SPIN

„Siedlce przyjazne ciachom i babeczkom”, czyli promocja na rondzie

Beata Głozak sobota, 1 marca 2014, 01:57 Siedlce

– Trochę z uśmiechem, a trochę z głębszym przesłaniem – powiedział w czwartek o pomyśle na zagospodarowanie ronda Marii Skłodowskiej – Curie Grzegorz Orzełowski z biura prezydenta Siedlec. Nowa instalacja, mająca promować miasto już stoi.

Od kilku tygodni mówiono o tym, że miejsce po tzw. śmieciowej choince musi być zagospodarowane w odpowiedni sposób. Podczas styczniowej sesji miasta Grzegorz Orzełowski przyznał, że Siedlce chcą zrobić na rondzie Skłodowskiej–Curie „promocję miasta w różnych aspektach”.

Wszystko wskazuje na to, że akcję zaczęto. Nowa instalacja już stoi. To cztery duże plakaty tworzące kształt prostopadłościanu. Na każdym z nich znajdują się inne hasła: „Siedlce przyjazne segregacji”, „Siedlce przyjazne ciachom i babeczkom”, „Siedlce miasto przyjazne trafnym wyborom” oraz „Siedlce miasto przeciwne pasażerom”. Hasła są zakończone krótkim „cdn.”

183 komentarze

 1. efaster dodano 8 lat temu

  Siedlce przeciwne pasażerom ??

  A to już wiem, dlaczego zdemontowano wiatę, likwiduje się kiosk przy GS i nie ma biletomatów, a u kierowcy trzeba płacić dodatkowo 30 gr, nawet jeśli w pobliżu przystanku nie ma kiosku albo jest już zamknięty. To już wiemy, po za tym chyba lepiej jechać samochodem w 4 osoby jednym autem niż te 4 osoby każdy osobno (zwiększają się korki)

  3 hasła spoko ale to czwarte przeciw pasażerom strzał w stopę.

  No i co do da na tym rondzie, jak ktoś miał tu przyjechać to i tak przyjechał, te hasła (po za tym wg. mnie 4-tym) na bilbordach ale w całej Polsce od Gorzowa WLKP. po Terespol od Zakopanego po Sopot. A tu ?? to tak jakby reklamować auto w fabryce, ja wiem, wiem miasto jest biedne jak "święty turecki" i ma długi nie mniej może najwyższa pora wypłynąć na szersze wody ?? Bo na razie to jak nas pokazują w ogólnopolskich mediach to się z nas śmieją (a właściwie i dobrze z głupoty naszej władzy) a to rampa przy obwodnicy, a to śmieciowa choinka, a to krowa w gumiakach. Ok. ktoś powie, a bo te media mainstream-owe tak uderzają w pis i partie prawicowe, ostatnio w Wiadomościach TVP 1 wyśmiano Radom, za wygarną (indeks UTH w Radomiu) w wyborach miss studniówki (czy coś w ten deseń), owszem to prawda dziennikarze żyjący w dużych metropoliach pracujących w dużych ogólnopolskich mediach mają raczej poglądy liberalne a bardzo liberalne. Nie mniej czasem głupota w poszczególnych miastach i miasteczkach z dala od stolicy aż razi i trzeba to pokazać w jasny i przejrzysty sposób (czasem satyrycznie) przydaje się takie spojrzenie z boku na dany problem. Czasem krytyka (wyśmianie) z zewnątrz działa jak sole trzeźwiące na lokalnych polityków którzy w swoich pokojach przywiązani do swoich stołków już od pierdzenia w stołek mają zatęchłe głowy i brak świeżych pomysłów.

  • dodatkowe dodano 8 lat temu

   45gr.

   • Emil dodano 8 lat temu

    Rzucasz jedno byle jakie hasło niby antyalkoholowe i spłacasz całość z kasy tzw. Korkowej niby na profilaktykę. Stary numer jeszcze robiony za Symanowicza. Wtedy było "myślę trzeźwo" i gadżety, i inne pierdoły miasto tłukło na potęgę. Tak jak te banery na stadionie. Jest hasło Siedlce trzeźwy wybór" i pewnie wpłacili to z kasy na profilaktykę. Prawda Panie. Pełnomocniku?

  • efaser ? niemożliwe dodano 8 lat temu

   Niemożliwe ,żeby tak inteligentny efaser nie zrozumiał gry słów i prowokacji do myślenia ?
   -Siedlce przeciwne pasażerom ? ja rozumiem to tak ,że jak siadam do samochodu i widzę ,że kierowca jest pijany i mimo to z nim jadę- jestem współwinny ewentualnemu wypadkowi… A ile razy tak jest ,że przymykają pasażerowie oczy na to ,że któryś wypił i korzystają z podwózki nie patrząc na konsekwencje.. Efaser powinieneś Ty to w lot złapać .Dziwne …

   • nie kręć dodano 8 lat temu

    wiele osób tego nie ogarnia i nie wie o co chodzi.

    • No cóż dodano 8 lat temu

     ale efaser podaje się za super wizjonera ,inteligenta zawsze wie wszystko najlepiej i nie załapał ??? ha,ha,ha a to takie proste segregacja śmieci

   • efaster dodano 8 lat temu

    no widzisz jak ja tępy jestem, nie rozumiem przesłań dopiero później dopatrzyłem się butelki jako synonimu alkoholu, początkowo przyjąłem to jako wyrażenie środka transportu (auto, autobus) aż UM nie dba ostatnio o pasażerów MPK (zamieszanie z wiatą przy GS, likwidacja kiosku w jednym z najważniejszych punktów miasta) brak biletomatów, dopłata za bilet u kierowcy itp. więc myślałem, że raz miasto przyznało się jakie jest naprawdę czyli ma w dupie mieszkańców, liczy się tyko kasiora i stołki. Jak widać chodziło o alko a nie o MPK czy jeżdżenie w kilka osób do pracy.

    No nic człowiek głupi się rodzi i głupi umiera :))

    serdecznie pozdrawiam 🙂

    • kiosk ??? dodano 8 lat temu

     żartujesz ? efaser przecież ta komórka- kiosk wygląda jak za czasów PRL-u ? Okropne te komórki ruchu , już nie mogę patrzeć na te synonimy filmów Barei 'Mis " albo "Ryś " ta blacha w 21 wieku to jakiś anachronizm, przypomina komórkę na wsi .Dawno powinny zniknąć takie "koszmarki budownictwa komuny "

     • efaster dodano 8 lat temu

      jakoś na Nowy Świecie czy innych reprezentacyjnych ulicach stolicy są kioski (kupuje się tam prasę, przybory do golenia, wyroby tytoniowe itp.) co złego w kioskach Ruch po zmianie właściciela zmienił wizualizację swoich kiosków wolnostojących uważam, że są ładne patrz np. na 11 listopada koło Sobieskiego. Lepszy kiosk taki jaki był niż mam płacić kierowcy MPK dodatkowo dopłatę za bilet. Jak Strus taki dobry niech ufunduje miastu biletomaty jak w cywilizowanych miastach.

     • kioski ??? dodano 8 lat temu

      kioski są straszne ,Ładne efaser ? ty się zapoznaj z definicją słowa "ładne "

 2. może i niebrzydkie ale.... dodano 8 lat temu

  Pierwsza sprawa: taki twór na rondzie zagraża bezpieczeństwu użytkowników tegoż ronda. To nie jest filigranowa konstrukcja, tylko bryła zasłaniająca widok i rozpraszająca uwagę.
  Następnie hasło: Siedlce, miasto przeciwne pasażerom. O co tak naprawdę w tym chodzi??? Czy w ten sposób chcemy powiedzieć, że po Siedlcach powinni poruszać sie tylko auta z kierowcami dotyczy to również komunikacji publicznej? Bo ta butelka zamiast samochodu wcale nie obrazuje problemu.
  Następnie: trafne wybory maja nam sugerować rodzinę 2 + 3 czy trafne wybory do samorządu (wczoraj nam pokazano tą "trafność")
  A że Siedlce sa przyjazne ludziom w wieku emerytalnym to widać na przykładzie naszego prezydenta. Pani wice też mało brakuje.
  A segregacja raczej może kojarzyć sie z dyskryminacją, ze względu na kolor skóry.
  Sława ogólnopolska tej konstrukcji – murowana.

 3. Zorro dodano 8 lat temu

  Na tym miejscu Orzełowscy powinni śpiewać za tyle kasy co mają z miasta przez cały rok, bo w kościołach już ludzi denerwują przed wyborami. Siedlczanie nie nabiorą się na wasze chwyty radnego a po wyborach wybieracie kasę a ludzi macie w D…e.

 4. Karola dodano 8 lat temu

  ooo jak fajny pomysł , muszę to zobaczyć na żywo

 5. ??? dodano 8 lat temu

  chodzi o starszych ludzi z tymi ciachami i babeczkami ? a segregacja to śmieci ?

 6. Bart dodano 8 lat temu

  Przeciwne pasażerom?????

