SPIN

Jest ciężko, a może być jeszcze gorzej

Aneta Borkowska czwartek, 6 marca 2014, 16:26 Siedlce

Od kilku tygodni na ulicy Sokołowskiej, w rejonie „Drosedu” trwają prace związane z inwestycją siedleckiego PWiK-u – budową kanalizacji. W tej chwili prace przeszkadzają pieszym, wkrótce zaczną skarżyć się na nie także kierowcy.

Niedawno do naszej redakcji w związku z tym tematem napisała czytelniczka zwracając uwagę na duże utrudnienia.

 „(…) Codziennie chodzę ulicą Sokołowską do pracy. Od kiedy firma wykonuje tutaj prace mam problem z dotarciem do pracy, ponieważ rozkopali chodniki z obu stron i nie pomyśleli przy tym o pieszych. Rozkopane chodniki to pół biedy, chodziłam po rozkopanych, ale teraz stawiają na całej szerokości chodnika koparki i ciężarówki i trzeba chodzić ulicą. (…) Piszę w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych pieszych”.

– Ulica jest bardzo ruchliwa i utrudnienia są poważne – przyznaje Adam Jonczyk, dyrektor PWiK.  – Jednak nie da się wykonać inwestycji bez tych utrudnień. Firma Aquarius stara się wykonywać wszystko jak najszybciej dlatego są dni gdzie te utrudnienia będą większe lub mniejsze. Wiem, że dla mieszkańców to uciążliwości, proszę jednak o cierpliwość – dodaje.

sokolowska remont 2Jak poinformowano nas w wydziale dróg siedleckiego ratusza, prace na chodnikach potrwają do końca miesiąca, do końca kwietnia te mają być odtworzone. 20 marca rozpoczną się prace na samej jezdni i wtedy też pojawią się utrudnienia dla kierowców.
– Najprawdopodobniej czasem potrzebny będzie ruch wahadłowy, więc już teraz apelujemy o ostrożność w czasie jazdy – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce. – Firma zapewnia, że będzie starała się wszystko wykonać jak najmniej uciążliwie, jednak mamy świadomość, że to utrudni przejazdy w tej części miasta – dodaje.

7 komentarzy

 1. troszkę się dziwię dodano 10 lat temu

  że planując zamknięcie wiaduktów nie uzgodniono terminów prac na Sokołowskiej tak, aby nie tworzyć tam utrudnień. Spora częśc kierowców mogłaby ominąć centrum od strony północnej, przez obwodnicę i Sokołowską, Północną itd.
  Jeżeli Sokołowska będzie częściowo zamknięta – pozostanie Piaskowa. Tylko czy ta w sumie wąska ulica wytrzyma taki ruch? A jeżeli zaczna sie na Piaskowej poprawki – a zacząć sie muszą, bo jak na razie to nawierzchnia jet równa jak bruk z "kocich łbów" – to dopiero będzie cyrk.

 2. 234234234 dodano 10 lat temu

  Wyrzykowski i Michowiecki zaraz cos napiszą dadzą rozwiązania i będzie dobrze 😀

 3. Zorro dodano 10 lat temu

  Jeszcze gorzej , to mało powiedziane, to trzeba golić na kolano tych kupczyków co miasto rozłożyli na łopatki, to się dopiero zacznie.amen.

 4. Anonim dodano 10 lat temu

  Nie narzekajcie, takie remonty i inwestycje nie trwają wiecznie.

 5. KrzepkiLU dodano 10 lat temu

  Panie Kudelski.
  Za decyzję w sprawie remontu ul. Sokołowskiej na takich warunkach i z tym podwykonawcą powinieneś Pan co najmniej stać przy tym wykopie i kierować ruchem wahadłowym osobiście. Trochę oleju do głowy 😉 Osobiście zleciłbym prace nocą ludziom co rozliczają wykonaną robotę a nie dniówki…

 6. waldek dodano 10 lat temu

  ile to będzie jeszcze trwać, horror, o 15.00 kończą pracę a zaczynają o 8.00, super jak w minionych czasach

 7. axcece dodano 10 lat temu

  ten ''remont'' gdzie o 15 juz nikogo nie ma to jakieś kpiny …co to ma być?! odcinek 200 metrów robia 4 miesiące!!! jedna mała ekipa.. powoli jak slimaki…mieszkancy niszczą sobie razem zemna zawieszenie w autach! pozostawiane dziury jak po uderzeniu asteroidą….żygać sie chce na takie ''zarzadzanie'' bo pewnie wiekszosc kasy na inwestycję wyparowala po drodze…proste.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?