SPIN

Urszula Tomasiuk odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Aneta Borkowska wtorek, 11 marca 2014, 14:04 Aktualnie

urszula tomJutro (12 marca) o godz. 11. w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się uroczyste odznaczenie medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Urszuli „Tom” Tomasiuk.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” – polski medal nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Medal jest odznaczeniem szczególnie prestiżowym, honorującym wybitne zasługi na polu kultury. Jest wyższy rangą niż odznaka honorowa Zasłużony dla Kultury Polskiej, która zastąpiła dawną odznakę Zasłużony Działacz Kultury.

Urszula Tom (pseudonim literacki) – poetka, rodowita siedlczanka, długoletni pracownik Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Studia magisterskie z pedagogiki, podyplomowe z kulturoznawstwa. Wielokrotna zdobywczyni nagród literackich zarówno w poezji jak i prozie. Ma w swoim dorobku ponad pięćdziesiąt publikacji: w materiałach pokonferencyjnych (z takich dziedzin jak kultura, język polski, historia), periodykach, antologiach, pokłosiach konkursów, wyborach wierszy, prasie.

źródło oraz zdjęcie: MOK

Komentarze (1)

  1. tworczośc tej pani to karykatura prawdziwej twórczości dodano 7 lat temu

    I nie byłoby w tym nic dziwnego – każdy może pisać wiersze, tak jak każdy może śpiewać – gdyby nie to, że "twórczość" ta jest sponsorowana przez Prezydenta Miasta w formie stypendium.
    Tak więc my wszyscy sponsorujemy te żałosne, babcine erotyki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?