  • Bart nie czaisz ? dodano 8 lat temu

   przeciwne chyba pijanym kierowcom i pasażerom ,że z takimi jadą -mnie się tak wydaje jak patrzę na ten znak ,bo wtedy czaszka nie tylko dla kierowcy

 7. czytelnik A dodano 8 lat temu

  Nie widziałam instalacji w realu, jedynie tu na zdjęciu. Hasła fajne, z przesłaniem, ale samo "ich opakowanie " nie podoba mi się, taka bryła. Myślę,ze można to bylo wyeksponować ciekawiej.
  W lipcu minie 80 lat od śmierci M.Skłodowskiej, której nazwę nosi rondo. Proponuję kolejną instalacje na rondzie związaną z noblistką

  • Jakie przesłanie dodano 8 lat temu

   może byc zawarte w hasle: Miasto przeciwne pasażerom??????

   • ws dodano 8 lat temu

    a nie widzisz prawie, że trupki czaszek i samochodu w kształcie butelki? takie trudne to do zrozumienia, że może chodzić o pijanych kierowców?

    • Iza dodano 8 lat temu

     A co ma pijany kierowca do pasażera?

     • Set dodano 8 lat temu

      Czasmi przemieszczaja sie jednym samochodem?

     • Iza dodano 8 lat temu

      No i co? Rozumiem gdyby tam było hasło "Siedlce przeciwko kierowcom" i ten rysunek. Ale pasażerom? Wyszło że pijany pasażer jest beee, ale o pijanych kierowcach mowy nie ma.

     • kierowca pijany ? dodano 8 lat temu

      po co z takim jechać i mieć dusze na ramieniu ,że spowoduje wypadek .taki pasażer powinien być współwinny wypadkowi ,jak do niego dojdzie .A jak zobaczy ,że kierowca pijany powinien wyjąć kluczyki ze stacyjki ,tak jak się to niedawno stało w Siedlcach na rondzie właśnie…

 8. Witold dodano 8 lat temu

  Nie rozumiem tych haseł :
  „Siedlce przyjazne ciachom i babeczkom” i
  „Siedlce miasto przeciwne pasażerom”.
  Ale to hasło to czysty sarkazm 😀 „Siedlce miasto przyjazne trafnym wyborom” 😀

  • Set dodano 8 lat temu

   Iza, odpowiedzialem na Twoje pytanie "a co ma pijany kierowca do pasazera" 🙂

  • Trafny wybór ? dodano 8 lat temu

   trafny wybór to znaczy trafny wybór i rodzina wielodzietna ? Może i tak .Przy tych emeryturach jak nie będzie dużo dzieci to niedługo nie będzie komu pracować na starszych ludzi ,których przybywa ,bo dłużej żyjemy . w sumie ja też chcę jeszcze ze 40 lat pożyć do osiemdziesiątki i mam dwóch synów .Czy to już powinno mi zapewnić dostatnia emeryturę …czy powinienem mieć jeszcze z jedno ? zastanowię się ,może jeszcze coś pomyśle . 🙂 Tylko co na to żona

   • antres dodano 8 lat temu

    jak to nie bedzie komu pracowac na starszych ludzi? a czy przepraszam ci starsi ludzie to sami nie zapracowali na siebie? nie odprowadzali swoich skladek? dlaczego wszyscy powtarzacie te wyswiechtane haselka: nie ma komu pracowac? kazdy sam pracuje na swoja przyszlosc, na emeryture a ze ta kasa jakims cudem rozchodzi sie nie wiadomo gdzie i na starosc ludzie musza liczyc na mlode pokolenie to juz inna sprawa. moze zus niech nie robi takich remontow?

 9. Set dodano 8 lat temu

  Miasto przyjazne segregacji i rysunki dzieci o roznych kolorach skory. Ktos uwielbia gre slow i skojarzenia

  • A dodano 8 lat temu

   czyżby chodziło o to ,że Siedlce sa przyjazne segregacji rasowej?Mało to śmieszne.

   • Set dodano 8 lat temu

    Mnie sie nie pytaj 🙂 ja nie rozumiem pomyslu, ze na tym rondzie musi koniecznie cos byc, pojechano z chorym pomyslem na choinke, a teraz z uporem godnym lepszej sprawy w dalsze "promowanie"

  • Aaa segregacja śmieci !! dodano 8 lat temu

   tak myślałam ,dokładnie już czas wszystkich uczyć segregacji śmieci i odzyskiwania surowców z tych śmieci .Całe Chiny swoją gospodarkę tak zbudowały na odpadach i śmieciach eksportowanych z Europy wielkimi tankowcami. Wszystkie koszulki i zabawki z Chin to były wcześniej europejskie butelki i inne plastiki. Super pomysł i dobrze ,że prowokacyjnie podany bo zobaczcie jaka dyskusja ??? większa dyskusja niż nad przegranym procesem Agnacji Rozwoju Miasta 😉

   • Set dodano 8 lat temu

    A ja naiwnie myslalem, ze Chiny wyrosly dzieki taniej sile roboczej i podrabianiu, a tutaj patrze ze to kolos na smieciowych nogach 🙂

    • No cóż dodano 8 lat temu

     taniej sile roboczej i tanim surowcom wtórnym również,troszkę poczytać,podeukowac się trzeba jak się nie chce być naiwnym 🙂

     • Set dodano 8 lat temu

      Udosteplnij linka do informacji o gospodarce smieciami i jak dzieki nim rozwija sie gospodarka Chin, do tego stopnia ze dzieki nim jest potega gospodarcza. Chetnie sie wyeudkuje.

    • przesłanie dodano 8 lat temu

     Proszę oto link ,gdzie jest napisane ,że Chiny od lat jako główny import do swojego kraju miały śmieci …..http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/zagraniczne-smieci-plyna-do-chin-ale-te-maja-problem-z-rosnaca-gora-wlasnych/

     • Set dodano 8 lat temu

      I na podstawie tego artykułu mozna wyciągnąc wniosek ze Chiny na tym zbudowały swoja gospodarkę??

 10. urzędnik kontroli dodano 8 lat temu

  Kto za to zapłacił i czy był na to przetarg?

 11. Jeśli Kudelski... dodano 8 lat temu

  Jeśli Kudelski w taki sposób jak teraz miasto promował będzie swoją kandydaturę w najbliższych wyborach, to…
  … to lepszy wynik osiągnie już dając na mszę.
  🙂

 12. hubertus dodano 8 lat temu

  ooo, wreszcie coś fajnego i z jajem! 🙂

  • instagram dodano 8 lat temu

   Pierwsze co zrobiłem to się uśmiechnąłem. Potem obszedłem dwa razy tę konstrukcję i muszę przyznać, że faktycznie ktoś dobrze to rozmyślał. Babeczki świetne, bo pewnie chodzi o ten program dla seniorów. Pasażerowie, czyli pijani kierowcy też mimo krytyki dobre przesłanie. W nocy to jest podświetlone?

  • Anonim dodano 8 lat temu

   w scenie24/marzec są te 4 reklamy

 13. Kuriozalne dodano 8 lat temu

  Skoro w Siedlcach nie może już byc dobrze, to niech będzie śmiesznie i komicznie dla jaj, a co tam skoro tworzymy teatr w Siedlcach, to musi byc KOMEDIA

 14. Magda dodano 8 lat temu

  Miasto chciało, ale niestety nie wyszło

  Hasło: "Miasto przyjazne ciachom i babeczkom" takie ani fajne, ani niefajne. Obojętne, ale najlepsze z tych wszystkich.

  Hasło: „Siedlce przyjazne segregacji” totalnie nietrafione i wręcz powiedziałabym negatywne w połączeniu w rysunkami dzieci o różnych kolorach skóry. Jeśli jestem przyjazna czemuś to jestem za tym. Więc wychodzi na to, że jesteśmy za segregacją rasową. Super reklama.

  Hasło: „Siedlce miasto przyjazne trafnym wyborom” już pokazuje kampanię za co Kudelski powinien do kasy miasta zapłacić a nie za darmo się promować.

  I na koniec hasło„Siedlce miasto przeciwne pasażerom”. Nie rozumiem, jako pasażer jestem niemile widziana? Bo ta butelka kojarzy się z alkoholem, ale pijany pasażer co komu przeszkadza?

  • ws dodano 8 lat temu

   wszystko nietrafione, wszystko źle, ludzie, weźcie trochę włóżcie sił w zrozumienie, coś wam się podoba w ogole? chyba lepiej, żeby w takim razie nic tam nie było to i narzekania by nie było pewnie

   • mama Poli dodano 8 lat temu

    Magda najlepszy komentarz. Uważam tak samo.

   • Magda dodano 8 lat temu

    Ale czy jest jakiś obowiązek kochania wszystkiego?
    Mi akurat choinka nie przeszkadzała, a nawet uważałam, że jest jak najbardziej ok. To też byłam zjechana, że pracuję w ZUO.
    Teraz mi się akurat nie podoba, sam pomysł jest dobry, ale źle zrobiony. Miało być kontrowersyjnie, ale moim zdaniem wyszło niesmacznie. I tyle.

