SPIN

IV Siedlecki Konkurs Piosenki GOSPEL

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 marca 2014, 08:21 Społeczeństwo

20 marca w Sali Widowiskowej Podlasie odbył się Koncert Finałowy Czwartej Siedleckiej Gospeliady, której organizatorami jest Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach.

Tematyka wykonanych utworów odnosiła się do kluczowych wartości w życiu człowieka. Usłyszeć więc można było utwory, które mówiły o pokoju, tolerancji, miłości, godności, szacunku, przyjaźni oraz pomocy potrzebującym. Koncert miał charakter konkursu, podczas którego wyłoniono laureatów oraz przyznano nagrody w dwóch kategoriach: licea oraz gimnazja.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła, po wykonaniu piosenki Hillsong United ‘Oceans’, Monika Ratuska z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach. Towarzyszyli jej: Damian Kryński, akompaniując na fortepianie oraz Piotr Posiadała, który grał na gitarze. II miejsce przypadło Magdalenie Chmielewskiej z ZSP nr 3 im. S. Staszica w Siedlcach, a na miejscu III uplasowała się Julia Jaroszczyk z II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce, piosenką ‘Read all about it ’, wyśpiewała Izabela Księżopolska z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie. Miejsce II przypadło Agnieszce Skup z Publicznego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach, zaś III miejsce zajęła Aleksandra Rak z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach. Wyróżnienie trafiło do Olgi Ślepowrońskiej z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu są: pani Aneta Klepacka – Miler, nauczycielka języka angielskiego z I LO im. B. Prusa w Siedlcach oraz pani Weronika Paczuska, nauczycielka języka angielskiego z PG1 im. KEN w Siedlcach.

źródło: PG nr 1 / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?