SPIN

Szum na całą Polskę, czyli podjazd hitem mediów

Beata Głozak niedziela, 2 marca 2014, 01:06 Siedlce

Monika jest studentką 5 roku siedleckiego uniwersytetu, porusza się na wózku i pewnie jutro będzie można zobaczyć ją w jednym z programów „śniadaniowych”. Monika kilka razy „śmignęła” przed kamerą po najbardziej znanym podjeździe w Polsce i pyta: Czy ja robię problem, bo stopnie w schodach są za wysokie dla osoby pełnosprawnej?

TVP1, TVP2, Polsat, TVN, gazeta.pl i portale typu demotywatory.pl czy wiocha.pl – Siedlce znowu znalazły się w centrum zainteresowania niemal całej Polski. Tym razem powodem żartów jest podjazd dla wózków i rowerów wybudowany niemal 2 lata temu przy ul. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Jedno zdjęcie opublikowane na portalu społecznościowym wywołało falę krytyki pod adresem siedleckich władz i wykonawcy inwestycji. Są osoby, które tego „niusa” po prostu nie rozumieją.

Miasto idealne to utopia

– Miasto idealnie przystosowane dla osób niepełnosprawnych to utopia – przyznaje w rozmowie z nami Beata Gulati, dyrektor Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych UPH Siedlce. – Ale Siedlce i nasza uczelnia są takim osobom przyjazne, dlatego spokojnie podeszłam do tematu, czyli poprosiłam o wypowiedź, moim zdaniem ekspertów w tej dziedzinie – dodaje.

Tymi ekspertkami były dwie niepełnosprawne studentki UPH. Dziewczyny pojechały na słynny podjazd i przetestowały go.

– Otrzymałam od nich sprawozdanie, które mnie uspokoiło – mówi Gulati.

– Moim zdaniem z podjazdem nie ma żadnego problemu – komentuje Monika, jedna z testujących”. – Na pierwszy rzut oka może faktycznie wydawać się niedostosowany, ale kiedy już się po nim wjeżdża wcale nie ma się takiego odczucia. Jest zrobiony pod odpowiednim kątem, nie boję się, że spadnę, są barierki, których mogę się trzymać. Jest dużo zakrętów, ale według mnie podjazd zdał egzamin. Czy ważne po jakim czasie znajdę na górze? Dla mnie nie, bo najważniejsze, że mogę sama na nią dotrzeć – dodaje.

Inny punkt widzenia

Konstrukcja stała się pośmiewiskiem, a w internecie pełno jest komentatorów mających, ich zdaniem lepsze rozwiązania. Problem w tym, że zdecydowana większość tych „ekspertów” to osoby pełnosprawne.

– One często widzą dany problem inaczej. My, osoby poruszające się na wózku nie wypowiadamy się w kwestii czy schody dla osób pełnosprawnych mają mieć takie czy wyższe stopnie – zauważa kobieta. – Windy psują się i zacinają, a dla platform często kluczyk ma osoba trzecia. Z podjazdem wykonanym pod odpowiednim kątem takich problemów nie będzie. Windę można szybciej zniszczyć – wylicza na jednym wdechu studentka.

Technika, w przeciwieństwie do siły mięśni jest zawodna. Zdaniem Moniki najmniej praktyczne są metalowe szyny.

– Są robione pod tak wielkim kątem, że boję się z nich korzystać, bo tracę balans. Tutaj wszystko jest w odpowiedniej szerokości, są barierki odpowiednie na rozstaw rąk jeśli ktoś ma inne techniki wjazdu – podkreśla kobieta.

Czy Polak zmądrzeje po szkodzie?

Monika całego szumu medialnego nie rozumie. Jej zdaniem media powinny interweniować tam, gdzie podjazdów nie ma wcale.

– Ten jest na uboczu i wątpię żeby niepełnosprawnych korzystających z niego było aż tylu, żeby było z czego robić problem. Dlaczego ludzie mieszkający w bloku na 10 piętrze nie robią problemu za każdym razem, gdy popsuje się winda? – zastanawia się studentka.

Oczywiście nie jest tylko pięknie i kolorowo. Warto przy okazji całej tej sytuacji zwrócić uwagę na fakt, że przy budowie konstrukcji w zamyśle przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych obecni powinni być … sami niepełnosprawni.

– Konsultacja, konsultacja i jeszcze raz konsultacja – wylicza Beata Gulati. – W końcu powinniśmy zmienić swoje podejście w kwestii infrastruktury w mieście, bez ograniczenia do spełnienia suchych norm.

