SPIN

O Krzysztofie Borkowskim we wtorek w Superwizjerze

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 marca 2014, 20:40 Aktualnie

Jutro (11 marca) o godz. 23.30 program Superwizjer emitowany przez stację TVN będzie poświęcony posłowi PSL Krzysztofowi Borkowskiemu. 

Czy poseł wykorzystuje swoje stanowisko do własnych interesów? Na początku 2011 poseł PSL Krzysztof Borkowski, wówczas wiceprzewodniczący komisji Przyjazne Państwo, zgłosił poprawkę dotyczącą art. 585 Kodeksu Spółek Handlowych do rządowego projektu ustawy o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Artykuł 585 mówił o odpowiedzialności karnej osoby, która działa na szkodę spółki. Zgłaszając poprawkę, poseł wiedział, że w prokuraturze toczy się śledztwo w sprawie jego działania na szkodę spółki „Mościbrody”, której jest współudziałowcem wraz z braćmi. W wyniku zmiany, a potem ostatecznego usunięcia art. 585, prokuratura nie mogła postawić posłowi zarzutów. (superwizjer)

źródło: Superwizjer

8 komentarzy

 1. Skuteczny poseł! dodano 7 lat temu

  przecież sprawił, że państwo faktycznie stało się bardziej przyjazne… dla niego.

 2. Maciek dodano 7 lat temu

  W końcu!
  Kiedy o tej sprawie napisało z pół roku temu "Życie Siedleckie" wiedziałem że to jest afera na miarę tej Rywina i że ktoś prędzej czy później z jakiejś TV zainteresuje się tą sprawą ,bo to przechodzi wszelkie granice!!!!!
  Ludzie co za kraj??? Poseł z jakichś Mościbród pod Siedlcami jest w stanie zmienić pod siebie przepisy żeby prokuratora uniknąć!!!
  To co mogą zrobić prawdziwi gracze???

  • ania dodano 7 lat temu

   To nie poseł Borkowski. Zmiany zainicjował Ryszard Krauze. Maćku wpisz w googlu słów LEX KRAUZE i szukaj artykułów w Rzeczpospolitej

   • Maciek dodano 7 lat temu

    Piszesz nieprawdę. Zmiany art 585 Kodeksu Spółek handlowych zainicjował poseł Krzysztof Borkowski. To jest informacja z "Rzeczpospolitej" i sejmowych stenogramów. Zmiany zaproponował w lutym 2011 roku. Zaakceptował je parlament i czekały na wejście w życie. Ale ze względu na przypadek Krauzego w czerwcu 2011 Sejm w ogóle ten artykuł usunął.

 3. Marek dodano 7 lat temu

  To oznacza, że w PESELU potrafią dbać o własny biznes.

 4. y. dodano 7 lat temu

  Sprytnie!

 5. Oskar Lange dodano 7 lat temu

  Prawo zmienione legalnie jest obowiązującym prawem. Superwizjer jest tak bardzo obiektywnym programem, jak Radio Maryja.

 6. umber dodano 7 lat temu

  i bardzo dobrze!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?