SPIN

Premiery w NoveKino w kwietniu

Aneta Borkowska piątek, 21 marca 2014, 09:11 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w kwietniu. Czekają filmy akcji, dramaty, przygodowe, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

2 kwietnia

syn bozySyn Boży

Nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu „Biblia” w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w „Dotyku anioła” Romę Downey.

reżyseria: Christopher Spencer,
scenariusz: Richard Bedser, Christopher Spencer, Colin Swash, Nic Young,
aktorzy: Diogo Morgado, Roma Downey, Greg Hicks,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 138 minut,

4 kwietnia

droga do zapomnieniaDroga do zapomnienia

Bestsellerowa powieść o odwadze i nadzwyczajnej sile miłości. Eric Lomax jest tajemniczym, nieco melancholijnym mężczyzną, który w pociągu poznaje piękną nieznajomą, Patti. Miłość od pierwszego wejrzenia prowadzi parę do szybkiego ślubu. Szczęście Patti zakłóca jednak niepokojąca tajemnica związana z przeszłością Erica. Jako młody brytyjski oficer, Eric został pojmany przez Japończyków podczas II wojny światowej. Osadzony w obozie jenieckim, zmuszany był do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci. Podczas długich i brutalnych przesłuchań otarł się o śmierć. Teraz, wspierany przez niezwykle odważną Patti, wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy.

reżyseria: Jonathan Teplitzky,
scenariusz: Frank Cottrell Boyce, Andy Paterson,
aktorzy: Colin Firth, Nicole Kidman, Jeremy Irvine,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Australia, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 116 minut,

kochanie chyba cie zabilemKochanie, chyba cię zabiłem

„Kochanie, chyba cię zabiłem” – pełna humoru komedia sensacyjna o zbrodni z przypadku i śledztwie wbrew wszelkim procedurom. Śledczy Wierzbowski, samozwańczy twardziel i naśladowca Brudnego Harry’ego, doprowadza do załamania nerwowego kolejnego partnera, do reszty wyczerpując cierpliwość szefa. Zmęczony wybrykami Wierzbowskiego przełożony skazuje go na towarzystwo funkcjonariusza Grasia, chorobliwie przesądnego specjalisty od… papierkowej roboty. Niekonwencjonalny duet, któremu nikt nie wróży powodzenia, szybko staje przed największym wyzwaniem w karierze. Wszystko za sprawą Jana, który pechowo zastrzelił niewierną żonę i jej kochanka. Nieustępliwi policjanci ruszają tropem zabójcy, a lista ofiar kilera z przypadku niespodziewanie zaczyna się wydłużać…

reżyseria: Kuba Nieścierow,
scenariusz: Kuba Nieścierow,
aktorzy: Zbigniew Zamachowski, Marcin Korcz, Ireneusz Czop, Arkadiusz Jakubik,
gatunek: komedia/sensacyjny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

DIVERGENTNiezgodna

W metropolii wzniesionej na ruinach Chicago idealne społeczeństwo budowane jest na zasadzie selekcji. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Jeśli nie posiadasz żadnej z pięciu kluczowych cech, będziesz żyć na marginesie. Jeśli zaś masz więcej niż jedną z nich, jesteś NIEZGODNYM i czeka cię całkowita eliminacja. Chyba że – tak jak Beatrice – uda ci się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi. Beatrice musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.

reżyseria: Neil Burger,
scenariusz: Evan Daugherty, Vanessa Taylor,
aktorzy: Shailene Woodley, Theo James, Ashley Judd,
gatunek: akcja/dramat/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

podroz do krainy legendSarila: Podróż do krainy legend

Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jednym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. Na czele ekspedycji staną dzielny syn wodza Putulik i jego piękna narzeczona Apik, wspierani przez młodego czarodzieja Markussiego, psotnego leminga oraz zaprzęg wesołych psów husky. Czy bohaterom uda się dotrzeć do skrytej pośród lodowców krainy, do której wejście – jak głosi legenda – mogą odnaleźć wyłącznie osoby o dobrym i czystym sercu?

reżyseria: Nancy Savard,
scenariusz: Roger Harvey, Paul Risacher, Pierre Tremblay,
gatunek: animowany/przygodowy,
kraj produkcji: Kanada,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 85 minut,

stacja warszawaStacja Warszawa

Sześć splecionych historii składa się na panoramę obyczajową i niepokorny portret współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. Igła to były więzień, któremu zwiduje się Matka Boska. Przeżył nawrócenie i pragnie zbawiać ludzi. W swej wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina – wyglądającego na nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy –pracującą w sex shopie marzycielkę, Filipa – nastolatka pragnącego wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka – zgorzkniałego alkoholika, który przegrał swoje życie oraz Monikę – korporacyjną singielkę. Łączy ich samotność, wyobcowanie charakterystyczne dla mieszkańców współczesnych metropolii. Każde z nich przeżywa coś w rodzaju przebudzenia. Może to być przerwanie pasma upokorzeń, odruch współczucia wobec obcej osoby, próba samobójstwa, lub… morderstwo. Jednocześnie wszystkim bohaterom przyszło żyć w mieście, na którym cieniem położył się krzyż.

reżyseria: Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz, Tymon Wycisz,
aktorzy: Eryk Lubos, Janusz Chabior, Monika Dryl,
gatunek: dramat/obyczajowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 90 minut,

