SPIN

Kropla krwi od siedleckich harcerzy

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 lutego 2014, 17:04 Społeczeństwo

harceryekrew 1Szczególnym dniem w roku dla wszystkich skautów na Świecie jest 22 lutego, czyli Dzień Myśli Braterskiej. Ideą tego dnia, przypadającego w rocznicę urodzin Roberta Baden Powella – twórcy skautingu jest podkreślenie więzi łączących wszystkich skautów Świata.

Polscy harcerze od wielu lat aktywnie uczestniczą w obchodach tego dnia, podejmując szereg inicjatyw podkreślających znaczenie harcerstwa w otaczającym nas Świecie. Jedną z takich akcji jest „Kropla krwi na Dzień Myśli Braterskiej”, w trakcie której harcerze masowo oddają honorowo krew.

harcerze krewSiedleccy harcerze z hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach im. Henryka Sienkiewicza po raz pierwszy wzięli udział w tej akcji. 21 lutego grupa siedleckich harcerzy udała się do Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Formińskiego. W grupie harcerskich dawców znaleźli się zarówno doświadczeni krwiodawcy, jak również, ci którzy zdecydowali się oddać krew po raz pierwszy.

Pomimo początkowych obaw oddanie krwi dla wszystkich przebiegło bezproblemowo, a komplet czekolad osłodził wszystkie niedogodności, co doskonale widać na załączonych zdjęciach.

Już dzisiaj harcerze i instruktorzy hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach zapraszają wszystkich pełnoletnich harcerzy i sympatyków harcerstwa do udziału w akcji „Kropla krwi na Dzień Myśli Braterskiej” w 2015 roku.

tekst i zdjęcia: pwd. Andrzej Ryś, członek komendy hufca ds. promocji i wizerunku

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?