SPIN

Spektakl Teatru Es „Dzień Drugi”

Aneta Borkowska środa, 12 marca 2014, 12:20 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

dzien drugi

We wtorek (25 marca) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl Teatru Es „Dzień Drugi” wg scenariusza i w reżyserii Waldemara Koperkiewicza, na motywach książki i audycji radiowych „Dzień Drugi. Prawda Jedyna” Grzegorza Skwarka.

W spektaklu udział biorą: Ania Broda – śpiew, Jacek Mielcarek – duduk, którzy wykonają pieśni wielkopostne z XVI i XVII wieku oraz aktorzy Teatru Es – Anna Kasjaniuk, Paweł Skolimowski, Robert Protasewicz, Maciej Czapski, Paweł Kryszczuk.

„Dzień Drugi” to spektakl pasyjny ukazujący refleksje, przemyślenia współczesnego człowieka na temat wiary, zwątpienia, miejsca Jezusa w naszym codziennym życiu. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów multimedialnych oraz klimatyczna muzyka.

Jest taki dzień
Gdy świat zamienia się
W wielkie oczekiwanie
Na cud…
Czy znów się zdarzy?
Czy przyniesie nadzieję?
Da ufność w sens ludzkiego życia?
Dzień Drugi
Wielka Cisza
Wielkie Oczekiwania

Dużą wartością przedstawienia jest współczesny język narracji, stylem przypominający współczesne reportaże z miejsc akcji. Widz może odnosić wrażenie, że czas między śmiercią Chrystusa, a zmartwychwstaniem stanął w miejscu, a odradza się w każdy Wielki Tydzień. Ludzki strach i zwątpienie apostołów będących świadkami Jego kaźni, a niewiedzących o zmartwychwstaniu – dla nas, którzy już wiedzą, jest wielkim i radosnym oczekiwaniem na dzień trzeci.

Bilety na spektakl w cenie 20 zł są już dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89 

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?