11 kwietnia

grand budapest hotelGrand Budapest Hotel

Niezwykłe przygody ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej.

reżyseria: Wes Anderson,
scenariusz: Wes Anderson,
aktorzy: Ralph Fiennes, Tony Revolori, F. Murray Abraham,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: Niemcy, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 100 minut,

snowpiercer arka przyszłościSnowpiercer: Arka przyszłości

Rok 2031. Świat przegrał walkę z globalnym ociepleniem. Na Ziemi zapanowała wieczna zima, a życie uległo zagładzie. Jedynymi, którzy przetrwali, są pasażerowie Snowpiercera – pędzącego przez śnieżną zamieć pociągu-miasta poruszającego się dookoła globu dzięki rewolucyjnemu silnikowi potrafiącemu generować napędzającą go energię. Wewnątrz pociągu panuje system klasowy. Bogaci pasażerowie luksusowych wagonów żyją na koszt biednej większości. Wystarczy iskra, by doszło do rewolucji.

reżyseria: Joon-ho Bong,
scenariusz: Joon-ho Bong, Kelly Masterson,
aktorzy: Chris Evans, Kang-ho Song, Tilda Swinton,
gatunek: akcja/dramat/science-fiction,
kraj produkcji: Czechy, Francja, USA, Korea Południowa,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 126 minut,

16 kwietnia

niebo istnieje napraweNiebo istnieje… naprawdę

Film „Niebo istnieje… naprawdę” zrealizowany został na podstawie światowego bestselleru. To prawdziwa historia Coltona Burpo – chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Rodzice nie spodziewali się, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszą piękną i wyjątkową opowieść o podróży chłopca do nieba i z powrotem. Czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Mówił o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a o których, jako dziecko nie mógł wiedzieć. Colton opowiadał z rozbrajającą dziecięcą niewinnością o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już odeszli z tego świata.

reżyseria: Randall Wallace,
scenariusz: Chris Parker,
aktorzy: Greg Kinnear, Kelly Reilly, Connor Corum,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

25 kwietnia

906429 - The Amazing Spider-Man 2Niesamowity Spider – Man 2

Zbliża się zakończenie szkoły, ale pomimo tego Peter Parker ma ważniejsze sprawy na głowie. Jego życie utknęło pomiędzy ściganiem złych facetów jako Spider-Man, a spotkaniami z ukochaną Gwen Stacy. Peter nie zapomniał o obietnicy złożonej ojcu dziewczyny, jednak nie potrafi jej dotrzymać. Wszystko zmienia się, gdy w mieście pojawia się nowy złoczyńca, Electro…

reżyseria: Marc Webb,
scenariusz: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner,
aktorzy: Andrew Garfield, Jamie Foxx, Emma Stone,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

amazonia przygody małpki saiAmazonia. Przygody małpki Sai

Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę.

reżyseria: Thierry Ragobert,
scenariusz: Thierry Ragobert, Johanne Bernard, Luiz Bolognesi, Louis-Paul Desan,
gatunek: dokument,
kraj produkcji: Brazylia, Francja,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 83 minuty,

" Brick Mansions " / EuropacorpBrick Mansions. Najlepszy z najlepszych

Niedaleka przyszłość. Tajny agent policji Damien (Paul Walker) ma zaledwie 24 godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną i powstrzymać katastrofę. Wszelkie tropy wiodą do bezwzględnego handlarza narkotyków, rezydującego w odciętym od świata getcie, zwanym Brick Mansions. W niebezpiecznej misji, na terenie niepodzielnie rządzonym przez gangi, Damien zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca – twardziela o imieniu Lino (David Belle), mistrza walk ulicznych i parkouru, który zna getto jak własną kieszeń i ma prywatne porachunki z bossem przestępczego podziemia.

reżyseria: Camille Delamarre,
scenariusz: Luc Besson, Bibi Naceri,
aktorzy: Paul Walker, David Belle, RZA,
gatunek: akcja/dramat/kryminalny,
kraj produkcji: Francja, Kanada,
rok produkcji: 2014,

inna kobietaInna kobieta

Żona i kochanka tego samego mężczyzny odkrywają, że on zdradza je obie z trzecią kobietą. Trzy kobiety łączą swe siły, by dać mu nauczkę…

reżyseria: Nick Cassavetes,
scenariusz: Melissa Stack,
aktorzy: Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

medicusMedicus

Fascynująca opowieść o marzeniach, które potrafiły rozświetlić mroki średniowiecza. Adaptacja bestsellerowej powieści Noaha Gordona. Anglia, XI wiek. Rob Cole jako dziecko po śmierci rodziców przygarnięty został przez wędrownego balwierza. Pod jego okiem uczył się reguł rządzących światem, a także opanował podstawy medycznej wiedzy. Życie chłopca odmienia spotkanie z wędrownym lekarzem, który, dostrzegając młodzieńczy talent i zapał, zaszczepia w nim marzenie o medycznych studiach pod kierunkiem sławnego na cały świat lekarza perskich królów Ibn Siny. Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw.

reżyseria: Philipp Stölzl,
scenariusz: Jan Berger,
aktorzy: Tom Payne, Stellan Skarsgård, Olivier Martinez,
gatunek: dramat/historyczny/przygodowy,
kraj produkcji: Niemcy,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 150 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?