Przy sławnym już podjeździe konsultacje były. Niestety wykonane nie z inicjatywy urzędników i dwa lata po inwestycji.

71 komentarzy

 1. Norbert dodano 10 lat temu

  Brawo za ten tekst. Odzyskuję wiarę w ludzi.
  Nie wyłączajmy myślenia, kiedy oglądamy coś w telewizji czy w Internecie. Myślmy samodzielnie. Coś, co faktycznie na pierwszy rzut oka wydawać się może kontrowersyjne to w rzeczywistości takie nie jest.

  • baba dodano 8 lat temu

   Jedno pytanie: Ile kosztował ten podjazd? Ile osób z niego korzysta? Jakie jest przełożenie wydatku ze wspólnych pieniędzy na korzyść wspólna i proszę mnie tu nie indoktrynować , że niepełnosprawny ma prawo do wszystkich możliwych udogodnień , bo nikt nie chciałby by byc na jego miejscu , bo ja się pytam , ile dzieci dostało by protezę , lek ratujący życie, wózek inwalidzki za te miliony włożone w podjazd zbudowany przez "zaprzyjaźnionego" z władzami biznesmena.

 2. efaster dodano 10 lat temu

  nie lepiej od razu napisać Dzień dobry TVN zamiast pisać "w jednej z telewizji śniadaniowych" widać (mimo ujęć tak by nie było widać) żółtą nakładkę na mikrofon z charakterystycznym błękitnym kółkiem w środku i literami tvn w nim. A media kopiują od siebie zaczęła gazeta.pl (było na głowniej stronie, ba dalej jest tyle, że po prawej jakby ktoś nie mógł znaleźć daję linka http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15538960.html) później pokazał to Panorama w głównym wydaniu o 18.00. Teraz podchwycił TVN zapewne niedługo znajdzie się na tapecie w głównym wydaniu Faktów. Nie rozumiem zdziwienia, że przyjeżdżają do na ogólnopolskie media co w tym dziwnego ?? Czasem trzeba się pośmiać i pokazać naszej władzy miejsce w szeregu.

 3. Politolog dodano 10 lat temu

  Ten podjazd tak zakręcony i nie przemyślany jak władza w Siedlcach. Ta inwestycja jest wizytówką miasta pisowskiego.

  • Obserwator III dodano 10 lat temu

   Pomidor 🙂

  • jo dodano 10 lat temu

   [komentarz nie został zaakceptowany, ponieważ był kopią wcześniejszego]

 4. wreszcie dodano 10 lat temu

  jednak nie zawsze chodzi tylko o tanią sensację.prawda może zaboleć ale niepełnosprawni są zadowoleni z podjazdu !!!! tp sprawni robią szum .może nie do końca sprawna u nich głowa ?co u niektórych z pewnością albo żółci tyle,że ważne tylko ,żeby heytować ,wylewać pomyje bez zdania racji..Przestałam już dawno oglądać telewizje gdzie gonitwa za sensacją jest ważniejszą niż prawda . I dlatego jestem zdumiona ,że spin napisał prawdę ? Odważne dziennikarki

 5. ssssxs dodano 10 lat temu

  Jak bedzie ukonczona droga to zapewne wiecej ludzi bedzie tutaj chodzic i jezdzic. I wtedy ten zjazd sie przyd? A po za tym sprawdzic trzeba panie redaktorku z tvn z tvp czy spin co we wniosku o dotacje bylo wpisane. Bo o tym nikt nic nie mowi. Moim zdaniem dobrze jest wykonane i z pomyslem ktory teraz jest wysmiewany. Bo czesto tak jest ze smieja sie ci co nie rozumieja

 6. kom dodano 10 lat temu

  Myślę, że Pan Pastor który rozpętał całą aferę i zrobił zdjęcia tego podjazdu oraz zamieścił (lub celowo wysłał) te zdjęcia w świat powinien za oczernianie i wytwarzanie złego wizerunku własnego miasta stracić pracę w Radio dla Ciebie.
  To jest gówniarstwo

  • eM dodano 10 lat temu

   No głupszego postulatu jak o tym zwolnieniu z pracy nie słyszałem już dawno… Może jeszcze gdyby Pan Pastor pracował w Ratuszu, dałoby się to obronić (choć i tak trudno). Ale dlaczego firma miałaby zwalniać pracownika za opublikowanie zdjęcia rzeczywistej instalacji – nie rozumiem. Gówniarstwem jest nawoływanie do czegoś takiego.

