SPIN

NoveKino Siedlce zaprasza na Cykle Filmowe

Aneta Borkowska niedziela, 2 marca 2014, 14:02 Aktualnie, Kultura

Kino Seniora, Oczami Kobiet oraz Spotkania Filmowe to cykle jakie organizuje dla miłośników kina NoveKino Siedlce. Poniżej przedstawiamy repertuar jaki kino przygotowało na marzec.

Kino Seniora

Zaprasza w wybrane poniedziałki o godzinie 12. Cena biletu dla seniorów – 12 zł, za okazaniem legitymacji słuchacza Uniwersytetu III Wieku – 10 zł.

kamienie na szaniec10 marca – „Kamienie na szaniec”

Ekranizacja jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku. „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo.” Oto dewiza jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.

reżyseria: Robert Gliński,
scenariusz: Dominik W. Rettinger,
aktorzy: Tomasz Ziętek, Kamil Szeptycki, Marcel Sabat, Magdalena Koleśnik, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Anna Dereszowska,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 110 minut,

noe31 marca –  „Noe: Wybrany przez Boga”

Darren Aronofsky tworzy własną wizję biblijnej historii o Arce Noego. Świat to miejsce pozbawione nadziei, gdzie nie pada deszcz i nie wschodzi zboże. Rządzą nim samozwańczy przywódcy wraz ze swoimi barbarzyńskimi hordami. Jedyny dobry człowiek w tej okrutnej rzeczywistości to Noe. Doświadczony wojownik, mag oraz uzdrowiciel, pragnie tylko pokoju dla swoich dzieci i żony Naameh. Każdej nocy jednak nawiedza go sen o niekończącej się powodzi – destrukcji wszelkiego istnienia. Stopniowo zdaje sobie sprawę, że to wiadomość wysyłana mu przez samego Stwórcę, który postanowił oczyścić świat ze zła. Noe otrzymuje ostatnią szansę ocalenia życia na Ziemi…

reżyseria: Darren Aronofsky,
scenariusz: Darren Aronofsky, Ari Handel,
aktorzy: Russell Crowe, Emma Watson, Anthony Hopkins,
gatunek: dramat/fantasy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Spotkania filmowe

Zaprasza w wybrane czwartki o godz. 19. Cena biletu to jedyne 14 zł.

wielkie piekno6 marca – „Wielkie piękno”

Jep Gamberdella – przystojny, czarujący mężczyzna – pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z miejskiego życia. Chodzi na szykowne kolacje i przyjęcia, gdzie jego bystry dowcip i przyjemne towarzystwo są zawsze mile widziane. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum, wydaje przyjęcia, na których „ludzka aparatura” rozbierana jest do naga i gdzie rozgrywana jest komedia nicości.

reżyseria: Paolo Sorrentino,
scenariusz: Umberto Contarello, Paolo Sorrentino,
aktorzy: Sabrina Ferilli, Toni Servillo, Carlo Verdone,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: Francja, Włochy,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 142 minuty,

GRAVITY20 marca – Grawitacja 3D

Dr Ryan Stone jest znakomitym inżynierem medycznym, wraz z astronautą-weteranem Mattem Kowalskim odbywającym swoją pierwszą misję na statku kosmicznym.. Niestety, w czasie pozornie rutynowego spaceru w przestrzeni kosmicznej następuje katastrofa. Statek zostaje zniszczony, pozostawiając Stone i Kowalskiego zupełnie samych — przywiązanych jedynie do siebie, krążących w ciemności. Ogłuszająca cisza mówi, że utracili wszelki kontakt z Ziemią… i jakąkolwiek szansę na ratunek. Strach zamienia się w panikę, każdy oddech pomniejsza i tak niewielką ilość tlenu, jaka im pozostała. A jedyną drogą do domu może okazać się jeszcze większe pogrążenie się w przerażającej nieskończoności kosmosu.

reżyseria: Alfonso Cuarón,
scenariusz: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón,
aktorzy: Sandra Bullock, George Clooney, Basher Savage,
gatunek: science-fiction/thriller,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 90 minut

Oczami Kobiet

dzisiaj bede blondynka12 marca – „Dziś jestem blondynką”

