SPIN

Audycje do CODARTS w Siedlcach

Aneta Borkowska wtorek, 18 marca 2014, 13:19 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

codarts 1 caly

Od 21 do 23 marca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędą się jedyne w Polsce audycje do CODARTS – jednego z najlepszych Uniwersytetów Artystycznych w Europie, prowadzących nauczanie w zakresie Tańca Współczesnego, który mieści się w Rotterdamie (Holandia).

Od lat castingi do tej szkoły cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem adeptów tańca z całego świata. Ukończenie tej szkoły daje dyplom i tytuł zawodowego tancerza, który honorowany jest w w krajach Unii Europejskiej, USA i Kanadzie. Siedlce znalazły się w gronie takich miast jak Barcelona (Hiszpania), Livorno (Włochy) i Rotterdam (Holandia), w których Uniwersytet Artystyczny CODARTS postanowił w tym roku przeprowadzić swoje audycje w dziedzinie tańca. W tych dniach na naszej scenie będzie można również zobaczyć najlepsze spektakle spod szyldu „Codarts”.

CODARTS to Uniwersytet Artystyczny na skalę międzynarodową, gdzie kształci się około 1000 studentów z całego świata. Uczelnia oferuje wysoki poziom kształcenia w dziedzinie muzyki, tańca i sztuki cyrkowej. Wydział tańca Uniwersytetu Artystycznego CODARTS (do niedawna zwany Rotterdamską Akademią Tańca) został założony w 1931 roku przez Corrie Hartong i Gertrud Leistikow. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i wiodących instytutów tańca współczesnego w Europie. Misją Uniwersytetu Artystycznego CODARTS jest szkolenie przyszłej światowej czołówki samoświadomych artystów tańca w programie studiów licencjackich, dając solidne podstawy wszechstronnych i nowoczesnych umiejętności tanecznych i stworzenie jasnej wizji studenta tańca współczesnego. CODARTS aspiruje do kształcenia wysoko wykwalifikowanych artystów tańca, z optymalnym przygotowaniem do kariery tancerzy, którzy bez trudu znajdują pracę na międzynarodowym rynku pracy.  Aplikacja na poszczególne programy i kierunki nauczania na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS  ma charakter audycji. CODARTS  przeprowadza kilka przesłuchań każdego roku, zarówno w Holandii, jak i za granicą. Na przesłuchaniach eksperci CODARTS oceniają umiejętności techniczne tancerzy, ich możliwości rozwoju zarówno pod względem technicznym, artystycznym jak i motywacyjnym. Więcej szczegółowych informacji na temat programów kształcenia na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS na www.dance.codarts.nl Współpraca Sceny Teatralnej Miasta Siedlce z rotterdamskim uniwersytetem została podjęta dzięki inicjatywie Pani Iwony Marii Orzełowskiej, która zaprosiła na warsztaty studentów i profesorów CODARTS do Siedlec.

codarts 2 caly

Jedyne audycje i warsztaty w Polsce odbędą się właśnie w Siedlcach od 21 do 23 marca.

Ponadto w niedzielę (23 marca) o godz. 19:30 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce będzie można zobaczyć spektakl „Talent on the Move” w wykonaniu tancerzy z 7 krajów świata, obecnie studiujących na Uniwersytecie Artystycznym Codarts. Z prezentacjami zgromadzonymi w ciągu ostatnich dwóch lat studenci trzeciego roku występowali, bądź będą występować w Holandii, Włoszech, Macedonii, Szwajcarii i w Polsce – w Siedlcach.

Rezerwacje i bilety na spektakl dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89. Zgłoszenia na warsztaty i audycje prosimy kierować na adres e-mail warsztaty@carodance.pl

tekst: CKiS Siedlce (reklama)

22 komentarze

 1. *** dodano 7 lat temu

  Spin reklamuje tą holenderską uczelnię Codarts ?
  W jakim celu ? Kazdy prawie ma internet i moze sobie sprawdzić w Wikipedii.Tak obszerny artykuł, reklamy Codarts i ckis służy tej placówce , która ma swój SMK i Scena24, i może sobie tam wszystko zamieszczać . Przecież te 3-dniowe warsztaty nie są za darmo , więc służą reklamie CD , które " przy-klejone" do ckis w tej placówce egzystuje.
  Acha….przecież miasto ( czyli ) ckis sponsoruje Spin, wiec wszysko jasne !

  • wesołek dodano 7 lat temu

   Spokojnie, spokojnie, bo ci żyłka pęknie.

  • Świetnie ,że coś zagranicznego dodano 7 lat temu

   Świetnie ,że coś zagranicznego ,artystycznego można już coraz częściej widzieć w Siedlcach a nie tylko w TV. Super pomysł ,żeby poprzez takie akcje ściągać młodzież do Siedlec oraz ściągać ludzi z innych części Polski. Przecież pół Siedlec to tancerze 🙂 więc Siedlce tańcem stoją i to dobrze ,że coraz więcej rzeczy w Siedlcach jest na światowym poziomie .Brawo CKIS i Caro Dance

 2. zys dodano 7 lat temu

  Nie ma co się czepiać każdy może sobie wykupić artykuł sponsorowany jako reklamę w każdym portalu czy gazecie.

