SPIN

„W tancbudzie tango”

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 marca 2014, 13:38 Kultura, Wyróżnione, Zapowiedzi kulturalne

sprawiedliwi 14

We wtorek (1 kwietnia) o godz. 19. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego będzie można zobaczyć recital z kręgu kultury żydowskiej „W tancbudzie tango”. Tego dnia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wybrzmią piosenki o codziennym życiu, piosenki z getta. Tematyką ciągle jednak aktualne, dotyczące człowieka, jego uczuć, słabości i nieustannego pragnienia miłości.

Dziewczyna pracująca w tancbudzie zmywa, sprząta, a gdy goście wychodzą śpiewa, marzy, wspomina. Płacze i śmieje się do siebie, dla siebie, do świata. W roli głównej Milena Madziar – absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, od kilkudziesięciu lat współpracująca z Teatrem ES, zarówno jako aktorka jak i instruktor teatralny. Jest laureatką wielu przeglądów i festiwali piosenki poetyckiej i aktorskiej w całej Polsce.

reżyseria, teksty polskie: Andrzej Głowacki,
kierownictwo artystyczne: Waldemar Koperkiewicz,
wykonanie: Milena Madziar, Orkiestra Teatru Es,

Bilety: normalny – 25zł, ulgowy (uczniowie i studenci) – 15zł do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?