  • Pijany Kierowca dodano 8 lat temu

   pijany kierowca to odpowiedzialność na pół dla wszystkich i dla pasażera też ,który z takim pijanym kierowcą postanawia pojechać dalej zamiast zabrać mu kluczyki ze stacyjki każda jazda po alkoholu to widmo śmierci -ja zrozumiałam od razu takie proste

  • wyszło, wyszło dodano 8 lat temu

   i to bardzo wyszło ,inteligencja nie boli a hasła są inteligentnie prowokacyjne i widzę,że cel osiągnięty .Sprowokowały do dyskusji i taki był pewnie cel..a że trzeba trochę inteligencji..to już widzę dla wielu ludzi ze słomą w butach duży problem

 15. mama Poli dodano 8 lat temu

  "Miasto przyjazne segregacji" ŚMIECI PRZEZ DZIECI RÓŻNYCH RAS? Kolorowe dzieci na całym świecie uczą się segregacji śmieci już pierwszych lat życia, szczególnie w w Azji, Afganistanie, Afryce, Nigerii, Indiach i w jeszcze wielu innych miejscach. Moim zdaniem dzieciństwo i dzieci nikomu nie powinny kojarzyć się z segregacją śmieci, odpadami i dbaniem o porządek na świecie… Od tego są dorośli
  "Miasto przyjazne ciachom i babeczkom" – czyli starcom? piernikom? piekarzom?

  „Siedlce miasto przyjazne trafnym wyborom” – a które to są trafne wybory i dla kogo są one trafne? Chodzi o zakładanie związków dwupłciowych i posiadanie trójki zdrowych dzieci tak? Jednak w Siedlcach są pary jednopłciowe, pary bezdzietne z wyboru, pary z dzieckiem niepełnosprawnym…

  „Siedlce miasto przeciwne pasażerom” – i chociaż jedno hasło zgodne z prawdą!

  • dr dodano 8 lat temu

   Nie pomagasz swojej córce zajadłością w komentowaniu różnych rzeczy. Później zdziwienie, że ludzie nie mają w sobie za grosz empatii. Jak mogą ją mieć jak niektórzy mają tu roszczeniowe podejście do życia?

   Bierz wszystko dosłowniej, jeszcze bardziej dosłowniej! To, że dzieci są różnych kolorów – przeszkadza? A nie przeszkadza ci kolor baneru? Może ten zielony kolor nawiązuje do marihuany? W połączeniu z dziećmi to obraza majestatu. A szczęśliwi rodzice, kobieta i mężczyzna to też źle? Kurde, faktycznie – trzeba być nad wyraz poprawnym politycznie mimo, że związki osób tej samej płci są przez prawo zakazane, nie wspominając o adopcji przez nich dzieci. I pierniczków nie rozumiesz? Szkoda gadać.

   Skoro tak źle wszystko, hate na wszystko to co cię tu trzyma?

   • j23 nadaje dodano 8 lat temu

    ot to, to, świetny komentarz doktora

   • mama Poli dodano 8 lat temu

    dr A czy ja kiedykolwiek narzekałam na brak empatii? Gdzie widzisz moją roszczeniowość? A z tego jak ja pomagam swojej córce to mógł byś czerpać garściami i uczyć się miesiącami – właśnie empatii, zaradności, taktu i wyczuwania ludzkiej głupoty, chamstwa i zazdrości na kilometr. To chyba ty masz problemy jakieś problemy z dystansowaniem się, poczuciem humoru i drażliwością. I oczywiście jeśli masz jakieś nowatorskie koncepcje jak uskutecznić pomoc i zdobywanie środków pieniężnych na leczenie Poli to zachęcam do współpracy. Poznasz wielu dobrych i marych ludzi i zapewne doświadczysz, tak jak ja doświadczam mnóstwa empatii i dobra. Pierniczków nie rozumiem… sądzę że mam prawo.
    A co mnie tu trzyma? Ludzie całkiem inni niż ty… Więc nie zrozumiesz. Pozdrawiam serdecznie.

    • Stefek bez bucików dodano 8 lat temu

     Mam wrażenie, że ludzie nie lubią czegoś, czego nie rozumieją. Zrozumienie tych reklam, które wpisują się trochę w kulturę w pop-art, nie wydaję mi się szczególnie trudne. Doszukiwanie się jakiś niuansów, typu kolor skóry bohaterów reklamy czy rodziny jako związek kobiety i mężczyzny uważam za co najmniej śmieszne.

    • Pijany Kierowca dodano 8 lat temu

     dzieci muszą uczyć się sprzątania świata od małego czy są zdrowe ,czy niepełnosprawne .całe życie i przyszłe pokolenia od tego zależą my za nie wszystkiego a nie tego w szczególności nie zrobimy ,kiedyś odejdziemy i co wtedy ?

  • do mamy Poli -mama Jasia dodano 8 lat temu

   Dla mnie wszystko jest jasne ….Tylko przekorne ,trzeba pomyśleć niestandardowo…..i nie wpadać w tony wszechwiedzącego MĘDRCA ,który wszystko wie bo ma niepełnosprawne dziecko…To ,że jest Pani matką dziecka niepełnosprawnego nie upoważnia Panią do tego aby głosić ,że dzieci nie powinny sprzątać,że dorośli za nie wszystko maja robić.A otóż nie, jak są dzieci to trzeba je uczyć ..Jest takie przysłowie "czego Jaś nauczy się za młodu Jan będzie umiał " To właśnie dzieci potrzebują najbardziej za 20 ,30 ,40 lat czystej kuli ziemskiej ,kiedy nas już nie będzie potrzebują czystego świata.

 16. Autor, autor, autor dodano 8 lat temu

  Podajcie autora tych malowideł.
  Kto za to wziął kasę i ile?
  Chyba tu centrum się wykazało!

  • subiektywny-obiektywny dodano 8 lat temu

   Zapewne dział promocji i kontaktów z zagranicą Urzędu Miasta i zrobili to w ramach wykonywanej codziennie pracy. Szukanie sensacji i dziury w całym niepotrzebne.

   • żadna sensacja dodano 8 lat temu

    Zapowiadano, że będą to prace stypendystów Prezydenta, więc chyba warto wiedzieć.

  • Autor -gratulacje dodano 8 lat temu

   bardzo błyskotliwie pomyślane,gratulacje

 17. kazik dodano 8 lat temu

  A czy to przypadkiem nie jest rezerwowanie miejsca na reklamę przed zbliżającymi się wyborami, tak jak reklamowanie Centrum Kultury na blokach SM???

 18. To mówiłem jaaaa;) dodano 8 lat temu

  W kontekście likwidacji kiosku i pierwotnego planu zabrania wiaty pasażerom w sąsiedztwie galerii słowa jednego z wyżej cytujących są adekwatne – jedno z tych haseł jest prawdziwe: Miasto Siedlce przeciwne pasażerom!!!!!

  • wieeem dodano 8 lat temu

   Od początku była mowa o wymianie wiaty autobusowej na inną, nikt wiaty nie chciał stamtąd zabrać, więc NIE KŁAM!

   • wiata dodano 8 lat temu

    wiaty miało w ogóle nie być – taka prawda. było napisane, że Lipiński stwierdził, ze nie jest przewidziana – zdanie zmienili potem,. dopiero w grudniu sochacka powiedziała, że wiata będzie. została kupiona a pan strus 4 lutego po całej chryi z napisami powiedział że kupi nową. takie fakty. 😀

  • Kiosk dodano 8 lat temu

   czego mieszacie kiosk przed wiezieniem z tymi reklamami ??? ja nie widzę związku a dobrze ,że ten kiosk chcą zlikwidować bo tam "panny-żony " więźniów co idą do więzienia na odwiedziny tylko prezerwatywy kupują na kilogramy a reklama ,jak reklama ,trzeba pomyśleć …

  • No cóż dodano 8 lat temu

   wiata i kiosk jeszcze bardziej z czasów PRL-u dawno powinny zniknąć ,brzydactwo

  • przesłanie dodano 8 lat temu

   ja zrozumiałem od razu , ale dziwię się ,że taka nagonka .Te hasła to trochę jak rebus ,podobają mi się bo zmuszają do myślenia .
   Nie są jak taka papka jaką faszeruje nas telewizja..Inteligentne ale boje się ,że dla wielu zbyt inteligentne 🙂 🙂 🙂

 19. korsarz dodano 8 lat temu

  Ten KLOC jest po prostu NIJAKI ! Ani dowcipny,ani interesujący.To chyba rysunki z prac dzieci na zajęciach w czasie ferii.Dlaczego nie podano Autora tych "wypocin" tekstowych. Można było głębiej się zastanowić i wymyślić lepsze teksty reklamujące miasto. Jest ROK El Greco , powisiałyby banery na 4 strony świata aż do końca grudnia 2014.A tak za m-c lub 2 m-ce będą wisieć portrety pchających się na stołki do EP czy Wyborów Samorzadowych, bo zapłacą za to że powiszą i będzie zysk !

 20. big ben dodano 8 lat temu

  ale problemy macie, reklamy chwytliwe, zwracające uwagę, a nie jakieś sztampowe, taki jest cel reklamy

 21. zbyszek dodano 8 lat temu

  Na tym rądzie powinny kwitnąć piękne kwiatki a nie obskórne reklamy i hasła rozpraszające uwage kierowców,

 22. Zorro dodano 8 lat temu

  Babcie i dziadkowie zostają w tym miasteczku i ci co mają stołki od PiS a pozostali uciekają i się wstydzą tej władzy.

