SPIN

Sesja czy centrum handlowe? Co wybrać?

Aneta Borkowska czwartek, 27 marca 2014, 23:37 Siedlce

Jutrzejsza sesja miejska mimo że rozpocznie się o godz. 9. może potrwać do późnych godzin wieczornych. Jak dowiedział się SPIN o godz. 11.30 ma być ogłoszona kilkugodzinna przerwa, a obrady radnych mają być wznowione dopiero o godz. 15.30.

Powód? Otwarcie centrum handlowo – rozrywkowego. Poproszony przez nas o potwierdzenie tych informacji przewodniczący rady miasta Henryk Niedziółka przyznaje, że przerwę w obradach przewiduje.

– Przewiduję taką godzinną przerwę obiadową. Ja, my mamy nadzieję, że będzie to akurat wtedy kiedy będzie otwarcie tego centrum – wyjaśnia w rozmowie z nami. – Nie mniej jednak, po prostu, być może radni zgłoszą taki wniosek, żeby zwołać dłuższą przerwę i ja to dam pod głosowanie i wtedy będziemy mogli uczestniczyć w tym otwarciu – dodaje. – Bierze się to stąd, że niektórzy radni nie wybierają się na otwarcie i nie chciałem podejmować decyzji za wszystkich. Wszystko jest w rękach rady. Sam nie chciałbym podejmować w tej sprawie decyzji w związku z różnymi sytuacjami, które miały miejsce.

Referendum dzieli

Czy będący członkiem Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego przewodniczący wybiera się na otwarcie centrum handlowego? Kiedy ważyły się losy terenu przy ul. Wojskowej, STS był wyraźnie przeciwny budowie w tym miejscu hipermarketu. Co w tej sytuacji ma do powiedzenia Henryk Niedziółka?

– Nie mogę tak do końca powiedzieć, że STS był przeciwny inwestycji. Tam chodziło o plany zagospodarowania. STS był przeciwny. Nie było mowy o takiej galerii… Że chodziło o zmianę sposobu użytkowania i STS rzeczywiście był wtedy w opozycji. Nie wiedzieliśmy, że takie środki otrzymamy za ten stadion. Nie wiedzieliśmy, że powstanie coś… ja mówię o sobie, coś takiego wspaniałego. Także to mieszkańcy ocenią czy to jest dla miasta dobre. Tak zdecydowała większość i my utożsamiamy się z tą decyzją rady miasta, że tam może być ten obiekt.

57 komentarzy

 1. efaster dodano 7 lat temu

  O h…j ale kręci, ja j…e w tym mieście nawet sesję rady odkładają by galerię otworzyć jak na wiosce zabitej dechami biedre otwierają to wójt i cała rada uczestniczy w otwarciu a o plebanie i pokropku bym zapomniał. A że tak zapytam jego ekscelencja bs. Kiernikowski będzie święcił ? Bo z tego co wiem to kościół jest przeciwny handlu w niedzielę, ale za odpowiednią tacę zrobi dyspensę. A co do STS-u oni już dawno się sprzedali i zeszmacili dla władzy zaczęła Sochacka gdy zieła wice mimo iż wcześniej z Głowackim po sądach się włuczyła w trybie wyborczym. A kapciowy tj. Niedziółka to już wogle bije himalaje hipokryzji …. galeria z hipermaketem be ale z małym supermarketem już ok. TRAGEDIA !!! Księżna Ogińska się w grobie przewraca, ba na Jej dobrym imieniu będzie jeszcze Strus kasiorę trzepał bo jeden z pasaży galerii będzie Jej imieniem

  • Pieszy Marian dodano 7 lat temu

   Księżna Ogińska popierała handel, bo dzięki temu miała kasę. Przyjmowała i gościła w pałacu targowiczan aby tylko majątek hetmana Ogińskiego caryca Katarzyna zwróciła.

   • Zmotoryzowany Marian dodano 7 lat temu

    Czyli co w temacie STS? Jak mają z tego kasę, to handel popierają?

    Jednak księżna Ogińska się w grobie przewraca

 2. o matko!!! dodano 7 lat temu

  Kto temu człowiekowi powierzył tę funkcję? Co to za bełkot, gdzie logika i jakikolwiek sens w tej wypowiedzi?

 3. Sullivan dodano 7 lat temu

  Fragmenty w rodzaju: "a, my mamy nadzieję, że będzie to akurat wtedy kiedy będzie otwarcie tego centrum" czy "Nie wiedzieliśmy, że powstanie coś… ja mówię o sobie, coś takiego wspaniałego" bardzo utrudniają zrozumienie całości. Może warto opracować (także pod względem językowym) wypowiedź pana przewodniczącego. Wtedy tekst stanie się przejrzysty.

  • Kuba dodano 7 lat temu

   Jeśli nie łapiesz wypowiedzi to Twój problem. Ja widzę jasno że się jąka, bo nie wie co powiedzieć gdyż już było wszystko ustalone i teraz trzeba było odkręcać.