  • Beata Głozak dodano 10 lat temu

   Nie mam koleżeńskiego upoważnienia żeby tłumaczyć Panu/i cokolwiek, ale wydaje mi się, że w swoim komentarzu otarł się Pan/i o absurd. Poza tym z całym szacunkiem nie wie Pan/i jak doszło do publikacji zdjęcia.
   Moim zdaniem są plusy tej sytuacji. Powinna ona dać władzom Siedlec do myślenia. Przed miastem ważne inwestycje infrastrukturalne może warto pomyśleć o powołaniu pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych, który sam sprawdzi, czy w tunelu pod torami "zmieszczą się dwa wózki inwalidzkie" czy niepełnosprawny będzie mógł bez "łamania karku" z niego skorzystać. I nie powinna być to osoba pełnosprawna, bo faktycznie taka nie zawsze zrozumie "o co chodzi".
   Może czas, aby władze Siedlec nie cieszyły się z tego, że w ratuszu jest platforma dla niepełnosprawnych skoro potrzebny jest do niej kluczyk, a na 1 piętro i tak wiodą schody.
   Na koniec. Ta sytuacja może mieć głębszy wymiar. Jeśli władze miasta będą chciały dla polepszenia swojego wizerunku zacząć współpracę z osobami niepełnosprawnymi po raz pierwszy będą musiały zejść do tzw. szarego człowieka.

   • on dodano 10 lat temu

    Tak trzymać Pani Beato!

  • manipulacja tego P. dodano 10 lat temu

   dokładnie szukanie taniej sensacji nie zapytał niepełnosprawnych co o tym myślą ????? tylko jak Jaworowicz mia tezę ,że wszystko w Siedlcach jest "be" i pod ta tezę podpinała fakty . i manipuluję ludzkimi uczuciami ,amator i on jest dziennikarzem ? Oczywiście ,że go zwolnic za niekompetencję i za nakręcanie spirali nienawiści do niepełnosprawnych ,bo tak to się skończy ..oburzeniem ,że tyle na niepełnosprawnych trzeba było wydać żałosny facet

   • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

    I ja zabiorę głos.

    Strasznie nie lubię jak ktoś kto nie ma wiedzy na jakiś temat najgłośniej o tym temacie dyskutuje. A jak widać nie macie pojęcia jak to zdjęcie przedostało się do mediów i skąd ten cały szum wokół podjazdu.
    Więc zanim zaczną padać kolejne oskarżenia w stosunku do Łukasza Pastora to radzę zaczerpnąć informacji na temat na który się wypowiadacie.

    I wpis aby kogoś zwalniać bo zrobił zdjęcie jest tak śmieszny, że nawet nie wiem jak to skomentować. To radzę wyrzucić wszystkie zdjęcia ewentualnie opublikowane na profilach portali, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie uzna że macie wśród swoich zdjęć coś z czego można zrobić aferę. I wtedy rozumiem sami się z tego powodu zwolnice z pracy.

   • Beata Głozak dodano 10 lat temu

    Nie, błagam to chyba jakiś żart. Proszę jeszcze raz przeczytać swój wpis i przez kolejny dzień bić się w piersi.
    Jaka manipulacja? Jaka Jaworowicz? drodzy ochłońmy. Tak na zdrowy rozsądek – jak manipulacją może być zdjęcie istniejącej konstrukcji???
    W zasadzie większość siedleckich dziennikarzy powinna zwolnić się z pracy, bo każdy z nas nadepnął mniej lub bardziej na odcisk władzy lub napisał coś co nie spodobało się mieszkańcom.
    A władza powinna zwolnić się w dniu wyborów. 😀
    Zachowajmy umiar i wyciągnijmy wnioski z tej szopki, którą zrobiły PODKREŚLAM ogólnopolskie media, bo my lokalni żyliśmy z tym podjazdem.

  • Anonim dodano 10 lat temu

   Sorry, ale takie macie miasto. Dobrze, że Polska dowiedziała się się o absurdach panujących w tym zaściankowym miasteczku, Wielkie uznania dla dziennikarza.AVE