  • batman dodano 8 lat temu

   to ucieeekaj

 23. siedlczanin_racjonalista dodano 8 lat temu

  A gdzie jest promocja tolerancji dla homoseksualistow? Gdzie jest promocja palenia konopii, ktore stanie sie niebawem legalne? Gdzie jest promocja adopcji dzieci do zwiazkow homoseksualnych? To nas juz czeka niedlugo! Tylko SLD dojdzie do wladzy to sie tym zajmie. Wiec juz teraz trzeba edukowac spoleczenstwo. Zbychu Piwonski zrobi porzadek pod tym wzgledem w Siedlcach kiedy wygra wybory. I tego mu serdecznie zycze.

  • Homoseksualiści ? dodano 8 lat temu

   ok ,niech sobie żyją a nawet niech się kochają ale nie zgadzam się ,żeby adoptowali dzieci,dlatego ta kampania jest rewelacyjnie skonstruowana .nie uderza w nikogo tylko podkreśla pozytywy ,szczególnie pełnej rodziny z kobieta i mężczyzną jako rodzicami ..i bez względu na partie ,poglądy polityczne dla mnie to jest boski sposób podziału na tym świecie ..dla dyskusji -tylko kobieta ma ciało zbudowane do tego ,żeby mieć dzieci ………homoseksualista nie ma macicy……..http://www.youtube.com/watch?v=UwwLWVpVtT0

   • Anonim dodano 8 lat temu

    Ten filmik z linku jest super odpowiedzią na gender .w tym świetle siedlecki promocja jest genialna ..super ha ha

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Informuję, iż powyższy komentarz nie jest mojego autorstwa i apeluję, by osoba która postanowiła w sposób niezwykle chamski przedstawić fałszywe informacje na temat jednego z radnych wykorzystując mój nick zaprzestała zamieszczania tego typu tekstów.

   Brak pozytywnego ustosunkowania się do mojej prośby będzie z mojej inicjatywy skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi łącznie z publikacją nazwiska autora powyższego komentarza oraz informacją na temat środowiska politycznego, z którego się wywodzi. Uprzedzam zatem, iż każde nie akceptowalne postępowanie będzie miało negatywny wpływ na dalszą działalność partii, którą reprezentuje.

 24. to się porobiło dodano 8 lat temu

  może i dobrze, gdyby spadł śnieg… postawiliby choinkę śmieciową z powrotem, ona już taka nasza 😉 a to to nie wiem co i po co? CKIS niech odpowie, bo pewnie wie.

  • aska dodano 8 lat temu

   to um projektowało, robiło, a nie żaden mok czy ckis

   • potwierdzenie dodano 8 lat temu

    acha, bo w gazecie CKIS są identyczne reklamy z segregacji i ciastek, a w MOK nie widzę.

    • aska dodano 8 lat temu

     pewnie też będą te reklamy w repertuarze mok

    • informator mok dodano 8 lat temu

     trudno czegoś z 1.03.2014r . dopatrzeć w lutowym informatorze MOK

 25. singiel dodano 8 lat temu

  A co ma sobie pomyśleć ktoś bez rodziny? Że jego życie to nietrafiony wybór?

  • historyk dodano 8 lat temu

   Jeszcze na początku lat 70. kawalerowie po 30. roku życia płacili dodatkowy podatek, tak zwane bykowe. Od paru lat politycy z różnych opcji wracają do pomysłu odświeżenia tej daniny, proponują jednak pewne modyfikacje. Rodzina, najlepiej wielodzietna w miarę możliwości finansowych i chęci, to podstawa bytowania kolejnych pokoleń. Tu nie tylko chodzi o demografię. Tu chodzi o gospodarkę. Uświadamianie społeczeństwa w tym temacie uważam za jak najbardziej trafne.

  • pa dodano 8 lat temu

   Tak to prawda czasami brak rodziny to nie czyjś wybór – często to przypadek czy konieczność – nie można więc nikogo za to potępiać, czy pokazywać jako "zły wybór".

   • badania dodano 8 lat temu

    badania są jednoznaczne ,wraz ze wzrostem dobrobytu spada ilość urodzin z powodu "lenistwa" albo strachu przed odpowiedzialnością za dzieci ,za rodzinę .dobrobyt jest destrukcyjny w wielu przypadkach .Jak był stan wojenny ,zagrożenie brak wyżywienia nagle ogromnie wzrosła liczba narodzin.Ludzie się kochali zamiast siedzieć przed telewizorem a teraz przed komputerem

 26. do siedlczanin-racjonalista dodano 8 lat temu

  Nałogi w Siedlcach to nam nie grożą, mamy wspaniałą ekipę specjalistów do pomocy z wychodzenia z nałogów i opieki, która pomogła niejednemu ważnemu w tym mieście. Tu jest OK w Siedlcach.

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Informuję, iż autor komentarza, na który Pan/i odpowiada bezprawnie wykorzystuje mój nick i przedstawia fałszywe informacje na temat jednego z radnych. Nie przedstawia on oczywiście także mojego zdania w kwestii przez niego poruszonej.

   Takie działanie jest zabiegiem mającym na celu zdeprecjonowanie dwóch osób wobec braku merytorycznych argumentów w internetowych dyskusjach ze strony działaczy środowiska prawicowego w Siedlcach (które najwyraźniej uznało wszystkie lokalne fora za własne). Każde wyrażenie zdania niezgodnego z linią ich światopoglądu skutkuje takimi bezczelnymi krokami.

   Pozdrawiam

 27. segregacja dodano 8 lat temu

  Napis "Siedlce miasto przyjazne segregacji"i Rysunki "dzieci o różnych kolorach skóry"to totalny niesmak to pachnie rasizmem, ktos za to powinien" beknąć"

  • dzieci na świecie maja rożny kolor skóry dodano 8 lat temu

   dzieci maja rożny kolor skóry a Śmieci są na całym świecie i znak recyklingu mi tłumaczy jednoznacznie ,że chodzi o SEGREGACJĘ ŚMIECI, DZIWIĘ SE ,ŻE TAK OCZYWISTEGO PRZESŁANIA NIE ZROZUMIELI co poniektórzy,małomiasteczkowość wychodzi.. a już ta butelka z czaszkami to genialne..pasażer tak samo winny jak pijany kierowca

 28. Berdyczowska dodano 8 lat temu

  O to chodziło. Po ilości komentarzy widać, ze ta instalacja jest trafiona. Kto nie ma poczucia humoru to się tego nie nauczy.

  • jarek dodano 8 lat temu

   Następnym razem proponuję zdjęcie bramy dzwonnicy i hasło: praca czyni wolnym. A co tam trzeba mieć poczucie humoru.

 29. Politolog dodano 8 lat temu

  Wam już nic nie pomorze nawet pacierz .

 30. x dodano 8 lat temu

  Ta instalacja ani ciekawa ani zabawna po prostu nijaka. Dlaczego koniecznie coś tam musi stać?. Jak się nie ma pomysłu to lepiej nic nie robić.

  • instalacja pomyślana git dodano 8 lat temu

   świetna instalacja 🙂

 31. medtrzec syjonu dodano 8 lat temu

  A jakie jest twoje hasło? może miasto przyjazne najmądrzejszym. czyli – ?.

 32. siedlczanka12 dodano 8 lat temu

  I znowu to samo ,ja nie wiem kto tu mieszka w tych naszych Siedlcach. Nic się nie podoba. Już kiedyś pisałam , że można się przenieść do lepszego, piękniejszego, lepiej zarządzanego miasta. Ale ja widzę , że wszyscy ze wsi do miasta pchają się. Tam nie było nic ,więc i w Siedlcach ma tak być. O nie to jest MIASTO!!!. Co do instalacji na rondzie ,jest fajna, z głębokim przesłaniem ,ale trzeba to przesłanie zrozumieć. To jest młoda sztuka. Ale tu mieszka wiocha więc trudno im to przesłanie zrozumieć. Jak miasto jest takie BE, droga wolna ,inne miasta czekają.

  • To prawda Super dziewczynka dodano 8 lat temu

   inne miasta ale i własna wioska czeka na wasz powrót ,jak się nie podoba w Siedlcach to wracać do swoich stodółek .To jest instalacja dla myślących i inteligentnych ludzi .Mnie podoba się super pomysł ,i swietnie prowokuje >super autorom …

  • jarek dodano 8 lat temu

   Tyle to ma wspólnego ze sztuką, co obrazy ludu pracującego miast i wsi tworzone za epoki socrealizmu. Jak ta konstrukcja jest sztuką, a te rysunki "obrazami" to Pałac Kultury i Nauki jest arcydziełem…

 33. qwerty dodano 8 lat temu

  W takich sytuacjach zastanawiam się komu podobają się takie "piękne" wystawki na rondzie. Chyba tylko decydentom i osobom czerpiącym profity z ich miłościwego panowania.

  • edukacja dodano 8 lat temu

   nigdy nie zaszkodzi ,żeby mówić o sprawach ważnych ,a nasze czyste trawniki wolne od psich kup bardzo by mi się podobały..Sprzątanie i segregacja śmieci nie boli a jest koniecznością coraz większą więc dobrze ,że takie instalacje o tym mówią min.

 34. do siedlczanki12 dodano 8 lat temu

  serdeczna prośba: nie obrażaj.

