SPIN

„Elektryk” szukał i znalazł

Aneta Borkowska środa, 19 marca 2014, 22:29 Społeczeństwo

52 uczniów siedleckiego „Elektryka” oddało krew podczas wtorkowej akcji „Poszukujemy honorowych dawców krwi” zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas nr 49.

W poprzednich tygodniach zebrano w sumie 90 imiennych deklaracji udziału w akcji, z czego udało się przebadać 71 dawców, a ostatecznie zakwalifikowano i pobrano krew od 52 osób.

Zebrani – zanim wypełnili deklaracje – wysłuchali prezentacji przygotowanej dla nich przez ich rówieśników – honorowych dawców krwi i obejrzeli filmy poświęcone idei honorowego krwiodawstwa i pobieraniu szpiku kostnego. Krew pobierano w przybyłym w tym celu   ambulansie. Auto było dla przyszłych inżynierów atrakcją samą w sobie, bo mogli zapoznać się z budową, wyposażeniem i funkcjonowaniem takiej ruchomej stacji krwiodawstwa.

zdjęcia: Mateusz Sałasiński i Tomasz Końko/opr.bg

12 komentarzy

 1. y. dodano 7 lat temu

  O, moje ulubione panie z Rckik ; )

 2. uczeń dodano 7 lat temu

  Mam nadzieję, że Pani Dyrektor oddaje czystą krew, a nie tą co jej psują pewne nieczyste siły z Siedlec

 3. krwiodawca dodano 7 lat temu

  Jak miło…aż żal.d…e ściska. Jaka propaganda. Zbierzmy się i oddajmy "HONOROWO" krew, a przy okazji nie róbmy reklamy samej idei, ale zróbmy przed naborem reklamę szkole. A ja chodzę ze "swoimi" dzieciakami po cichu. Wiedzą tylko uczniowie i dyrekcja i nikt nie musi się wcześniej deklarować, odwalać szopek, że tak chcę iść, ale mam to w d…ie. Idea jest inna…oddajemy krew, bo chcemy pomóc innym, a nie zabłysnąć w sieci.

  Ehhh…czego to nie zrobi się, aby zareklamować własną firmę przed naborem. A Formińskiego 12 jest przecież blisko.

  • dendix dodano 7 lat temu

   Ależ marudny jesteś. Znasz taką maksymę…"Cel uświęca środki"? A Ty na zasadzie… "nie lubię niczego…" ehhhhhh

 4. krwiodawca dodano 7 lat temu

  jeszcze mam pytanie…dlaczego pani dyrektor trzyma w prawej dłoni fiolki z krwią?? Od kiedy dopuszcza się do takiego zachowania?

 5. do krwiodawcy dodano 7 lat temu

  Jesteś dyrektorem konkurencyjnej placówki, że się tak plujesz?
  Zorganizuj u siebie, będzie więcej krwi dla potrzebujących 😀

 6. organizator dodano 7 lat temu

  Do pozostałych komentujących a szczególnie krwiodawcy – krzywdzicie dzieciaki, które chciały zareklamować krwiodawstwo w szkole!!!
  Jestem osobą która stoi bezpośrednio za organizacją tej akcji i tak się składa, że nie jestem dyr… Akcje planowaliśmy od stycznia 2014 roku – termin narzuciło nam Centrum Krwiodawstwa z Warszawy, a ty jak chodzisz na Formińskiego 12 to ile osób zabierasz kilka, kilkanaście – ja miałem w sumie zadeklarowanych imiennie 90 osób – jak sobie wyobrażasz taką wycieczkę do punktu krwiodawstwa? – nikt tu nie robi reklamy szkole – jak chcesz reklamować swoją trzeba się było inaczej podpisać – zresztą p. dr. Wójcikowska w wystąpieniu do młodzieży sama "reklamowała" własnie taką formę oddawania krwi na Formińskiego 12 realizowaną przez młodzież i nauczycieli z Samochodówki i Kolejówki oraz Prusa – piszę to żebyś nie myślał, że zależy mi na reklamie szkoły… widzę bowiem że trafiłem na jakiś "wioskowo-siedlecki" kompleks!

 7. UCZEŃ dodano 7 lat temu

  Najważniejszy krwiodawca to nie uczniowie (a to ich akcja ) tylko dyrektorka ,która musi być pierwsza i wychodzi przed szereg. szkoda że nie zamknęła wtedy bramy wejściowej do szkoły dla bezpieczeństwa. rozpętała burzę i wszystkie szkoły i my uczniowie musimy ponosić tego konsekwencje.
  NIECH WSZYSTKIE WEJŚCIA NA TEREN SZKOŁY BĘDĄ OTWARTE.

  • Aneta Borkowska dodano 7 lat temu

   Drogi czytelniku.
   To ja wybrałam to zdjęcie jako główne. Nikt mi nie kazał, ja o tym zadecydowałam, bo uznałam je jako najciekawsze. Proszę więc nie szukać drugiego dna o potrzebie bycia pierwszą czy wychodzenie przed szereg.

 8. organizator dodano 7 lat temu

  K….a to już teraz nawet nauczyciel albo dyrektor nie mogą dać młodzieży dobrego przykładu…. się porobiło w tych Siedlcach!!!

 9. Radek dodano 7 lat temu

  Fajna akcja i popieram:-D Może skrzykniemy wszystkie/większość szkół i bedziemy razem oddawać? Pamiętam dawną akcję PCK, gdzie był konkurs która szkoła odda więcej krwi. Jak to PCK nie wiadomo kto wygrał, a co najmniej do mnie taka informacja nie dotarla, a bralismy udzial;-) Moze sami zorganizujemy cos podobnego?

 10. Radek dodano 7 lat temu

  Pani Aneto może zorganizujemy wspolnie ze SPINem i siedleckimi szkolami podobną akcje? Elektryk-moja byla szkola ma doswiadczenie w organizowaniu podobnych akcji, Więc można byloby pomysleć;-)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?