SPIN

PG nr 2 powitało wiosnę śpiewająco

Aneta Borkowska czwartek, 27 marca 2014, 09:36 Społeczeństwo

Czy tak naprawdę uczniowie w „Pierwszy Dzień Wiosny” faktycznie lubią wagarować i włóczyć się po okolicy w strachu, że ktoś ich zobaczy i zgłosi ten fakt policji lub dyrektorowi szkoły. Ze spostrzeżeń wynika, że wolą witając wiosnę, świetnie się bawić w szkole. Brzmi to może paradoksalnie – „dobra zabawa w szkole”, ale tak faktycznie może być. Jak tego dokonać? Pozwolić uczniom na inicjatywę. Pierwszy dzień wiosny ma być wesoły i atrakcyjny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Od trzech lat Publiczne Gimnazjum nr 2 im. G. Narutowicza wita wiosnę śpiewająco. Wspólnie z Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli organizuje wiosenny konkurs piosenki obcojęzycznej „Moja Ulubiona Piosenka”.

Celem głównym projektu jest motywowanie młodych ludzi do nauki języków obcych, promowanie talentów językowych oraz wokalnych, a także, a może przede wszystkim wspaniała zabawa. Komisja w składzie: Agata Bryłka, Dariusz Różański – doradcy metodyczni z SCDiDN w Siedlcach, Urszula Gotowicka – aktorka z CKiS, Anna Jasińska – nauczyciel PG nr 2 wysłuchała i oceniła młodych artystów.

Oto laureaci:
I miejsce – Marta Berczyńska i Dawid Szwejkowski – SP nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej,
II miejsce ex eaquo – Ola Michalska –  SP nr 4 im. A. Mickiewicza i Ula Lewczuk – SP z OI nr 6 im. Wł. Broniewskiego ,
III miejsce – Sebastian Daukszo, Sebastian Pawliński i Łukasz Żuk SP nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej,

Wyróżnienia  Marcel Wójcik – SP nr 7 im. Czesława Kamińskiego” oraz Natalia Kubrak- SP nr. 11 im. Jana Pawła II. Nagroda  Publiczności – Urszula Lewczuk za piosenkę „Titanium”.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. W trakcie konkursu znalazł się również czas na rytualne, zgodne ze starym słowiańskim zwyczajem spalenie Marzanny – symbolu zimy i oficjalne powitanie wiosny.

tekst oraz zdjęcie: PG nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?