 35. Michał dodano 8 lat temu

  Ze względu na specyficzną sławę tego ronda proponuję zmianę jego nazwy na:
  – Rondo Absurdu (bo Radny Dobijański miał racje co do wyczynów w tej kadencji obecego Prezydenta)
  – lub Rondo Misia (bo to co tam robią, jest jak rodem z filmów Bareji.

 36. zorro dodano 8 lat temu

  Proponuje zmienic nazwe rąda na rądo Smietnik.

  • Norbert dodano 8 lat temu

   Ja proponuje, żebyś najpierw zamilkł skoro najprostsze słowa w języku polskim piszesz z błędami.

 37. człowiek dodano 8 lat temu

  Jak dla mnie nie macie co robić i przez to szukacie dziury w całym… Moim zdaniem jest to coś nowego, co skłania do refleksji i mobilizacji do działania… uważam że cel w pewien sposób został osiągnięty, wzbudzając tyle kontrowersji i spełnił swoje zadanie zwracając nam -mieszkańcom uwagę na często nie poruszane problemy.

 38. pomysł świetny dodano 8 lat temu

  Pomysł świetny! Miało być kontrowersyjnie i jest. Hasła bardzo trafione i z pozytywnym przesłaniem. Wszyscy Ci, którzy negują hasło "Siedlce miasto przeciwne pasażerom" chyba nie do końca wiedzą o co chodzi, a myślę, że to dość proste. Każdy pasażer, który decyduje się na przejażdżkę z pijanym kierowcą godzi się na śmierć swoją i innych.
  "Siedlce miasto przyjazne ciachom i babeczkom" – wszystko jasne. Seniorzy w naszym mieście mają możliwość do "radosnego" życia. Często młodzi ludzie zaganiani pracą nie mają czasu na odwiedzanie swoich babć i dziadków. Miasto proponuje zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku czy spotkania w Klubach Seniora, co pozwala Seniorom brać aktywny udział w życiu społecznym.
  "Siedlce miasto przyjazne segregacji", jak już ktoś wcześniej wspomniał na całym świecie trzeba dbać o środowisko i już od najmłodszych lat uczyć segregacji.
  "Siedlce miasto przyjazne trafnym wyborom". Pochodzę z wielodzietnej rodziny i jestem z tego dumna! W dzisiejszych czasach ludzie nie decydują się na drugie dziecko z powodu finansów, braku czasu czy niechęci ponoszenia odpowiedzialności za wychowanie dzieci, a to właśnie dzieci są przyszłością.

  • ciacha i babeczki :) dodano 8 lat temu

   świetne i takie ciepłe 🙂 Wczesniej czy później każdy z nas bedzie w wieku 65+ i fajnie jak by był "ciachem" -eleganckim panem z siwizną -wspaniałym dziadkiem i biegał ze swoimi wnukami , czy "babeczką" na rowerze z wnuczkami ,zawsze po fryzjerze ,zawsze elegancka jak w zachodnich krajach ,gdzie emerytura to kolejny piękny okres w życiu człowieka ,zwiedzanie świata ,podróże ,,spotkania w klubach seniora ,uniwersytet trzeciego wieku .`tak chcę i ja spędzić swój schyłek wieku i będzie to w Siedlcach ,gdzie dba się o takich starszych ludzi a nie na śmietnik albo w komórkach zamyka .KAŻDY JEST i będzie MŁODY <POTEM STARSZY <A POTEM EMERYT

   • dobrze gadasz dodano 8 lat temu

    Szkoda tylko, że Pani Sochacka nie zachęciła Dyrektora ZUSu do tego programu.
    Chyba powinna zachęcać Premiera i Rząd.

   • oczywiście w Siedlcach dba sie o starszych dodano 8 lat temu

    zwłąszcza tych co na prezydenckich stołkach siedza.
    A ta cała "instalacja" jest po to, aby pokazać, że pomysł ze śmieciowa choinka był ok, że UM wie swoje i będzie dalej na tym nieszczęsnym rondzie twory rózne stawiać.
    Pomijając wszystko: jest to zbyt duże, zbyt tandetne i niesmaczne.
    A kierowcy jadący rondem nie muszą, a nawet nie powinni zastanawiać się nad "przesłąniem" ponoć na tych płachtach zawartych. Pilnując kierownicy i toru jazdy nie widać co tam jest drobnym druczkiem. Rzucaja sie w oczy hasła – bez przesłania.
    A czy ktoś zauważył, że oprócz tych kolorowych dzieci na tej płąchcie jest sterta paczek sprasownych śmieci, czyli śmieciowa choinka?

 39. Grunio dodano 8 lat temu

  Dobrze się stało że ktoś w końcu zmusił mieszkańców do myślenia 🙂 trzeba czasem użyć mózgu i zastanowić się co autor miał na myśli. Ciekawy pomysł… choć trochę kontrowersyjny… dzięki takiej akcji możemy porozmawiać na wiele tematów. 🙂 czekam na CDN..

 40. Kieł dodano 8 lat temu

  1. Sprawne pijarowe przykrycie kompromitacji ze śmieciową choinką.
  2. Niepotrzebny wydatek w zadłużonym mieście.
  3. Moda na instalacje to idiotyczna lewacka moda, ale cóż trzeba udawać prawicę a stosować lewackie pomysły.
  4. A hasła ani mądre ani głupie tylko dziecinne.
  5. Kolejna lewacka próba wychowania społeczeństwa, bo na pewno nie wychowane i samo nie wie co ma robić (segregacja).

  • ws dodano 8 lat temu

   To lewackie, to konserwa, to faszystowskie – i tak dalej. Nie dzielmy się nawzajem i nie dyskredytujmy poszczególnych działań. W ogóle skąd takie wnioski, że takie praktyki są takie i owakie? Jeśli mi się to podoba to znaczy, że jestem lewakiem? Idiotyzm.

   • Emil dodano 8 lat temu

    Tak już jest z tymi podziałami w mieście przyjaznym segregacji. Kiedyś była znana na cały kraj integracja, zgoda, rozwój… z tego wszystkiego dziś została instalacja chwaląca segregację 🙂

   • Kieł dodano 8 lat temu

    Dlaczego lewacka instalacja? Bo zapewne 99% tzw instalacji tworzą ludzie o poglądach lewackich. Jedyna znana mi instalacja "prawicy" to choinka ze śmieci. I ja tu nikogo nie łączę i nie dzielę, po prostu spokojnie obserwuję rzeczywistość. A tak w ogóle te wszystkie pomysły to zwykła dziecinada.

 41. y. dodano 8 lat temu

  Pomijając treść haseł – brzydkie to.

 42. widzisziniegrzmisz dodano 8 lat temu

  Niestety jestem zmuszona codziennie mijać to rondo. Mam pytanie do władz: czy nie można tego ronda po prostu obsadziś krzewami? Będzie to dużo ładniejsze i tańsze. Było bardzo ładne rondo. Wyskoczyli ze śmieciową choinką, a teraz te banery (które są po prostu paskudne). Co będzie następne? Publiczny toi toi na środku?

 43. Pieszy Marian dodano 8 lat temu

  Od okazywania własnego nieszczęścia, od filozofów do głupoli, od prawicowców do lewaków jestem daleki. Mam czas być obojętnym i krok za krokiem chodzić po mieście. Spokojne obrazki.

 44. rodowita Siedlczanka dodano 8 lat temu

  beznadziejny pomysł! beznadziejne wykonanie! beznadziejne przesłanie! do kogo to? i gdzie??? – na rondzie na którym trzeba zachowac szczególną ostrożnośc bo dzieją się tam sceny typu "kto pierwszy ten lepszy", niech te mądraki między innymi Orzyłowski zaprzestaną swoich "rządów" w Siedlcach bo nawet jak otwieram przysłowiową lodówkę to widzę klan "kudelskich" !!! dosyć zawłaszczania Siedlec przez tych małych pyszałkowatych ludzików!!!!

  • przesłanie dodano 8 lat temu

   dla Ciebie i Twoich dzieci ,żeby ten świat stał się piękniejszy a nasze trawniki bez psich kup

 45. ~~alles dodano 8 lat temu

  no to znowu będzie o nas głośno w mediach .
  ach, te zapyziałe Siedlce, ehh.

 46. Morejko dodano 8 lat temu

  Kiepska to reklama skoro niektórzy muszą tu tłumaczyć innym o co w niej chodzi. To, że wyjaśniają sens każdego hasła dowodzi, że te hasła są niezrozumiałe, czyli pomysł poniósł klęskę. Gdyby było inaczej, nie byłoby tej dyskusji.
  Czyli pomysł jest do bani.
  A teraz pytanie: czy na rondzie o tak dużym ruchu powinno się odwracać uwagę kierowców? Czy powinni oni, zamiast manewrować autem, gapić się na jakieś malunki? Czy nie wpływa to na bezpieczeństwo? Co będzie, jeśli dojdzie tam do kolizji i jej sprawca oskarży miasto o odwracanie uwagi kierowców? Przecież ta konstrukcja właśnie po to została postawiona – żeby zwracać uwagę kierowców, czyli odciągać ją od ruchu drogowego.
  Czyli pomysł jest głupi, a na pewno nieprzemyślany.
  Podsumowując – wydaje mi się, że promocją waszego miasta kierują mało inteligentni ludzie. Radzę im, aby przed wprowadzaniem swoich pomysłów w życie zapytali innych o zdanie. Nie powinni pochopnie sądzić, że zawsze mają rację. Z tym, że ludzie mało inteligentni raczej są pewni swego i konsultacje uznają za zbędne.
  Taki ich potencjał…

 47. afka dodano 8 lat temu

  A mnie się podoba, co kreatywne i daje do myślenia – może wreszcie coś ruszy to miasto, może w końcu ci, co wszystko i wszystkich krytykują, sami spróbują coś stworzyć. Miasto zachęca do dzielenia się pomysłami. Może czas się wykazać – każdy ma szansę na swoje 5 minut – ruszcie umysły – KONSTRUKTYWNIE nie destrukcyjnie.