   • O czym dowiedziała się Polska ?.. dodano 10 lat temu

    o tym ,że w tym mieście każdy pseudo-dziennikarz chce zrobić karierę szybko ,karierę medialną koniecznie kosztem miasta jak ten P..i wyszukuje nowe sobie jeszcze rozwiązania , nieznane sobie tereny aby ukuć taka tezę ,która pozwoli mu "zabłysnąć n forum tv" Nie zrobił Pan P….tak jak Chajzer,żadnej rozmowy, rekonesansu z niepełnosprawnymi, nie zapytał ten Pan P. nikogo z zainteresowanych takimi podjazdami .ani niepełnosprawnych ani matek z dziećmi .czy to dobre ,czy złe… zdjęcia sobie porobił i szukał sensacji.. .Udało mu się zabłysnąć w oszukańczej państwowej telewizji ale już taki dziennikarz jak Chajzer nie musi sobie dorabiać ideologii .Jego było stać na Prawdę .I Brawo Paniom ze Spinu ,że też starały się być obiektywne.To się nazywa dobre dziennikarstwo -poznać obie strony medalu i dopiero wyrabiać sobie opnie na ten temat…A przepisy są przepisami i namawianie urzędników ,żeby je zmieniać dla widzimisię jest przestępstwem Panie P….

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Tak naprawdę nawet jeśli Łukasz zdjęcie to sam wysłałby do wszystkich mediów z zaproszeniem zrobienia materiału o absurdzie to ma do tego prawo. Tak jak każdy z nas, czyli mieszkańców Siedlec.

   Każde media napisały coś negatywnego o mieście, więc rozumiem powinniśmy wszyscy albo się pozwalniać albo tylko miasto wychwalać, aby złego wizerunku ktoś nie zobaczył tak?

   A co z mieszkańcami którzy napisali do programów interwencyjnych? Zwolnić, wyrzucić z miasta?

   • pastor na wierówke liczył dodano 10 lat temu

    za darmochę wierszówka będzie , a teraz jak się uda nie robić podjazdów to wszyscy będą unikać robienia czegokolwiek dla niepełnosprawnych ..bo w tym mieście lepiej nie robić nic ,niech krowy się pasą środkiem miasta to wtedy pseudo-dzienniarze będą zadowoleni-No niepełnosprawni ale Was siedleccy dziennikarze załatwili tylko po to ,żeby sobie nabić popularność

    • Beata Głozak dodano 10 lat temu

     Czy ja dobrze rozumiem? Przez zdjęcie w Siedlcach przestanie się robić podjazdy dla niepełnosprawnych i rowerzystów?

     Jeśli tak to tym razem ja pierwsza postaram się poinformować o tym media ogólnopolskie i dodatkowo także zagraniczne 😀

     Drodzy w tym szale i z kosmosu wziętej nagonce na p. Łukasza zapominacie o jednym – to władza dała i ciągle daje ciała – bo żadna inwestycja w mieście nie była konsultowana z niepełnosprawnymi ani nawet z opiekunami osób niepełnosprawnych. Tak naprawdę w przypadku z tym podjazdem akurat tej władzy się "udało".

     Prezydent mówi o tym, że chce, aby młodzi osiadali w tym mieście, ale chyba wszyscy młodzi, prawda?

  • inx dodano 10 lat temu

   Sorry ale takie macie miasto. Bardzo dobrze , że Polska dowiedziała się o absurdach panujących w tym zaściankowym miasteczku. Czekam z niecierpliwością na kolejne sensacje :D.i wielkie uznania dla dziennikarza.

 7. to się wytnie dodano 10 lat temu

  Ktoś tu strasznie spłyca temat i włazi w d… władzom. Proszę pamiętać, że ten podjazd jest nie tylko dla osób niepełnosprawnych! Niech ktoś spróbuje sprowadzić tym podjazdem rower, a nie da się tam wjechać asfaltem bo jest ZAKAZ!!!. Niech jedzie na spacer 4 osobowa rodzina. Po zniesieniu 4 rowerów ba dół, bo sprowadzić się nie da (za wąskie zakręty) tatuś podziękuje za wspólny wyjazd, będzie miał dosyć!!!!!!!

  • Beata Głozak dodano 10 lat temu

   Nie rozumiem dlaczego ktokolwiek ma znosić rower? Podczas robienia materiału spotkaliśmy p. Joannę, która wybrała się na spacer z synkiem – prowadząc wózek zmieściła się razem z p. Moniką i jeszcze sobie porozmawiały. Pani Joanna powiedziała, że z podjazdu korzysta jej koleżanka – rowerzystka i jest zadowolona. Jeśli chodzi o spacer na rowerach to ma to być spacer czy wyścig? Ta rodzina ma pedałować na czas czy korzystać z czasu wolnego? Może faktycznie brakuje tam jakiegoś zwykłego stromego zjazdu obok schodów żeby ktoś kto ma krzepę w rękach po prostu wprowadził rower, ale nie dajmy się zwariować. Ja rozumiem, że kiedy trzeba władzy z liścia strzelić to trzeba, ale nie podniecajmy się kolejną aferą.
   Ja na przykład w wakacje tamtędy biegałam i podjazd mnie zachwycił – doskonały trening.
   Skupmy się lepiej na tym, że jaki mądrala zniszczył barierki a wieczorami robi się tam alkoholowe libacje po których zostają potłuczone butelki.

