SPIN

Miasto walczy o środki na centrum przesiadkowe

Aneta Borkowska czwartek, 27 lutego 2014, 15:46 Aktualnie

Wybudowanie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego to od dawna marzenie siedleckiego magistratu. W związku z brakiem własnych środków władze będą i już walczą o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. W tej sprawie niedawno odbyło się spotkanie u marszałka naszego województwa.

– Zabiegamy aby część tych środków, a to jest 6 procent od ogólnej sumy na inwestycje wyłączone z konkursów zostały przeznaczone na budowę Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego – mówi Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – W jego skład wchodziły tunel, trzeci etap obwodnicy oraz plac po żółtej hali. Byłoby tam miejsce na dworzec, parkingi i ewentualnie obiekt towarzyszący – dodaje.

Miasto ma już projekt i w związku z tym prowadzi także intensywne rozmowy z władzami wojskowymi by wejść w posiadanie zbędnego dla nich terenu przy ulicy Składowej.
– Łatwo nie będzie, bo każdy wójt, starosta czy burmistrz widzi potrzeby u siebie. Myślę, że jednak mamy duże szanse. Wspiera nas marszałek, niektórzy samorządowcy też patrzą na nasz projekt ze zrozumieniem. Więc trzeba walczyć bo jest o co – dodaje.

W poniedziałek o godz. 10. w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych obędą się konsultacje z udziałem marszałka w sprawie całości środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

7 komentarzy

 1. aadd dodano 9 lat temu

  "Miasto ma już projekt…"

  Kiedy miasto się pochwali tym projektem? Jestem bardzo ciekawy jak to ma wszystko wyglądać.

 2. Berdyczowska dodano 9 lat temu

  To chyba o to chodzi?
  http://sfi.siedlce.pl/3.php

 3. errata dodano 9 lat temu

  Chyba chodzi o teren przy Składowej i rondo na wylocie tunelu na połączenie ze składową ? ?!

 4. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Oczywiście chodzi o ulicę Składową. Przepraszam za błąd.

 5. i co znów jest "chemia" z marszałkiem? dodano 9 lat temu

  Oby ta "chemia" nie skończyła sie tak jak w przypadku budynku Kolegium.

  • marek dodano 9 lat temu

   to wspomniane spotkanie u marszałka to z tego się orientuję była dla wszystkich samorządowców m.in z siedleckiego a najbardziej podoba mi się wypowiedź sławy siedleckiej polityki niejakiego Karola T. cyt"g…. z tego będzie" 🙂

 6. Miasto ma.... dodano 9 lat temu

  Miasto ma projekt??????? A czy udokumentowania jest wykonalność takiego Centrum, która z ekonomicznego punktu widzenia uzasadniałby decyzje rozpoczęcia takiej inwestycji?????? Czy też jest tak, że budujmy, a potem zobaczymy – tylko kto będzie pokrywał starty???????

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?