  • Bronek dodano 8 lat temu

   Mnie tez się podoba co kreatywne i daje do myślenia. "może w końcu ci, co wszystko i wszystkich krytykują, sami spróbują coś stworzyć". Problem w tym, ze w Siedlcach kreatywnymi stają się dopiero na stanowiskach. Za 4 tysiące kasy na miesiąc też bym był kreatywny. Spróbuj coś w Siedlcach stworzyć nie na posadzie urzędowej. Zabraliście wszystko dla siebie, a ludziom chcecie odbierać nawet swobodne oceny waszych kreatywnych wytworów?

   • afka dodano 8 lat temu

    Nie mam ani posady urzędowej,ani nie jestem na stanowisku, co nie przeszkadza mi patrzeć kreatywnie na świat wokół mnie. Może dlatego nie krytykuję wszystkich, że wiem, jak ciężko coś stworzyć w tym mieście. Dlatego też cieszy mnie wszelki przejaw inicjatywy i odwagi stawienia czoła miejskiemu marazmowi oraz zwrócenia uwagi na rzeczy ważne dla nas wszystkich. Uważam, iż ta kampania społeczna już dużo zrobiła – nawet te wszystkie negatywne komentarze – o tym się mówi i dzięki temu ludzie mieszkający tu dowiadują się o programie 65+ czy programie rodzina 3+. Nie każdy, kto może skorzystać z tych programów, o nich wiedział. A uwrażliwianie na segregowanie odpadów czy pijanych kierowców na drogach także uważam za słuszne. Więc o co chodzi? Mam się czepiać poszczególnych słów w hasłach? Może warto jednak spojrzeć na to wszystko z innej – pozytywnej strony, może ktoś jednak z tego skorzysta?
    Tak na marginesie – choinka ZUO też mi się bardzo podobała – i pomysł i wykonanie 🙂

  • do Afki dodano 8 lat temu

   Zastanawiasz się czasem co i do kogo piszesz? Łatwo zza biurka pomiędzy jedną a drugą służbową kawą zachęcać do dzielenia się pomysłami. Tobie dobrze płacą, a właściwie my płacimy za kreatywność. I po to tam jesteście urzędnicy i dyrektorzy.

   • Anonim dodano 8 lat temu

    Zagalopowałeś się trochę. Nie pracuję za biurkiem ani w żadnym urzędzie. Potrafię za to docenić pracę i pomysł innych.

 48. Tomasz dodano 8 lat temu

  "Jest brzydko, ponieważ tak nam się podoba":

  http://esensja.stopklatka.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=17687

  Polecam tę recenzję, no i przede wszystkim książkę, może po ich przeczytaniu siedlczanom nasunie się jakaś refleksja, dlaczego Siedlce wyglądają jak wyglądają.
  Osobom odpowiedzialnym za ostatnie kreacje na wspomnianym rondzie polecam zastanowienie się nad poziomem swoich kompetencji i estetycznego wyczucia – postawcie sobie plastikowe krasnale na własnych podwórkach, ale nie róbcie pośmiewiska z Siedlec.

  • Demagogia Tomaszu demagogia stary chwyt z PRL-u dodano 8 lat temu

   a dlaczego ta pozycja książkowa ? bo co ty ja tylko poczytałeś ? Jest wiele innych pozycji tego typu a w szczególności zagranicznych ,czyli bezstronnych ..

 49. Morejko dodano 8 lat temu

  Do afki: Mam sam próbować coś stworzyć dla miasta? Od tego są spece biorący za pomysły pieniądze. Ich pracę oceniam.
  W krytyce jest konstruktywizm, jeśli padają sensowne argumenty. Myślę, że takich użyłem.

  • afka dodano 8 lat temu

   TU MIESZKASZ -Tworząc dla miasta tworzysz dla siebie.

  • nic nie stworzysz bo nawet nie próbujesz dodano 8 lat temu

   cała energie przeznaczasz na krytykowanie innych pomysłów ,żałosne

  • konstruktywizm ? dodano 8 lat temu

   wtedy ,kiedy proponujesz coś w zamian ,a nie bo nie podoba mi się "bo nie """ i tupanie nóżką …

   • Anonim dodano 8 lat temu

    kochanie, coś w zamian nikt nie musi, bo ci co stworzyli ten gniot wzieli za to kase z naszych podatków. To sa pracownicy biura promocji miasta i stypendyści prezydenta. Nie robili nic za darmo, nie dawali siebie innym. Oni od tego są jak d….a od s….a.
    A my – ich pracodawcy, mamy jak najbardziej prawo oceniać, krytykować, wymagać więcej.
    I nie pitolcie tu o "poświęceniu dla ludzkości" twórcow tego badziewia wykonanego pod zamówienie pomysłodawcy smieciowej choinki. Bo po umieszczeniu jej – co prawda odwróconej gwiazdą do dołu – na jednej z płacht, nikt nie ma chyba wątpliwości o co w tym wszystkim chodzi.

 50. Zorro dodano 8 lat temu

  Z pracy w mieście pani Sochackiej to jest zadowolona tylko jedna osoba jest to pani fryzjerka.

 51. do Tomasza dodano 8 lat temu

  Dzięki za mądry głos.
  Dodam jeszcze, że te wymyślne, ale nie trafione hasła promują akcje ogólnopolskie, w Siedlcach one nie powstały.
  Autorzy nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć o jednej akcji wyróżniającej Siedlce spośród innych miast. Chodzi mi o bezdomne zwierzęta. Dzięki działalności /już chyba około 10 lat/ Towarzystwa Amicus w Siedlcach praktycznie nie ma bezdomnych psów i kotów, a te dokarmiane w blokach są wysterylizowane i Towarzystwo daje też trochę karmy dla tych zwierząt. W Tygodniku Siedleckim jest też bieżący monitoring informacyjny o znalezionych zwierzakach i o znajdowaniu im nowych opiekunów.
  Tym tematem urzędnicy jakoś nie promują miasta, bo to nie oni wymyślili. Chociaż pewnie za jakiś czas zobaczymy hasło: Miasto Siedlce przyjazne adopcji bezdomnych zwierząt".

  Nie zgadzajmy się na tę bezkrytyczną kreatywność wszystkowiedzących i nawszystkimsięznających kilku osób mających władzę w mieście.

  • schlebiacie sobie dodano 8 lat temu

   tymi bezdomnymi zwierzętami , jest jak z wiosną ,zrobi się ciepło i zakwitną kwiaty .."każda sroka swój ogon chwali "widzę że piszecie bez opamiętania ,przy najmniejszej okazji zapominając o podstawowym temacie -Kampanii reklamowej o której tu dyskutujemy …. Dla wielu tu wpisów te banery są pretekstem aby napisać coś o sobie i swoim hobby -ha ha,, tak jak Pani Mariola Z. na spotkania ,na zebrania z psami ,wszędzie te psy …i nie widzi ,że inni ludzie się brzydzą porostu w restauracji z psem z jednego talerza jeść , a ona z uporem maniaka tylko wszędzie, tylko o swoich psach tak objaw" dewocenia " Jeszcze zbierajcie stare kartony na kupki to już całkiem …wiek emerytalny …

   • pies i człowiek dodano 8 lat temu

    "inni ludzie się brzydzą porostu w restauracji z psem z jednego talerza jeść" No to już przesada, nawet my z Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt tego nie robimy. Ale, mówiąc poważnie, problem bezpańskich zwierząt w Siedlcach jest naprawdę rozwiązany wzorowo. Inne miasta mogą brać z nas przykład, czego o innych tematach np. segregacji odpadów nie można powiedzieć – to samo albo i więcej robią inne samorządy.
    "Dla wielu tu wpisów te banery są pretekstem aby napisać coś o sobie i swoim hobby -ha ha,," Wcale to nie jest śmieszne, zobacz ile samorządy płacą za wywożenie psów do schronisk. Poprzez znajdowanie nowych właścicieli bezdomnych psów z kasy miejskiej nie są wydawane pieniądze. Tak, że nie wyśmiewaj tego tematu, bo może dzięki temu są pieniądze na tę tzw. kampanie reklamową?