  • Beata Głozak dodano 10 lat temu

   poza tym ja np. jestem całym sercem za równouprawnieniem – dlaczego tatuś ma znosić rower za swoją żonę? to pachnie dyskryminacją. Podobnie z dziećmi. U mnie w domu zawsze mówiono: "Dała Bozia rączki i nóżki? Dała. A jak dała to sama zrób i przynieś sobie kanapkę".
   Szanowni, zachowajmy zdrowy rozsądek.

   • CapaCity dodano 10 lat temu

    Równouprawnienie jest pro feministyczne.
    Z żoną jesteśmy za wzajemnym uzupełnianiem się w rodzinie, a nie zamianą ról. Mąż powinien pomagać żonie, a nie zamieniać się z nią rolami.

    • Beata Głozak dodano 10 lat temu

     Mówienie, że równouprawnienie jest pro feministyczne jest błędne, ale to nie czas ani miejsce na tego typu pisaninę.
     Żona powinna umieć poradzić sobie bez męża, bo kiedy będzie zdana tylko na siebie nikt roweru za nią wnosić nie będzie za "piękne oczy".

     Tekst o tym, że ktoś ma za żonę wnosić rower – błagam ani to śmieszne ani straszne i nie jest żadnym argumentem przeciw tej konstrukcji.

     I proszę nie przekręcać moich słów – nie pisałam o jakiejś "zamianie ról", nie dam się wciągnąć w takie niepoważne dyskusje.

     • CapaCity dodano 10 lat temu

      Po pierwsze proszę czytać uważnie. Wypowiedziałem się o równouprawnieniu, ponieważ sama Pani nawiązała do tego hasła.
      Skoro pomoc kobiecie w zniesieniu roweru i przypuszczam, że też przepuszczenie w drzwiach, itd. jak to Pani nazwała "pachnie dyskryminacją" kobiet, to pozostawię tę kwestię milczeniem.
      Napisałem ogólnie o pomaganiu w życiu codziennym. Oczywiście każdy jest w stanie poradzić sobie bez drugiej osoby, tylko pytanie. Czy razem nie jest łatwiej? Poza tym jak żona wszystko robi za męża, bo zrobi podobno lepiej, to niech się nie dziwi, że jest potem sfrustrowana, że wszystko na jej głowie.
      Zgadzam się z Panią, że wnoszenie roweru za żonę nie jest, ani śmieszne, ani straszne. Bo co w tym strasznego? Również nie jest argumentem przeciw tej konstrukcji.
      Dlatego po trzecie jestem jak najbardziej za tym podjazdem.

  • efaster dodano 10 lat temu

   wafel jesteś ja bez problemu wrzucam 1 z przodu jedynkę z tyłu i jak mocniej w pedał nacisnę to mi rower sam do góry wyrywa, setki razy wjeżdżałem pod ten podjazd owszem na zakrętach trzeba mieć wprawę w zawracaniu ja robię tak jedną ręką trzymam się wewnętrznej poręczy i delikatnie wykonuje skręt, puszczam rękę na prostej trochę przyspieszam przed zakrętem zwalniam znów łapię się wewnętrznej poręczy (ale drugą ręką bo nawrotka w drugą stronę) i powtarzam czynność. Ze zjeżdżaniem jest trochę trudnej bo trzeba mieć dobre hamulce, no ale jak ktoś ma składaka, albo dostał dwa rowery gratis od auta w salonie (kiedyś Seat w tym przodował) to nic dziwnego, że ma problemy a jak jeszcze nie jest dobrze serwisowany to już wogle tragedia, ja swój kupiłem za ok. 2 tys. zł. fakt ma już ok. 10 lat, ale serwisowany śmiga nie raz widzę wzrok wkurwionych kierowców jak ja swoją srebrną Deltą wyrywam z pod świateł, a ten biedak nie zdążył wrzucić 1-ki, albo stoją samochody w korku do świateł a ja tylko śmigam z lewej, prawej i jestem pierwszy pod światłami coś pięknego …

   • WDR dodano 10 lat temu

    Chwalisz się, czy się żalisz?

