SPIN

OCZAMI KOBIET: „Dziś jestem blondynką”

Aneta Borkowska sobota, 8 marca 2014, 08:39 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

„Dziś jestem blondynką” ogląda się trochę jak bajkę. Dziewczyna ma ciągłe wsparcie ze strony swoich rodziców, przyjaciół i supersympatycznego personelu szpitala. Na szczęście twórcy nie rozpływają się bezpowrotnie w tym słodziutkim sosie. Sophie, choć traktowana jak księżniczka, nie daje się upupić w roli niewinnej męczennicy. Wbrew urokliwej otoczce pozostaje żywą, targaną sprzecznymi emocjami bohaterką. (Jakub Popielecki/filmweb)

W środę (12 marca) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to komedia i dramat w jednym „Dziś jestem blondynką”.

Sophie jedzie ze swoją najlepsza przyjaciółką Annabel świętować Sylwestra w Antwerpii. Z optymizmem spogląda na nadchodzący rok, w którym ma rozpocząć wymarzone studia i usamodzielnić się w nowym hamburskim mieszkaniu. Niestety w zabawie coraz bardziej przeszkadza jej duszący kaszel, stąd po powrocie do rodzinnego Hamburga decyduje się na wizytę w szpitalu. Po dokładnych badaniach okazuje się, że jego przyczyną jest ciężka odmiana nowotworu, wymagająca natychmiastowej chemioterapii. Z 50 procentową szansą na wyleczenie, dziewczyna poddaje się wielotygodniowemu leczeniu w klinice. Choć wspierają ją wspaniali przyjaciele i rodzina ze zdumieniem odkrywa, że nie traktują jej oni jak dotychczasowej Sophie.

reżyseria: Marc Rothemund,
scenariusz:
Kati Eyssen,
aktorzy:
Lisa Tomaschewsky, Karoline Teska, David Rott,
gatunek:
dramat/komedia,
produkcja:
Niemcy,
premiera:
29 listopada 2013 (Polska) 28 marca 2013 (świat),
zwiastun

Tego wieczoru widzowie cyklu Oczami Kobiet obejrzą wystawę fotografii „Wyjątkowa” Kamili Grabowskiej utrwalającą najważniejsze chwile z życia różnych kobiet. Wśród widzów zostanie również rozlosowana sesja fotograficzna, w której Kamila Grabowska zatrzyma emocje i uczucia fotografowanej osoby i jej najbliższych. Dla wszystkich widzów słodkości przygotuje Cukiernia Pszczółka.

źródło: NoveKino/filmweb (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?