Sophie jedzie ze swoją najlepsza przyjaciółką Annabel świętować Sylwestra w Antwerpii. Z optymizmem spogląda na nadchodzący rok, w którym ma rozpocząć wymarzone studia i usamodzielnić się w nowym hamburskim mieszkaniu. Niestety w zabawie coraz bardziej przeszkadza jej duszący kaszel, stąd po powrocie do rodzinnego Hamburga decyduje się na wizytę w szpitalu. Po dokładnych badaniach okazuje się, że jego przyczyną jest ciężka odmiana nowotworu, wymagająca natychmiastowej chemioterapii. Z 50 procentową szansą na wyleczenie, dziewczyna poddaje się wielotygodniowemu leczeniu w klinice. Choć wspierają ją wspaniali przyjaciele i rodzina ze zdumieniem odkrywa, że nie traktują jej oni jak dotychczasowej Sophie.

reżyseria: Marc Rothemund,
scenariusz: Kati Eyssen,
aktorzy: Lisa Tomaschewsky, Karoline Teska, David Rott,
gatunek: dramat/komedia,
produkcja: Niemcy,
premiera: 29 listopada 2013 (Polska) 28 marca 2013 (świat),

smak curry19 marzec – „Smak curry”

Bohaterami filmu są samotny wdowiec, Saajan i młoda kobieta, Ila, która pragnie na nowo rozpalić miłość męża, wykorzystując przy tym zasadę „przez żołądek do serca”. Gdy Ila zamawia posiłek dla swojego małżonka, Dabbawala (w Bombaju określa się tym mianem osoby dostarczające jedzenie do domów w specjalnych pojemnikach) popełnia błąd w dostawie, przywożąc zamówienie do mieszkania Saajana. Wdowiec, zdając sobie sprawę z pomyłki, zostawia Dabbawali notatkę, którą ten dostarcza do kobiety. Wymiana korespondencji między dwojgiem nieznajomych staje się od częścią ich codzienności. W międzyczasie Ila doświadcza osobistego nieszczęścia i dzieli się smutkiem z Saajanem, wspominając jednocześnie w przesłanej mu wiadomości, że chciałaby przenieść się do Bhutanu, gdzie mieliby żyć bardziej radośnie. Wdowiec, którego każdy dzień od śmierci żony przepełniony był monotonią, rozważa radykalną zmianę swojego życia…

reżyseria: Ritesh Batra
scenariusz: Ritesh Batra, Rutvik Oza
aktorzy: Irrfan Khan,  Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui,  Lillete Dubey
gatunek: dramat
kraj produkcji: Francja/Indie/Niemcy/USA
premiera: 14 lutego 2014 (Polska) 19 maja 2013 (świat)

pozycja dziecka26 marca – „Pozycja dziecka”

Cornelia właśnie skończyła 60 lat, jest zadbana, majętna i szanowana. Osiągnęła sukces zawodowy, ma oddanego, siedzącego pod pantoflem męża oraz wpływowych znajomych wśród bukareszteńskich elit. Jednak życie wcale Cornelii nie cieszy… Ukochany jedynak, jej oczko w głowie, 34-letni Barbu ze wszystkich sił stara się uniezależnić od matki. Wyprowadził się z domu, ma własny samochód, a także dziewczynę, która zupełnie nie spełnia standardów Cornelii. A najsmutniejsze jest to, że Barbu unika rodzicielki jak ognia. Nie raczył nawet przyjść na jej urodziny! Kiedy Cornelia dowiaduje się, że syn uczestniczył w tragicznym wypadku, zaczyna walczyć o niego jak lwica o swoje młode. Używa wszystkich wpływów, ustosunkowanych przyjaciół i pieniędzy, aby uchronić Barbu przed więzieniem. Marzy, by syn wrócił do domu i znowu stał się jej „małym chłopcem”…

reżyseria: Calin Peter Netzer,
scenariusz: Răzvan Rădulescu, Calin Peter Netzer,
aktorzy: Luminiţa Gheorghiu, Bogdan Dumitrache, Nataşa Raab, Ilinca Goia,
gatunek: dramat,
produkcja: Rumunia,
premiera: 14 marca 2014 (Polska) 11 lutego 2013 (świat),

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?