesz…

 59. Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

  Drogi Panie Ekonomisto

  Do naszej dyskusji niepotrzebnie wkradają się negatywne emocje, które niestety nie wypływają z moich komentarzy, lecz z Pańskich. Myślę, że nie ma sensu dalsza konwersacja, kiedy w podstawowych kwestiach, aż tak diametralnie się różnimy. Spróbuję jednak co nieco łatwiejszym językiem wyjaśnić, a Pana ocenę poddam analizie pozostałych czytelników SPIN-u.

  Zapewne nie zdołam odnieść się do wszystkich Pańskich zarzutów względem SLD (do którego jest bardziej wrogo nastawiony niż sam JKM), lecz postaram się niektóre sprawy merytorycznie naświetlić.

  Po pierwsze: wprowadzenie podatku Tobina w Polsce nie podniesie kosztów transakcji finansowych dokonywanych przez klientów detalicznych z tego względu, że ich interesy zabezpieczają odrębne przepisy (takie jak np. ustawowy zakaz oprocentowania pożyczek na więcej jak 23%). Podatkiem od transakcji będą obciążone wyłącznie banki i firmy ich dokonujące. Wspomniała o tym dr Wanda Pełka z Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych im. F. Skarbka w swojej analizie, do której dołączyłem link. Nie ma zatem szans, by scenariusz szwedzki miał miejsce w naszym kraju.

  Po drugie:

  "Parlament Europejski dał zielone światło, ale niektóre państwa członkowskie powiedziały veto".

  Niestety mija się Pan z prawdą. Żadne z państw nie zawetowało planów wdrożenia takiego podatku. Najgorętszym przeciwnikiem tego obciążenia był D. Cameron, ponieważ w jego kraju istnieje już tzw. opłata stemplowa za operacje giełdowe, z czego zyskami nie musi się dzielić z UE. Sprawa zakończyła się wycofaniem gróźb zawetowania planów wdrożenia tego podatku na terenie całej Unii na poczet dobrowolności każdego z krajów członkowskich. Wbrew Pańskim błędnym informacjom popularność tego podatku zwłaszcza w krajach eurolandu rośnie. Wątpliwości mają jeszcze malutkie państwa członkowskie, które uchodzą za tzw. raje podatkowe, ale to się niebawem zmieni.

  Po trzecie: jak zapewne Pan zauważył Ernst & Young opiera swoje wyliczenia na szacunkach, gdyż negatywnych skutków tego podatku nie ma. Są za to pozytywne, czego przykładem jest np. Islandia. Kraj ten znalazł się jakiś czas temu na skraju bankructwa z powodu nadmiernego rozrostu sektora bankowego. Dziś dzięki wprowadzeniu nowym regulacjom podatkowym, działającym na tej samej zasadzie co opłata Tobina kraj ten jest jednym z najprężniej rozwijającym się państwem na świecie.

  Po czwarte: nie wiem na jakich danych opiera Pan stwierdzenie, iż reforma oświaty wprowadzona przez AWS jest sukcesem tej formacji. Być może poziom intelektualny młodzieży gimnazjalnej jest jednym z najwyższych według Pańskich statystyk, jednakże to nie wystarczy, by naprawić szkody tej reformy, a przypomnę, iż jest to:

  a) zanik szkolnictwa zawodowego,

  b) duży odsetek absolwentów z ogólnym wykształceniem, w tym w szczególności kierunków humanistycznych,

  c) brak wykwalifikowanych fachowców w danej branży, czego konsekwencją jest duże bezrobocie.

  Gdyby Pańskie dane były wystarczające, wówczas moglibyśmy mówić o sukcesie tej reformy. Tymczasem jej autorzy, którzy obecnie są w PiS-ie sami przyznają, iż nie przyniosła ona oczekiwanych skutków, dlatego chcą powrócić do poprzedniego systemu szkolnictwa.

