MKK Siedlce jak tornado

Beata Głozak sobota, 22 marca 2014, 23:35 Aktualnie, Sport

Siedlczanki nie pozostawiły w dzisiejszym spotkaniu żadnych wątpliwości – podopieczne trenera Teodora Mołłowa pokonały we własnej hali Poznań City Center AZS 70:47 (21:7, 15:14, 14:10, 20:16). Zawodniczki wygrały tym samym pierwsze spotkanie rundy play-off w walce o awans di ekstraligi.

I KWARTA: Mecz rozpoczęły zawodniczki MKK od dwóch akcji za 2 punkty, a po chwili Urbaniak dokłada „trójkę”. Kolejna „trójka” tym razem Niedzielskiej i po trzech minutach spotkania MKK prowadzi 10:0. W połowie kwarty jest 12:2. Siedlczanki cały czas starają się powiększyć przewagę i próbują wyprowadzać szybkie akcje. Po udanym zagraniu Chaliburdy na niecałe trzy minuty do końca kwarty jest 16:4. Faulowana rywalka zdobywa 2 punkty z gry i dorzuca jeden z rzutu wolnego, jednak po chwili Urbaniak odpowiada „trójką”. Mukosiej dokłada 2 punkty i kwarta kończy się 21:7.

II KWARTA: Gra w pierwszych minutach drugiej kwarty raczej spokojna. W czwartej minucie jest dopiero 27:12. Poznań rzuca w meczu pierwszą „trójkę” i po chwili drugą, ale przewaga MKK jest na tyle duża, że siedlczanki nie muszą się obawiać. Jest 29:18. Niecelne rzuty wolne i parę nieudanych akcji w obu drużynach sprawia, że ta kwarta jest wyrównana. Kończy się wynikiem 36:21.

III KWARTA: Przez cztery pierwsze minuty tylko rywalkom udaje się zapunktować. Dopiero „trójka” Bibrzyckiej i za chwilę Ubraniak przełamuje ciszę w naszej drużynie.Odskakujemy 42:28. Kolejna „trójka” Bibrzyckiej pokazuje moc naszego zespołu. Na niecałe trzy minuty do końca jest 49:30. Obie drużyny dodają jeszcze po jednym oczku i kwarta kończy się 50:31.

IV KWARTA: Ostatnie dziesięć minut rozpoczyna się od „trójki” Ubraniak. Kolejne 2 punkty dokładają Mukosiej po asyście Krzywoń i uciekamy rywalkom, którym nie udaje się zapunktować  przez 4 minuty. Dopiero rzuty wolne przynoszą im 2 punkty i jest 57:33. W ostatnich minutach obie drużyny wyraźnie ruszyły do przodu. Parę akcji punkt za punkt i jest 68:45. Na szczęście do końca meczu pozostało już niewiele ponad dwie minuty, więc zwycięstwo MKK jest niezagrożone. Spotkanie kończy się wyniki 70:47.

Punkty: Elżbieta Mukosiej 15, Marta Urbaniak 14, Magda Bibrzycka 11 (7 zbiórek), Agnieszka Krzywoń  9 (9 zbiórek), Lidia Niedzielska 8, Agata Chaliburda 6 (6 zbiórek), Katarzyna Salska 5, Marta Dobrowolska 2.