SPIN

Filmowe Rekolekcje w NoveKino Siedlce

Aneta Borkowska wtorek, 18 marca 2014, 22:11 Aktualnie, Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza na cykl Filmowe Rekolekcje. W związku z tym, że pierwsza edycja przypadnie w Wielkim Poście i okresie Wielkanocnym NoveKino przygotowało odpowiedni repertuar na ten świąteczny czas. Zapraszamy w wybrane wtorki o godz. 19. Przed każdym filmem odbędzie się kilkuminutowa prelekcja. Cena biletu to 14 zł.

syn bozy1 kwietnia – Syn Boży  (pokaz przedpremierowy)

Nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu „Biblia” w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w „Dotyku anioła” Romę Downey.

reżyseria: Christopher Spencer,
scenariusz: Richard Bedser, Christopher Spencer, Colin Swash, Nic Young,
aktorzy: Diogo Morgado, Roma Downey, Greg Hicks,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 138 minut,

noe8 kwietnia – Noe: Wybrany przez Boga

Film przedstawia losy biblijnego Noego. Noe jest świetnym wojownikiem, uzdrowicielem, pragnie spokoju dla swoich dzieci i żony Naameth. Co noc ma sen o strasznej powodzi, która pochłonie wszystko. Zdaje sobie sprawę, że ten sen to proroctwo, znak od stwórcy. Noe otrzyma szanse ocalenia życia na Ziemi.

reżyseria: Darren Aronofsky,
scenariusz: Darren Aronofsky, Ari Handel,
aktorzy: Russell Crowe, Emma Watson, Anthony Hopkins,
gatunek: dramat/fantasy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

niebo istnieje naprawe22 kwietnia – Niebo istnieje… naprawdę

Film zrealizowany został na podstawie światowego bestselleru. To prawdziwa historia Coltona Burpo – chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Rodzice nie spodziewali się, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszą piękną i wyjątkową opowieść o podróży chłopca do nieba i z powrotem. Czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Mówił o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami.

gatunek: dramat,
produkcja: USA,
premiera: 16 kwietnia 2014 (Polska) 16 kwietnia 2014 (świat),
reżyseria: Randall Wallace,
scenariusz: Chris Parker,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

2 komentarze

  1. donald dodano 7 lat temu

    Kościoła nie przebijecie z taką ofertą. Tam wystarczy 2 złote.;)

  2. Anka dodano 7 lat temu

    super

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?