SPIN

NoveKino: 4 premiery już w najbliższy piątek

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 marca 2014, 11:59 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina w najbliższy piątek (7 marca) na premiery 4 filmów: „300: Początek imperium”, „Kamienie na szaniec”, „Pan Peabody i Sherman” oraz „Tylko kochankowie przeżyją”. 

„300: Początek imperium”

Na podstawie najnowszej powieści graficznej Franka Millera pt: „Kserkses”. Nakręcony w stylu hitu kinowego „300″, to kolejny rozdział epickiej sagi opowiadający — tym razem w scenerii bitwy morskiej — historię greckiego generała Temistoklesa, który próbuje zjednoczyć Grecję, przez wprowadzenie broni, która zmieni bieg wojny.

„300:Początek imperium” ukazuje losy Temistoklesa stającego przeciwko wielkiej inwazji wojsk perskich, którymi dowodzą Kserkses,, śmiertelnik obdarowany boskimi siłami, oraz Artemizja, mściwa dowódczyni perskiej floty morskiej.

reżyseria: Noam Murro,
scenariusz: Kurt Johnstad, Zack Snyder,
aktorzy: Sullivan Stapleton, Eva Green, Lena Headey,
gatunek: akcja/dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 103 minuty,
zwiastun

 

„Kamienie na szaniec”

Ekranizacja jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku. „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo.” Oto dewiza jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. \

Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.

reżyseria: Robert Gliński,
scenariusz: Dominik W. Rettinger,
aktorzy: Tomasz Ziętek, Kamil Szeptycki, Marcel Sabat, Magdalena Koleśnik, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Anna Dereszowska,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 110 minuty,
zwiastun
„Pan Peabody i Sherman”

Pan Peabody to najmądrzejszy pies na świecie, naukowiec-geniusz, który wynalazł wehikuł czasu, laureat nagrody Nobla i doradca głów państw. Gdy jego podopieczny, chłopiec o imieniu Sherman wyrusza w podróż wehikułem czasu, najsłynniejsze wydarzenia z historii wymykają się spod kontroli, a efektem jest wielka katastrofa i równie wielka dawka humoru. Niezwykły pies i jego pan muszą załatać dziurę w czasie, zanim nasz świat zmieni się raz na zawsze.

reżyseria: Rob Minkoff,
scenariusz: Craig Wright,
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
zwiastun

 

„Tylko kochankowie przeżyją”

Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją” są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość. Adam jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem z Detroit. Kiedy popada w depresję, z Tangeru przyjeżdża do niego po długiej rozłące ukochana Ewa. Jednak spokojne życie pary, która odrzuciła nagryzanie śmiertelników i woli przyjmować pokarm w postaci lodów z krwi, zostanie wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy – Ava.

reżyseria: Jim Jarmusch,
scenariusz: Jim Jarmusch,
aktorzy: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska,
gatunek: horror/romans,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 122 minuty,
zwiastun

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?