SPIN

OCZAMI KOBIET: Zimowa opowieść

Aneta Borkowska wtorek, 18 lutego 2014, 11:48 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Film zaczyna się od wykładu o tym, że pod naszym światem kryje się drugi, ukryty, który działa według tajemnych reguł i steruje ludzkim losem. Mądrości o miłości, gwiazdach i przeznaczeniu, mają tu uzasadnić każdą narracyjną niedorzeczność lub choćby niedoróbki: dlaczego przeniesiony w czasie Peter, choć niczego nie pamięta, ma mieszkanie i umie funkcjonować we współczesnym świecie? Dlaczego właśnie on jest wybrańcem losu/przeznaczenia/gwiazd? (Ola Salwa/stopklatka)

W środę (26 lutego) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to melodramat „Zimowa opowieść”.

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, pod koniec XX wieku. Peter Lake (Colin Farrell) to irlandzki rzezimieszek. Pewnego dnia, plądrując kolejny dom, poznaje jego piękną mieszkankę, Beverly Penn (Jessica Brown Findlay). Między dwójką bohaterów rodzi się uczucie, mogące zmienić zachwiane wartości moralne mężczyzny. Niespodziewanie, młoda kobieta umiera. Peter desperacko próbuje odkryć sposób na zatrzymanie czasu i przywrócenie jej życia.

reżyseria: Akiva Goldsman,
scenariusz: Akiva Goldsman,
aktorzy: Colin Farrell, Jessica Brown Findlay, Jennifer Connelly, Russell Crowe,
gatunek: fantasy/melodramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Przed pokazem filmu odbędzie się degustacja smacznych przystawek przygotowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach z ulicy Chopina 10.

źródło: NoveKino Siedlce, stopklatka.pl / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?