  Po piąte: nieprawdą jest, jakoby SLD przyczyniło się do demontażu reformy emerytalnej. W trakcie rządów Sojuszu wyszły na jaw ogromne niedociągnięcia wszystkich filarów OFE przejawiające się m.in. ogromną autonomią firm ubezpieczeniowych w zakresie pobieranych prowizji oraz swobodą inwestowania zgromadzonych środków. Jedynym wyjściem by zabezpieczyć przyszłe emerytury przedstawicieli branż szczególnego środowiska było wyodrębnienie ich z powszechnego systemu emerytalnego. Do dnia dzisiejszego nie wyeliminowano wszystkich niedoskonałości tej reformy, przez co w Polsce prowizje dla ubezpieczycieli są najwyższe w Europie – jeśli nie na świecie – 10%, podczas gdy w innych krajach najwyższa stawka to 2%.

  Po szóste: SLD scentralizował środki finansowe kas chorych – które bardzo szybko stały się niewydolne – tworząc w ich miejsce NFZ. Miało to działać na podobnej zasadzie, jak było przed rządami AWS-u, czyli: Ministerstwo Zdrowia –> Wojewoda i przez jakiś czas to sprawnie funkcjonowało. Funkcjonowało dopóki spadało bezrobocie, a uruchomione inwestycje generowały duże wpływy do budżetu. To właśnie na rządach PiS-u i PO spoczywa odpowiedzialność za obecną sytuację w służbie zdrowia.

  Po siódme: naprawa reformy administracyjnej jest konieczna ze względu na zbyt duże rozwarstwienie społeczne pomiędzy dużymi ośrodkami, a małymi miejscowościami. Jeżeli jest Pan mieszkańcem Siedlec z pewnością widzi różnicę poziomu życia pomiędzy nami i sąsiadów, a np. radomianinem, czy też warszawiakiem. Skoro Pan dotarł do szacunkowych wyliczeń wprowadzenia podatku Tobina, to z pewnością równie łatwo znajdzie obecne wydatki związane z subwencjami dla 16 województw, 380 powiatów i 2479 gmin oraz porówna je z kosztami, jakie ponosił budżet państwa przed wejściem w życie AWS-owskiej reformy administracyjnej 1 stycznia 1999 r. Będzie Pan wówczas wiedział, dlaczego jest ona tak potrzebna.

  Po ósme: bez względu na to, jak bardzo emocjonalnie podchodzi Pan do tej sprawy, prawda jest taka, która Panu nie odpowiada. Nie było żadnych więzień CIA w Polsce, ani żaden amerykański żołnierz nie stacjonował na jej terenie, kiedy L. Miller był premierem. Proszę zatem nie używać słów, które są niezgodne z rzeczywistością, bowiem nie mieliśmy wówczas z jakąkolwiek formą okupacji do czynienia. Został jedynie udostępniony tajny ośrodek agencji wywiadowczej należącej do państwa, które jest naszym partnerem w NATO. Działanie to było koniecznością wypełnienia swoich obowiązków w zakresie współpracy we wspomnianej strukturze militarnej. Ponieważ za to, co się działo na terenie tego ośrodka odpowiadają wyłącznie Amerykanie Pańskie marzenia o Trybunale Stanu dla L. Millera pozostaną wyłącznie w sferze niespełnionych życzeń.

  I wreszcie po dziewiąte: proszę nie oczekiwać ode mnie, że będę odnosił się do danych empirycznych. Powód dlaczego tego nie zrobię znajdzie w kanonach filozofii, do których jak mniemam jeszcze Pan nie dotarł, bądź zapomniał, co jest całkowitym przeciwieństwem empiryzmu…

  Na koniec chciałbym Panu podziękować za czas poświęcony na merytoryczną dyskusję ze mną. Jak mniemam ten komentarz nie pozostanie bez odpowiedzi z Pańskiej strony, zatem zgodnie z zapowiedzią we wstępie poddam ocenie zarówno Pana, jak i moje argumenty pozostałym Czytelnikom SPIN-u. Myślę, że gruntownie przeanalizowaliśmy swoje stanowiska, zatem nadszedł czas dać szansę na to innym forumowiczom.

  Pozdrawiam i życzę Panu wielu owocnych dyskusji tak na łamach internetowych stron, jak i w życiu realnym.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?