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Nie wiem jaki Pan/Pani ma rower, ale nawet na nagraniu w tv jedna Pani spokojnie tam wykręcała i nie musiała roweru nieść.

   Przypuszczam, że nawet drogi czytelniku tam nie byłeś skoro twierdzisz, że rowerek dziecięcy tam nie wykręci (skoro tata ma wszystkie 4 wnosić).

 8. on dodano 10 lat temu

  Za pisanie prawdy (wg mnie) to za komuny wyrzucano z pracy. A swoją drogą ciekawi mnie ile osób poza testującymi ten podjazd z niego dotychczas skorzystało? Znam wiele innych miejsc gdzie można było wydać te pieniądze żeby pomóc niepełnosprawnym, tj w miejscach uczęszczanych przez niepełnosprawnych na co dzień..

 9. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  to też powiedziała p. Monika – róbmy problem tam, gdzie podjazdów nie ma a trzeba z niego skorzystać.

 10. echo dodano 10 lat temu

  Wiele słusznych uwag i komentarzy w tej i innych sprawach dotyczących miasta pozostanie bez "echa".
  Może czas by reprezentując zdrowo myślących i bezinteresownych mieszkańców, SPIN z Panią Beatą
  wystartował w wyborach samorządowych jako bezpartyjny komitet wyborczy.

 11. Mieszkaniec dodano 10 lat temu

  Może i ten podjazd dla niepłnosprawnych jest ok ale dla rowerzystów to totalny niewypał bo ciężko tam rower zmieścić na zakrętach – oczywiście prowadząc bo o jechaniu nie ma mowy.

  • ws dodano 10 lat temu

   Aneta Borkowska napisała: "Nie wiem jaki Pan/Pani ma rower, ale nawet na nagraniu w tv jedna Pani spokojnie tam wykręcała i nie musiała roweru nieść."

   Przyłączam się do zdania. Jaki trzeba mieć rower, żeby się tam nie mieścić przy obrocie? Z przyczepką? Ja mam zwykły rower górski. Nową obwodnicą jeździłem nie raz, potem tym wjazdem i nie odczuwałem wielkiego dyskomfortu. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że jest to zjazd/wjazd dla niepełnosprawnych i tak pewnie jest to w dokumentacji technicznej wpisane.

   • Mieszkaniec dodano 10 lat temu

    Mam typowy rower miejski na dużych kołach (28) i niestety o zakręceniu nie ma mowy. Problemem jest tez brak miejsca żeby można było się wyminąć z inna osobą czy to na wózku czy na rowerze.

 12. Pieszy Marian dodano 10 lat temu

  Chodzę pieszo i jestem zadowolony Dwa lata temu śmiałem się z tych zakosów ale mój śmiech cienki był. Co się stało, że obudzili się po tym czasie?
  Chyba wybory idą?

  • ???? dodano 10 lat temu

   masz/miałaś orgazm pisząc to

 13. Apolityczny dodano 10 lat temu

  Aby zrównoważyć krytykę NASZEGO Wielkiego Prezydenta ,który z dumą i odpowiedniego dystansu patrzy na "swe dzieła ",winien w trybie pilnym zaplanować budowę SIEDLECKIEJ WIEŻY BABEL " Dekretem NASZ WÓDZ winien zapędzić Wszelkich krytyków do jej przymusowej budowy.Z Biblii każdy wie czym się to kończy, za próbę "podważania nieskończonej mądrości i dalekowzroczności naszego-wybranego TATUSIA.

  • CapaCity dodano 10 lat temu

   Nikt nie jest apolityczny 😛

 14. Inwalida dodano 10 lat temu

  Zamiast budować " takie dziwadła " winno się wybudować np.150-300 miejsc dla INWALIDÓW., oraz podjazdy dla PARAPLEGIKÓW-na wózkach. To byłyby sensownie – wręcz BOSKO wydane pieniądze

  • ws dodano 10 lat temu

   Po co mnożysz komentarze, jeden po drugim?

 15. luk kolarz dodano 10 lat temu

  Witam wszystkich dyskutantów.
  Wielokrotnie korzystałem z tego zjazdu/podjazdu. Wraz z żoną na rowerach zamontowane foteliki i dwójka dzieci na pace. Jeżeli ktoś nie potrafi wjechać/zjechać to d..e z roweru i prowadzimy leniuchy.
  pozdr

 16. 234234234 dodano 10 lat temu

  a ja jestem ciekaw ile kasy Pastor za ten temat dostał?? podobno dziennikarze dostają szmalec z popularność tematu który wyciągnęli a reszta nagłośniła…

  • więc ile? dodano 10 lat temu

   Starczy na następną podróż?