 52. -krĘcony- dodano 8 lat temu

  a ja myślę, że to początek kampanii wyborczej:
  – p. kudelski będzie startował pod hasłem : "głosuj na ciacho 65+"
  – zagłosowanie na niego będzie trafnym wyborem,
  – będzie rządził sam – jest przeciwny pasażerom (czyli kierowaniu z tylnego siedzenia),
  – jest za segregacją, czyli podziałowi na swoich i resztę.
  wszystko przemyślane i łączy się w zgrabną całość.
  doprawdy nie wiem czego się czepiacie.

  • ojej a to takie proste .. dodano 8 lat temu

   chyba dobrze jak przeciwny pasażerom co pozwalają pojechać za kierownicą pijanemu kierowcy ??? To jest genialne posunięcie ta butelka z czaszkami

  • do -kr Ęcony dodano 8 lat temu

   Bardzo kreatywna interpretacja tych haseł, każdy ma prawo rozumieć tak jak chce odbiorca, a nie autor, ale proszę nazwiska pisać z dużych liter, bo to brak szacunku.

   • -krĘcony- dodano 8 lat temu

    oszczędzam caps lock i shift 🙂

  • Anonim dodano 8 lat temu

   moim zdaniem Kudelski to stary piernik z tej "reklamy" a babeczka 65+ to Sochacka. Wiek się zgadza.

 53. Przejezdny dodano 8 lat temu

  Oświetlenie na Piłsudskiego zimą fajne , anioły pod więzieniem też fajne ale to rondo totalna porażka.

  • PRZYJEZDNA NA STUDIA-młoda dodano 8 lat temu

   a ja się roześmiałam jak te banery czytałam i te hasła .Bardzo inteligentne ,nie wiem czy nie za bardzo ? a najbardziej podoba mi się ta rodzina .Bardzo bym chciała spotkać faceta -Nie geja ,który by się tego nie bał.. Nie bał sie Rodziny.Wszyscy moi koledzy to albo chcą zaciągnąć do łózka na jedna noc albo wolą facetów. Zostawiłam chłopaka z którym byłam 6 lat bo jesteśmy oboje na ostatnim roku studiów po 25 lat mamy ,a on ciągle ,że jeszcze za wcze/śnie na stały związek..na ślub .Takie wszystko "Piotrusie Pany" taka sytuacje próbuja stworzyć -poprać im ,pogotować ,razem w nocy…ale Broń Boże bez zobowiązań…Ja już chcę normalnie mieć dziecko .ale z kim ?? Brak odpowiedzialnych facetów na tej uczelni..

   • strasznie jesteś sfrustrowana dodano 8 lat temu

    tylko nie wiem, czy instalacja na rondzie pomoże na twoje problemy.

    • do przyjezdnej dodano 8 lat temu

     "hasła Bardzo inteligentne ,nie wiem czy nie za bardzo ". Może to nie w hasłach jest za dużo inteligencji tylko gdzieś za mało?

    • Przyjezdna -młoda dodano 8 lat temu

     hasło pomoże nie pomoże.nie w tym problem .jest i przypomina o tym co ważne w społeczeństwie….strach ale jest prawdziwe. Wszędzie sami geje …faceta prawdziwego na lekarstwo .A z inteligencją w głowie u tych facetów -to szkoda gadać

     • Anonim dodano 8 lat temu

      ogłaszasz się na niewłaściwym portalu

   • młoda -masz rację dodano 8 lat temu

    wokół same homosie i lenie ..nie znajdziesz kandydata na ojca wśród rówieśników .a wśród starszych jeszcze gorzej bo wszyscy maja jakieś żony już , albo lepiej jeszcze u mamusi siedzą na "zupce " do 50–siątki żyjąc z renty matki I ci najczęściej siedzą z młodzieżą-dziewczynami na forach dyskutują – To sa dopiero stare pierniki z pretensjami do młodości.Bo normalny facet co pracuje ,ma dom i rodzinę to już nie młodziak i nie siedzi w internecie .Zajmuje się rodziną

   • Przejezdny dodano 8 lat temu

    Mówi brunetka do blondynki " wczoraj zrobiłam sobie test ciążowy" a blądyna na to " i co strasznie trudne były pytania" a pamiętam jak kilka lat temu dwie studentki siedleckie nie wiedziały co no numer PESEL i gdzie go można znaleźć by wypełnić kwestionariusz.

    • jak zwykle próba szowinistycznej odpowiedzi .. dodano 8 lat temu

     Jak zwykle próba szowinistycznej odpowiedzi "niby żartem ,niby od niechcenia ", Dajesz miernej wartości dowcip rodem z bazarku "Różyckiego" która ma połechtać Ego faceta ,który nie ma nic konkretnego do odpowiedzi na rzeczowe sformułowania kobiety.. SZOWINIZM się szerzy .Takie zagrywki przestały być radosną odpowiedzą. ,zabawą , są głupie w trakcie konstruktywnej dyskusji ,ale oznaczają i brak argumentów i niemoc faceta .Tacy jak Ty Przyjezdny są dowodem na to że nadal niektórzy faceci to Troglodyci ze "słomą w butach " . Najlepiej ,żeby kobietę schować pod chustą bo może być za … jestes jak ratlerek co szczeka bo nic nie może więcej ..Wole facetów jak Lwy co nie muszą obrażać ,żeby coś udowodnić

     • ha,ha Przyjezdny a to ci pojechała !! dodano 8 lat temu

      masz rację ,osobo ,która zuważyłaś te chamskie zapędy Przyjezdnego ,i to od tego nawiązuje ,żby sobie kazdy zdał sprawę ,że więcej nie urosną nigdzie ich ogródki .obrażanie i nie pomoże na wielkość uprawy …wszędzie nie powiększy areał w spodniach też nie ,-ha ,ha,ha,,

     • Przejezdny dodano 8 lat temu

      Przeczytaj najpierw mój pierwszy wpis i dopiero w drugim ustosunkowuję się do odpowiedzi twierdząc że nie zawsze wymyślne hasła trafia do każdego co zobrazowałem dowcipem a w Twoich komentarzu przerost formy nad treścią co zauważyli tez inni / patrz 5 komentarzy niżej / Pozdrawiam

 54. kgb dodano 8 lat temu

  Pzrzeczytajcie najnowszy artykuł MZ w TS na ten temat. Bardzo dobry.

 55. zw dodano 8 lat temu

  Powinno się postawić tam wielkiego penisa z dopiskiem "Siedlce przeciwne k…m" – byłby to uniwersalny wymowny pomnik odpowiedni dla każdej grupy społecznej oraz każdej partii politycznej, a co za tym idzie nie trzeba by wydawać kasy na inne pomniki – no i cały świat wiedziałby gdzie są Siedlce!

  • do ZW chcesz swój pomnik mieć ? dodano 8 lat temu

   Zw-ty już za życia chcesz się uwiecznić w pomniku ? i być synonimem czegoś .

 56. y. dodano 8 lat temu

  Wczoraj pierwszy raz przejeżdżałem obok tego. Czy ktoś w ogóle zauważył, że gramatura materiału jest zbyt mała i wyraźnie przebija konstrukcja nośna? W dzień z bliska w ogóle nie widać treści, bo widać wyraźnie stożek wewnętrzny po choince..

 57. Masakra dodano 8 lat temu

  Nie rozumiem ludzi, którzy sprzeciwiają się projektowi.Czy na prawdę, aż tak bardzo Wam przeszkadza gdy robi się coś dla miasta? Ile osób z Was nie segreguje śmieci? Nie mi oceniać. Sami sobie odpowiedzcie.
  Jak dla mnie pomysł bardzo dobry. Miał poruszać opinię publiczną więc idealnie sprawdza się w swoim zadaniu. W końcu dzięki temu ludzie w Siedlcach zwrócą uwagę na problem segregacji śmieci. Interesują się tym media? Jeszcze lepiej, przecież ten problem nie dotyczy tylko naszego miasta a dzięki temu może akurat ktoś zwróci na to uwagę.

  Lepiej wydać pieniądze na coś o czym ludzie mówią niż na rzeczy, które nie będą w ogóle zauważalne. Nadeszły czasy gdzie każdy pomysł na zwrócenie uwagi jest dobry a tym bardziej w tak szczytnym celu.

 58. jkfoo dodano 8 lat temu

  Jako szowinista pytam się ,jak mniemam inteligentnej przedmówczyni(bardzo rzadkie u kobiet). Skoro nazywasz kogoś tryglodytą,to po co dodajesz jeszcze tą słomę w butach?To tak jakby powiedzieć że ktoś jest bandytą i dodać. że strasznym łobuzem.

 59. umber dodano 8 lat temu

  Wow, 158 komentarzy pod wątkiem. Wybaczcie nie chce mi się ich wszystkich czytać tym bardziej, że połowa to polityczna kłótnia, ale pamiętam, że ktoś pytał o autora wizualizacji na rondzie. Jeśli chodzi o przeciwnych pasażerom jest nim lokalny artysta – Pan Mirosław Zdrodowski. Co prawda baner na rondzie został przerobiony ponieważ jego oryginalna praca wyglądała tak:
  http://postimg.org/image/tu8ct428t/

  Od redakcji:
  przemieniłam link na prawidłowy w ten sam komentarz

 60. kierowca dodano 8 lat temu

  A nie fajniejsze byłyby kwiaty.

