SPIN

Siedlce w czwartej setce dochodów „na głowę”

Beata Głozak czwartek, 13 marca 2014, 00:25 Aktualnie

Dochód podatkowy statystycznego siedlczanina wynosi dokładnie 1438,24 zł – wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów. Nasze miasto zajmuje 368. miejsce spośród wszystkich 2479 gmin w kraju pod względem wpływów z podatków per capita.

Średni dochód podatkowy na jednego mieszkańca dla wszystkich gmin w kraju oszacowano zaś w tym roku na 1358,98 zł. Ministerstwo dokonało wyliczeń na podstawie danych o dochodach podatkowych za 2012 r. z uwzględnieniem późniejszych korekt. Wskaźnik wyliczono dzieląc sumę dochodów podatkowych (dochody z podatków lokalnych i wpływy z tytułu udziałów w podatkach dochodowych) w danej gminie przez liczbę mieszkańców.

3 komentarze

  1. Jacek dodano 7 lat temu

    Pobierany jest podatek ponad średniej krajowej ,a oni dalej kasy nie mają…. Siedlce najbardziej zadłużone miasto w Polsce na prawach powiatu ile by im się nie dało kasy to i tak będzie za mało bo gospodarować trzeba umieć ,a do tego trzeba mieć mózg.

  2. mniniStrant dodano 7 lat temu

    Likwidacja zakładów pracy doprowadziła do tego, że nie ma w kasie pieniędzy. Następną sprawą jest to czy wszyscy płacą podatki? Czy firmy działające w Siedlcach nie są zarejestrowane w innych miastach, gdzie są odprowadzane podatki? Dlaczego kasa miasta płaci za oświetlenia, które nie są własnością miejską? Dlaczego przekazywano mienie miejskie za 1%?

  3. Marek dodano 7 lat temu

    Ciekawy jestem, gdzie będzie płacił podatki dochodowe pan od galerii. Firmę przeniósł do W-awy a korki do galerii zostaną w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?