 17. Anonim dodano 10 lat temu

  Nie tylko w Siedlcach.
  http://www.express.co.uk/news/uk/459535/Mum-s-fury-after-council-WIPES-OUT-front-garden-to-install-40k-disabled-ramp-for-daughter

 18. jo dodano 10 lat temu

  [komentarz nie został zaakceptowany, ponieważ był kopią wcześniejszego]

 19. jacek dodano 10 lat temu

  to co winda ma tam byc? jak bedzie winda to sie znajdzie takze krytyka. ludzie nie macie problemow? a to wiate ukradli z przystanku, a to nie ma kiosku itp
  siedlce sie rozwijaja i tyle! jest okey

  • mmm dodano 10 lat temu

   A jacek jak zwykle klepie swoją mantrę. Nudny jesteś człowieku.

  • czytelnik spin dodano 10 lat temu

   Mam takie samo zdanie jak ty, niektórym ludziom nie dogodzisz. Więc mam taki apel do nich, weźcie się do roboty, wykształćcie się, wystartujcie w wyborach, zdobądźcie zaufanie społeczeństwa i przejmijcie władzę w mieście, zobaczymy jak wtedy poradzicie sobie z zarządzaniem. Na tę chwilę podejrzewam że co niektórzy z Was nie spełniają tego pierwszego warunku – czyli wykształcenia, więc jeszcze musi dużo wody w Muchawce upłynąć nim to się stanie.

 20. inx dodano 10 lat temu

  a może by tak powymieniać urzędników Ratusza, którzy od lat okupują te same stołki (mam wrażenie że już dozywotnio)na młodych, kreatywnych

 21. Ela dodano 10 lat temu

  problem tkwi w tym, że podjazd jest na uboczu i raczej wątpię, żeby niepełnosprawni jechali wózkiem taki kawał od cmentarza i później potrzebowali wjechać na górę na pola, które również nie prowadzą do centrum. Podjazd kosztował 28 MLN ludzie zastanówcie się… tyle kasy na podjazd na uboczu??? można by go zrobić gdzieś w centrum, ale po co tam i czemu to tyle kosztowało. Włączcie myślenie. To samo było z choinką, kasa z naszych podatków na jakiegoś śmiecia…

  • mr2 dodano 10 lat temu

   28 milionów kosztowała cała droga. ten podjazd to pikus.
   teraz wydaje Ci sie to na uboczu, poczekaj 20 lat jak zrobią dalszy ciąg trasy, ruch znacząco wzrośnie

  • Ela -jesteś niepełnosprawna ? dodano 10 lat temu

   Pewnie nie bo dlatego "wątpisz" >to nie dla Ciebie i nie Twoje zdanie się liczy ? Prawo i użytkownicy tego podjazdu powinni mieć możliwość decydowania i wyrażania opinii i to zrobili .Należy zamknąć temat bo podjazd jest dobry dla niepełnosprawnych i KONIEC KROPKA .Nie ma juz tematu ,przy którym mogą się lansować Panowie z PO przed kampanią wyborczą

 22. Zorro dodano 10 lat temu

  Ela to tyle kosztuje bo ta firma albo druga wykona inwestycje w parafii a bilans musi się zgadzać , albo jeszcze jest jeden myk znany na Białorusi ,Ukrainie i w Polsce.

 23. Estera dodano 10 lat temu

  Chciałam tylko zauważyć, że ten podjazd jest dobry dla niepełnosprawnych, którzy mają bardzo dobrze opanowaną jazdę na wózku a nie wszyscy jak wiemy takową umiejętność posiadają

  • zol dodano 10 lat temu

   To mamy też chodniki, a jak wiemy nie wszyscy jeszcze potrafią chodzić. No nie wieżę w to co czytam. Jesteś aż tak g…a??

 24. giermek dodano 10 lat temu

  http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/filip-chajzer-na-kosmicznym-obiekcie,115192.html

  Czyli wyszło, że podjazd jest dobry, a nagonka niepotrzebna. Chyba słuszna ocena.

  P.S.
  Palenie szkodzi zdrowiu 🙂 Ja rzuciłem 3 lata temu, polecam, choć na początku jest ciężko 🙂

 25. Maćko dodano 10 lat temu

  Panie Prezydencie! Niech Pan nie denerwuje się. Za jakieś dwa lata, po większych deszczach cała konstrukcja spłynie z tej kupy piachu na jezdnię. Potem zmieni się nazwę ulicy i wszystko ucichnie.

