SPIN

Rolnicy zablokują „dwójkę” w Zbuczynie

Aneta Borkowska wtorek, 4 marca 2014, 16:52 Aktualnie

Uwaga kierowcy. Szykują się utrudnienia drogowe w Zbuczynie. Jutro od godz. 10. do 13. rolnicy zablokują DK nr 2. Protest ma być odpowiedzią na ich zdaniem brak działań rządu w kwestii dotyczącej Afrykańskiego Pomoru Świń.

„Sytuacja na ryku żywca jest tragiczna i spowodowana jest początkową fazą choroby Afrykańskiego Pomoru Świń, który spowodował brak odbioru naszego mięsa przez kraje wschodnie o raz kraje UE. Zagraża to podstawom ekonomicznym tysięcy gospodarstw oraz spowoduje bardzo niebezpieczne jak i kosztowne szkody w pogłowi już i tak bardzo małego stada wieprzowiny (…)
Polski Rząd, Nasz Rząd jak również opozycja pokazała w ostatnim czasie, że sprawy polskiego rolnictwa i polskiej wsi są im niczym w porównaniu z interesami Ukrainy, Pan Pana Protasiewicza, Pana Mariusza T. (…)” – czytamy w piśmie skierowanym przez Związek Zawodowy Rolników „Samoobrona” do premiera Polski Donalda Tuska.

W zaplanowanej na godz. 13. konferencji prasowej wezmą udział:  związki  zawodowe rolników,  rolnicy, przedstawiciele grup producenckich,  oraz  przedstawiciele samorządów terytorialnych.

Info: Dariusz Krasnodębski Przewodniczący Mazowieckiego Związku Zawodowego Rolników „Samoobrona

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?