SPIN

Piątkowe premiery w NoveKino

Aneta Borkowska wtorek, 18 marca 2014, 19:27 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina w najbliższy piątek (21 marca) na premiery 4 filmowe: „Karol, który został świętym”, „Akademia wampirów”, „Muppety: Poza prawem” oraz „Need for Speed”.

„Karol, który został świętym”

Pierwszy film dla dzieci o Janie Pawle II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego – Papieża wszystkich dzieciaków. 12-letni Kacper, pasjonat animacji komputerowej, zmaga się z grupą szkolnych chuliganów, którzy zastraszają słabszych uczniów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka, opowiada mu o swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa – Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i już za młodu udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha. Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na fascynującą, filmową opowieść o Karolu Wojtyle – niezwykłym człowieku i przywódcy duchowym Polaków.

reżyseria: Grzegorz Sadurski,
aktorzy: Kamil Tkacz, Andrzej Tkacz, Piotr Fronczewski,
gatunek: animowany/biograficzny/dla dzieci,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

„Akademia wampirów”

Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w Akademii Wampirów – tajemnej szkole z internatem. Tu uczniowie dzielą się na Moroi (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i Dhampiry (półwampiry, półudzi, pełniących rolę strażników Moroi). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką Moroi, a buntownicza i żywiołowa Rose – Dhampirką, wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Pod warunkiem jednak, że przetrwają do końca roku. A nie będzie to proste zadanie, bo szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii grozi im największe niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku – Christianie, a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna – czyli w szkolącym ją mentorze.

reżyseria: Mark Waters,
scenariusz: Daniel Waters,
aktorzy: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky,
gatunek: akcja/fantasy/komedia,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 104 minuty,

„Muppety: Poza prawem”

Ulubieńcy światowej publiczności powracają na srebrny ekran w filmie „Muppety: poza prawem”. Kermit, Piggy i spółka ponownie zapraszają na pełen niezapomnianych gagów, okraszony dawką wspaniałego humoru, muzyki i świetnego aktorstwa show! Podczas światowego tournée Muppety zostają wplątane w aferę kryminalną o międzynarodowym zasięgu. Stoi za nią Constantin – znany złodziej diamentów i sobowtór Kermita…

reżyseria: James Bobin,
scenariusz: James Bobin, Nicholas Stoller,
aktorzy: Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey,
gatunek: familijny/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

„Need for Speed „

Kierowca rajdowy – Dino – wychodzi z więzienia po odsiedzeniu kary za przestępstwo, w które wrobił go dawny wspólnik. Szukając okazji do zemsty zgłasza akces do nielegalnych, ekstremalnych rajdów ulicznych. Tymczasem dawny wspólnik na wieść o jego uwolnieniu, wyznacza nagrodę za jego głowę.

reżyseria: Scott Waugh,
scenariusz: George Gatins, John Gatins, George Nolfi,
aktorzy: Aaron Paul, Dominic Cooper, Michael Keaton,
gatunek: akcja,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 130 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?