SPIN

Piłkarze Pogoni w zakładzie karnym

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 marca 2014, 10:27 Społeczeństwo

W ubiegły piątek (7 marca) Zakład Karny w Siedlcach gościł piłkarzy drużyny MKP Pogoń Siedlce wraz ze sztabem szkoleniowym. Goście zostali powitani przez zagorzałych kibiców czyli kierownictwo jednostki – dyrektora mjr. Marka Suwińskiego oraz zastępcę dyrektora mjr. Adama Kulika.

Piłkarze zostali zapoznani ze specyfiką jednostki, po czym udali się na zwiedzanie obiektu. Odwiedzili pawilony mieszalne, cele, oddział terapeutyczny, więzienną kuchnię, odbyli również krótki spacer na placu spacerowym. Jednostka mogła pochwalić się od niedawna funkcjonującym boiskiem do gry w piłkę oraz halą sportową.

Po zwiedzaniu zakładu goście mieli spotkanie z osadzonymi, podczas którego dostali się w krzyżowy ogień pytań. Więźniowie chcieli dowiedzieć się niemal wszystkiego, począwszy od treningów, najbliższych planów drużyny, diety zawodników na zarobkach skończywszy. Jak to ujął trener „dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają”, więc rozmowy skupiły się na życiu sportowym piłkarzy.

tekst oraz zdjęcia: Marta Kuźma, oficer prasowy ZK Siedlce

2 komentarze

  1. dobij dodano 8 lat temu

    Ta wizyta to w trosce o większą frekwencję na meczach? Akurat ta publika na mecze chyba na razie nie będzie przychodzić, ale w przyszłości kto wie.

  2. F3 dodano 8 lat temu

    Pomyśl zanim napiszesz.Od następnego meczu (u siebie) będą transmisje w necie. Jeżeli kierownictwo jest zagorzałymi kibicami Pogoni powinno zorganizować osadzonym oglądanie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?