SPIN

Przez swing do symfonii

Aneta Borkowska czwartek, 6 marca 2014, 09:00 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

swing caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 11 marca do Sali Białej o godz. 12., 13.30 i 18. na hity dawnych mistrzów, czyli VI koncert z cyklu „Przez swing do symfonii„.

Muzyczne zainteresowania większości młodych Polaków kształtuje dyskotekowo – rockowa komercja skutkująca niekompetencją kulturową, obniżeniem wymagań wobec rozrywki i malejącą potrzebą obcowania z klasyką filharmoniczną. Program „Przez swing do symfonii” jest sumą doświadczeń z dwudziestu lat realizacji audycji szkolnych Antoniego Czajkowskiego, kompozytora – pianisty i pedagoga i stawia sobie za cel przywrócenie tu europejskich proporcji. Z grupą artystów o szczególnie wysokich umiejętnościach prezentuje muzykę rozrywkową wysokiego lotu, inspiruje do szukania w niej prawdziwego Piękna, Dobra i Prawdy i tą drogą prowadzi do Filharmonii. Cykl odnosi się do współczesnej komercyjnej rozrywki i subkultury inspirując odbiorcę do ambitniejszych poszukiwań estetycznych. Muzyka jest najpowszechniejszym językiem komunikacji. W ograniczonych programowo szkołach średnich jest ważnym elementem wychowania w kulturze.

Przez poznanie na żywo klasyki rozrywki, w tym muzyki tanecznej z elementami jazzu i wybranych gatunków filharmonicznych, trzyletni cykl edukacyjny wyposaża młodzież w podstawową kompetencję kulturową, tym samym podnosząc wymagania wobec krajowego rynku rozrywki. Kluczem do sukcesu jest właściwa tematyka, treści programowe, repertuar, słowo wiążące, ale najważniejsi są artyści swobodnie poruszający się w każdym rodzaju sztuki. Efekt końcowy prowadzi do wyrobienia smaku estetycznego, świadomego odróżniania muzyki dobrej od złej, fałszu i tandety w sztuce i na pobudzaniu zainteresowań klasyką filharmoniczną.

Wystąpią:
Andrzej Piela – puzon
Antoni Czajkowski – fotrepian, prowadzenie i kierownictwo artystyczne,

godz. 12. i 13.30 – koncerty dla młodzieży szkolnej,
godz. 18. – koncert dla dorosłych,

Bilety w cenie 5 zł (młodzież szkolna) i 10 zł (dorośli) do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63

tekst: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?