 3. Sullivan dodano 7 lat temu

  "Audycje do"?? A autor tekstu nie słyszał o przesłuchaniach, ostatecznie castingach? O żonie też mówi: "to moja łajfa"?:)

  • zys dodano 7 lat temu

   Poprawna nazwa to właśnie audycja

  • Sulivan dodano 7 lat temu

   Nie ośmieszaj się .Casting jest do filmu albo musicalu a do teatru ,teatru dramatycznego i każdej formy Teatru gdzie nie wchodzi w grę kamera jest Audycja .To jest poprawna nazwa.

   • Sullivan dodano 7 lat temu

    > do teatru ,teatru dramatycznego i każdej formy
    > Teatru gdzie nie wchodzi w grę kamera jest
    > Audycja.To jest poprawna nazwa.
    1. Tytuł tego "artykułu" brzmi "Audycje do CODARTS", a to ostatnie to nazwa uczelni, nie spektakl. Kiedy uczelnia pozyskuje studentów, mówimy o naborze, prawda?
    2. Tytuł zawiera też drugi błąd. Nazwa omawianej uczelni to Codarts,nie CODARTS, a wersalikami zapisuje się tylko skrótowce typu UMCS lub CODART (ale to akurat sieć niderlandzkich kuratorów sztuki), zaś tu powinno być po prostu Codarts. A może znów mnie poprawisz, złodzieju nicków?:)

    • zys dodano 7 lat temu

     Dlaczego złodzieje nicku. Ten nick używam już z 15 lat

     • Sullivan dodano 7 lat temu

      Do zys: Sulivan przez jedno "l" to złodziej;)

 4. ziomek dodano 7 lat temu

  a nie jest to przypadkiem uczelnia, na ktorej studiuje siedlecka tancerka Izabela, córka znanej pani choreograf i lokalnego polityka PiS, którzy to związani są z CKiS? nie wiem więc pytam.

  • ??? dodano 7 lat temu

   Nie ,chyba nie ,ona jest chyba w szwecji czy Szwajcarii..

   • ziomek dodano 7 lat temu

    Info potwierdzone. To ta sama uczelnia.

  • Anka dodano 7 lat temu

   A co to ma do rzeczy? Jeśli tam się uczy to tym lepiej dla Siedlec chyba. To doskonała szkoła i nie każdy się tam dostaje. Jeśli się dostała to znaczy, że jest dobra. I to akurat jest powód do dumy, że ktoś od nas tam jest.
   Nie wiem czemu tak niektórym przeszkadzają sukcesy innych. Ruszcie tyłki i sami coś zróbcie.

   • ziomek dodano 7 lat temu

    a kto napisal, ze to przeszkadza?

 5. Super dodano 7 lat temu

  jedna z najlepszych uczelni dotyczących tańca współczesnego w Siedlcach ? Super …

 6. do Anki... dodano 7 lat temu

  A co to ma do rzeczy…to że jest to chyba prywatna uczelnia, kto ma kasę i kogo stać, ten tam będzie się uczył.A że większość zdolnych ludzi nie stać, to są zniesmaczeni. Nie widzę jednak tego jako sukces dla Siedlec. Ktoś pojechał, ktoś zaprosił zachęcając do warsztatów i " audycji " (?) w Siedlcach. No chyba , że to za darmo się będzie odbywało ?! Ale co dzisiaj jest za darmo? :))

  • fanka dodano 7 lat temu

   ktoś znowu zarobi na Siedlczanach podając się za markę Codarts, ale chyba każdy wie, która rodzinka tu wyciska wszystkie grosze w tym mieście…

   • siedlczanko -wy LUZuj dodano 7 lat temu

    WyLUZuj lepiej bo ci żyłka pęknie. Nie znasz faktów a głupoty gadasz. Na CODARTS studiuje Kuba Mędrzycki -tancerz Caro Dance.

    • gitmajonez dodano 7 lat temu

     na facebook Iza ma też napisane, że studiuje i studiowała w Codarts, po co tak przekłamywać? To nic złego, że tam studiuje.

  • to jest super pomysł .trzeba poznać fakty żeby komentować dodano 7 lat temu

   zniesmaczeni ? zazdrośni jesteście porostu .tylko ,że nie wyLUZowani przeinaczają fakty ja jestem tancerka Caro Dance i my mamy warsztaty bezpłatnie ,Podział warsztatów nawet na dwa poziomy. ,tak jak mógł mieć Luz też bezpłatnie te warsztaty były proponowane ale Pani Woszczyńska zabroniła swoim tancerzom przyjść na warsztaty ,tak samo jak zabrania przychodzić na spektakle do Centrum. I tylko ludzie z zewnątrz ,z poza Siedlec płaca za warsztaty i audycje.

 7. oho ho dodano 7 lat temu

  świetnie trafione to zaproszenie ha,ha,.skoro tylu zawistnych baranów się odezwało…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?