 61. miasto przyjazne miasto przeciw dodano 8 lat temu

  Ktoś podpisany masakra nie rozumiem ludzi, którzy sprzeciwiają się projektowi.Czy na prawdę, aż tak bardzo Wam przeszkadza gdy robi się coś dla miasta? Ile osób z Was nie segreguje śmieci?
  Już nie chce się powtarzac,ale nie chodzi o sprzeciw tym akcjom,wszyscy są za.
  Nie przeszkadza jak cos ktos robi dla miasta, mieszkańcom nie podobaja się te dwuznaczne nieprzemyślane do końca hasła. Rysunki są bardzo dobre,ale za dużo na nich jest elementów,a słowa sugerują co innego niż obrazki.
  I nie bądźmy naiwni.włądza myśli, ze jeden baner wystawiony na rondzie na miesiąc załatwi edukację ekologiczną, a to jest za mało.
  Ja śmieci wyrzucam w odpowiednie do tego miejsca od lat.
  I jeszcze jedno. Nie tylko mnie wkurza gdy entuzjaści tych '"instalacji" wmawijaja nam że robią to "dla miasta".Robią to w ramach swoich dobrze płatnych pensji nie za darmo więc oceniać dzieło wykonane z pieniedzy publicznych wolno kazdemyu podatnikowi.

  • Entuzjasta działania jakiegokolwiek ale działania dodano 8 lat temu

   ale od czegoś trzeba zacząć , i to jest dobry początek bo wogle jest . Jak Cie wkurza ,że nie tak zaproponuj coś lepiej ale realnie to zrób. Pójdź do Urzędu Miasta zaproponuj jakiś pomysł ,zrób rysunek -propozycję a nie tylko strzępieniem języka na forach podbijasz niechęć do władz ,bo o to najczęściej chodzi ,już o walkę polityczna a nie o działanie w jakiejkolwiek sprawie –

   • strzępienie języka dodano 8 lat temu

    Pójdź do Urzędu Miasta zaproponuj jakiś pomysł . Chyba sam w to nie wierzysz. To jest strzepieniem języka .Dlaczego dla Was każda krytyka poczynań władzy to nagonka polityczna/.?

    • A dodano 8 lat temu

     A gdzie jest napisane,że na tym ondzie w ogóle musi coś być.Zaczęło sie od śmieciowej choinki ,została po niej konstrukcja straszaca swoim widokiem to szybko wymyslono żeby ją zasłonić i wyszło jak wyszło.Tak sie kończą działania doraźne ,nieprzemyślane.Wszystkie ronda w mieście były udekorowane na święta,dlaczego akurat na tym Grunland musiał ustawiś taką konstrukcję,która teraz sprawia tyle kłopotu.?Czy naprawde nikt w tym urzędzie nie potrafi pomyśleć dalej jak na miesiąc do przodu?

   • chwileczkę dodano 8 lat temu

    ci co zrobili to badziewie, zrobili je w ramach obowiązków służbowych lub stypendiów. To sa pieniądze podatników, którzy maja prawo do oceny jak ich podatki sa wydawane, na co, po co, dlaczego. Mają prawo do krytyki i niezadowolenia. Do pochwały również.
    Przestańcie w kółko pisac, że ktos zrobił to dla "miasta".
    Czy ktoś pracował nad tym projektem charytatywnie? Nie sądzę.
    Podatnik jest pracodawcą urzędników, sponsorem stypendystów itd. I ma prawo wymagać od nich rzetelnej pracy, a nie odwalenia chłamu.
    To badziewie stało się ambicjonalna sprawa prezesa ZUO, po krytytce śmieciowej choinki. Chiał pokazac mieszkańcom, gdzie ma ich obiekcje – i przy pomocy prezydenta – pokazał.

    • Entuzjasta dodano 8 lat temu

     a TVN znowu dobrze o Siedlcach i o tym projekcie .A to ci niespodzianki w tym tygodniu Uuuu !!! TVN >najbardziej nowoczesna i prężna telewizja w Polsce ,mimo ,że prywatna i nie musi nikomu schlebiać ,pozytywnie o siedleckich inicjatywach !!!.W środę chyba o podjeździe dla niepełnosprawnych a wczoraj pozytywnie o Banerach na rondzie . Ale niespodzianka ??.Chyba największa dla oponentów .Brawo autorzy tych pomysłów..Wreszcie możemy być kolejny raz dumni z miasta 🙂

 62. ...znajdujo się dwie ciastka... dodano 8 lat temu

  …ot polszczyzna radnego miejskiego(tak jak w tytule)…i to niestety!!! nie lepiej brzmi od "…ameryka…ameryka…Panie"!
  Poprawniejszą polszczyzną mówił nasz czarnoskóry mieszkaniec miasta…
  Pomysłodawcy i twórczyni projektów gratuluję wypowiedzi mądrych i uzasadniających odwagę projektu.
  Jestem za!!! i czekam na cdn.

  • reportaż TVN-przyjezdni mówią czyściej jak miejscowi ? dodano 8 lat temu

   oj tak Siedlczanin Ciemnoskóry i pomysłodawca projektu mówili świetna polszczyzną, przewodniczący rady miasta -masakra.

   • cudzoziemiec dodano 8 lat temu

    Tak cudzoziemiec rzeczywiście mówił po polsku, ale polszczyznę pana autora hasła trudno ocenić-jedno zdanie i szeroki gest odrzucenia o pięknej polszczyźnie nie świadczą . Autor broni się ustami cudzoziemca – tyle można powiedzieć o tym zdarzeniu.

 63. MIASTO PRZYJAZNE GEJOM I LESBIJKOM dodano 8 lat temu

  mam nowy pomysł na bilboard promujący SIEDLCE – MIASTO PRZYJAZNE GEJOM I LESBIJKOM

  • cudzoziemiec dodano 8 lat temu

   Autor hasła mówi " segregacja rasowa przypisana w dawnym wieku". Czy to jest poprawnie po polsku? Obawiam się ,że niestety nie.

   • segregacja dodano 8 lat temu

    Segregacja rasowa była w ubiegłym wieku też, ale obecnie mówi się w Polsce o segregacji społecznej, i chodzi nie tylko o szkoły dla bogatych, ale i klasy w publicznych szkołach dla biedoty.

   • miejscowi ? czy nie ? dodano 8 lat temu

    super ,że TVN pozytywnie dla Siedlec .mimo że wyciągali i pokazali tych najskromniej ubranych , i najskromniej-wschodnią gwarą mówiących Siedlczan .Szkoda ale inni nie chodzą po ulicach tylko jeżdżą w samochodach .Dobrze ,że ciemnoskóry mieszkaniec Siedlec pracownik Urzędu wypowiadają się z głową i poprawnie mimo że widać ,że ich wypowiedzi też próbowali TVN-owcy pociąć … ich wypowiedzi było do przyjęcia ale przewodniczący Rady Miasta ?? Masakra …z jakiej on partii ?? ktoś wie??

 64. Zorro dodano 8 lat temu

  Sochacka i STS oszukali wyborców,sprzedali się za stołki to niegodni ludzie poparcia. Pamiętacie państwo referendum przeciwko galerii , to Judasze polityczni już nasz nie nabiorą.

 65. ws dodano 8 lat temu

  To już wiemy skąd taka nagła ofensywa pana Kordeckiego. Nasz radny, co to do tej rady tak ledwo ledwo, do Parlamentu Europejskiego się wybiera 😀 Czekam na program wyborczy.

 66. Ada dodano 8 lat temu

  miasto przyjazne segregacji rasowej??? tak wynika z jednego z banerów?? kto tam pracuje żeby taki rasizm w biały dzień za nasze pieniądze?? nawet jak ktoś miał inne intencje to wyszło rasistowsko. wstyd

  • totalna bzdura taki festiwal dodano 7 lat temu

   trzeba czytać ze zrozumieniem ,ja widzę baner o segregacji śmieci ,a ta prowokacja jest rewelacyjna bo zmusiła wszystkich do dyskusji o śmieciach wogle

   • dp dodano 4 lata temu

    swietne inteligentne ale i dla inteligentnych ludzi . tylko niestety. 🙂

 67. sympatyk kwiatów dodano 8 lat temu

  A trzeba było po prostu ładne kwiaty zasadzić. Nie było by takich komentarzy.

 68. szkodnik dodano 7 lat temu

  Prosimy o ładne kwiatki lub krzaczki. Czy komuś się podobają te wymysły? Najpierw góra śmieci, teraz to… wstyd mi za nasze władze. Fuj!

 69. WWWxyz dodano 6 lat temu

  NIEROBY JEDNE I TYLE

 70. Dorota dodano 5 lat temu

  A ja bym dodała: i zapiekankom. Przyjrzyjcie się proszę syfowi jaki towarzyszy zapiekankom przy Kościele Garnizonowym: szczury i gołębie kibicują jedzącym w opłotkach. Cały skwer w papierach i niedojadkach. Nie przeszkadza to straży miejskiej i policji (ci ostatni regularnie się tam goszczą podjeżdżając służbowym samochodem, parkując pod znakiem zakazu). Nie przeszkadza to też sanepidowi. Miasto przyjazne- brudowi. Przykro.

 71. dp dodano 4 lata temu

  hasła sa swietne ,błyskotliwe ,a te ostatnie o spacerowaniu i pedałowaniu super smieszne

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?