 26. alek dodano 10 lat temu

  I znowu jesteśmy w telewizji ogólnopolskiej. Po śmieciowej choince na rondzie, mamy podjazd dla niepełnosprawnych. Faktycznie jest się czym "chlubić".

 27. jacek dodano 10 lat temu

  Przestancie juz krytykowac, a zacznicje dostrzegac pozytywy. za miesiac bedziemy mogli napic sie pysznej kawy w galerii z widokiem na Plac Bankowy. nie cieszy was to? tylko negujecie Siedlce ciagle, a tak wypiekniały!

 28. w-sker dodano 10 lat temu

  Taka reakcja ludzi na ten podjazd to dowód że w naszym kraju nie żyją ludzie a dziki, które podobnie się zachowują jak widzą osobę na wózku, jakby widzieli kosmitę. Ten podjazd z mojej perspektywy jest bardzo dobry.

 29. w-sker dodano 10 lat temu

  Najgorzej zachował się w wywiadach pan Piotr Pawłowski prezes fundacji Integracja. W swojej wypowiedzi negował ten podjazd, ironicznie nawiązał do przystosowania w ten sposób Giewont czy Gubałówkę. A czemu nie ..(?).. trzeba stawiać wysoko poprzeczkę. Od tego momentu pana Piotra Pawłowskiego nie uważam za poważnego człowieka, jest on dla mnie d***m, z***m i k***m.

 30. Dariusz Dybciak dodano 10 lat temu

  Czepianie się Łukasz Pastora za opublikowanie zdjęcia podjazdu uważam za niegodne. Tym bardziej, że czynicie to anonimowo. Moim zdaniem miał prawo opublikować takie zdjęcie na portalu transport.pl. Tak po prostu uważa i ma to tego zupełne prawo. Mam tylko jedną uwagę wypowiedział się jak osoba w pełni sprawna i młoda. Nie wziął pod uwagę jednego faktu, że to podjazd dla niepełnosprawnych. Mimo wszystko Łukasz trzymaj się! Pozdrawiam.
  Dariusz Dybciak

  • Magda dodano 10 lat temu

   Zgadzam się Panie Darku, że czepianie się Pana Łukasza jest nie w porządku.
   Poza tym jakoś nie pamiętam by ktoś tak czepiał się osób które pozakładały na fb przeróżne strony które naprawdę nie stawiają miasta w dobrym świetle. A tutaj? Tak naprawdę te materiały mogą wyjść wszystkim na dobre. Na przyszłość może faktycznie ktoś zapyta osoby niepełnosprawne czy coś co się dla nich robi jest przydatne i poszło w Polskę że jednak jesteśmy miastem który podjazdy buduje. A osoby niepełnosprawne nie skrytykowały go, więc nie wiem o co szum.

  • Entuzjasta dodano 10 lat temu

   no wreszcie ktoś podkreślił Panie Darku ,że należało zapytać wcześniej. przed robieniem awantury zainteresowanych i sprawdzić czy podjazd jest zgodny ze sztuką budowlaną ,przepisami a Pan Pawłowski tego nie zrobił.Namawianie ,żeby działać niezgodnie z prawem budowlanym ???

 31. Jerzy dodano 10 lat temu

  Jestem w szoku że P. Beata Głozak i P.Aneta Borkowska tak bardzo się rozpisały broniąc się , niestety jesteście bardzo stronicze i bardzo stoicie za PO, to widać, czuć i słychać, niska klasa dziennikarska.

  • Magda dodano 10 lat temu

   Się? Chyba jak już co to stanęły w obronie Pana Łukasza. Bo jakoś nie widzę powody aby musiały bronić siebie?

   I szczerze to nie znam ani Pani Anety, ani Pani Beaty osobiście, ale po samych tekstach nie byłabym w stanie stwierdzić za jaką są partią. Nie wiem po czym Pan to wnioskuje? Ale chętnie poczytam.

 32. inx dodano 10 lat temu

  hehe żenada jakaś te komentarze, ludzie w jakim świecie wy żyjecie? a no tak w Sielcach :D. Cieszcie się że o was mówią. A swoją drogą ten rzecznik miasta jest mało medialny. Co o tym myslicie?

 33. Zorro dodano 10 lat temu

  Dybciak to c…s nic nieb robi a kasę trzepię przez tyle lat, a morze to cwany lizus na koszt podatnika jak inni.

 34. Wacław dodano 10 lat temu

  Górale biorą przykład z Siedlec i mówią że coś takiego mają robić na Giewont

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?