SPIN

OCZAMI KOBIET: „Pozycja dziecka”

Aneta Borkowska wtorek, 18 marca 2014, 10:27 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Mimo zarysowania tła społeczności, w której pieniądz otwiera wszystkie drzwi, reżyser interesuje przede wszystkim bohaterka. Jej bezkompromisowe parcie przed siebie każe zastanowić się, czyje szczęście usiłuje ona tak naprawdę kupić: swoje czy syna? Dla odsuniętej na boczny tor matki tragedia, która się wydarzyła wydaje się niemal szczęśliwym zbiegiem okoliczności, szansą zabetonowania ich relacji na stałe w układzie permanentnej zależności i wdzięczności. (Jakub Popielecki/filmweb)

W środę (26 marca) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Pozycja dziecka”.

Cornelia właśnie skończyła 60 lat, jest zadbana, majętna i szanowana. Osiągnęła sukces zawodowy, ma oddanego, siedzącego pod pantoflem męża oraz wpływowych znajomych wśród bukareszteńskich elit. Jednak życie wcale Cornelii nie cieszy… Ukochany jedynak, jej oczko w głowie, 34-letni Barbu ze wszystkich sił stara się uniezależnić od matki. Wyprowadził się z domu, ma własny samochód, a także dziewczynę, która zupełnie nie spełnia standardów Cornelii. A najsmutniejsze jest to, że Barbu unika rodzicielki jak ognia. Nie raczył nawet przyjść na jej urodziny! Kiedy Cornelia dowiaduje się, że syn uczestniczył w tragicznym wypadku, zaczyna walczyć o niego jak lwica o swoje młode. Używa wszystkich wpływów, ustosunkowanych przyjaciół i pieniędzy, aby uchronić Barbu przed więzieniem. Marzy, by syn wrócił do domu i znowu stał się jej „małym chłopcem”…

reżyseria: Calin Peter Netzer,
scenariusz: Răzvan Rădulescu, Calin Peter Netzer,
aktorzy: Luminiţa Gheorghiu, Bogdan Dumitrache, Nataşa Raab,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Rumunia,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 116 minut,

źródło: NoveKino Siedlce – reklama / filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?