   A jeśli ktoś się wypowiedzieć nie potrafi to niech się douczy lub prace zmieni a nie potem wymaga by dziennikarz robił z niego inteligentniejszego. Wstyd

 4. . dodano 7 lat temu

  Za chodzenie po prywatnych sklepach nikt im nie płaci. Co to w ogóle za pomysł?

 5. czyli STS był "za a nawet przeciw" dodano 7 lat temu

  Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

 6. Niedziółka.... dodano 7 lat temu

  Niedziółka, Sochacka etc….. powinni dzisiaj nie wychodzić z domu. Pamiętamy co STS mówił o sprzedaży starego stadionu. Jeżeli dzisiaj Sochacka pojawi się na otwarciu Galerii – da dowód że jest hipokrytką, delikatnie rzecz ujmując. Co do radnych – żadna przerwa w obradach.. Do roboty, a nie do lansu za wszelka cenę.

 7. lans jest najważniejszy dodano 7 lat temu

  Wiekszość radnych to hipokryci, lenie i pustogłowie.

 8. A dodano 7 lat temu

  Jak to przerwa w sesji na zakupy???? To jakis skaddal.Dlaczego radni nie moga pójść na zakupy jutro razem z plebsem.Czy obowiazkiem urzedników jest chodzenie na otwarcie sklepów.Ludzie co sie w tym mieście dzieje???

 9. Janko Muzykant dodano 7 lat temu

  Przypominam sobie z jakim hukiem otwierany był Atlas, jak puszyli się miastowe urzędasy, w czasie pracy byli na otwarciu – na darmowej wyżerce. I wstęgi tam przecinali. I co? Z perspektywy czasu Atlas to inwestycyjna pomyłka!!!! Puste stoiska. Teraz wszyscy miastowi oficiele puszyć się będą w sobotę na otwarciu Galerii Siedlce. Mam nadzieję. że nie skończy jak Atlas i sklepy po drodze do galerii. Pozdrawiam wszystkich, tutaj klęczących przed siedleckim magistratem, obyście na otwarciu Galerii nie dostali JAJEM. Z znowu zdublowanie!!!

 10. Oskar Lange dodano 7 lat temu

  Po co ta młócka? Jedno z największych wydarzeń w historii Siedlec, od czasu otwarcia hali targowej się szykuje a wszyscy przeciw obecności radnych na tym otwarciu. Ja będę. Was nie zaprosili więc łzy zostały, płacz i zgrzytanie zębów. Przejdę się na piechotę bo wypiwszy koniaku lub wisky mógłbym w podziemnym garażu zabłądzić. Może ktoś odwiezie? Radni mają gorzej. Muszą wrócić na sesję i udawać, że im tropikalne choroby (Kwaśniewskiego) są obce. Ja, a ja prywatnie udam, że się modlę. Wdzięczny jestem p. Strusowi, że doczekałem się w tej zapadłej prowincji takiego wydarzenia. Nie ma stadionu są igrzyska.

  • mieszkaniec dodano 7 lat temu

   tak się zastanawiałem po twoich wpisach czy to ty czy nie ty.Teraz juz mam pewność i tylko czekam na okazję ,w końcu wiele rzeczy powinno być powiedziane głośno i publicznie.

 11. siedlecki ekonomista dodano 7 lat temu

  Kolejny dowod na to, ze RM jest na pasku dewelopera. A Niedziolka sie wypowiedzial jak menel spod smietnika- belkot bez ladu i skladu. Jak ktos STS sie pojawi na otwarciu galerii to hipokryzja jak ktos wyzej napisal to bedzie lagodne slowo. Ja bym to bardziej dosadnie nazwal- polityczna prostytucja i totalny brak jakiejkolwiek klasy i honoru. Taczki powinny czekac pod galeria na takich…

 12. kaziuk dodano 7 lat temu

  Przecież Pan przewodniczący powiedział, że przerwa na obiad, a obiad na ciepło dadzą w GALERII. Może jeszcze "coś" w "promocji" sprzedadzą?

 13. qqwq341 dodano 7 lat temu

  ku…. zróbcie w tym miescie jakas produkcje!!! ludzie pieniędzy nie maja a wy tylko markety i markety… kto to będzie kupować?? jesteśmy na gazie lupkowym wiec do roboty!!!

 14. wiocha dodano 7 lat temu

  diety radnych będziecie wydawać? Co za wiocha! do roboty całe to towarzystwo zagonić. Garbaczewski biedny sam już nie wie co się dzieje…Ogarnij się facet bo biegasz za Strusiem jak panienka.

 15. Anonim dodano 7 lat temu

  A ja tam pójdę, żeby popatrzeć na biskupa, któremu Watykan zakazał wtrącać się do kształcenia kleryków w seminarium. Biskup umocni swym autorytetem oddanie do użytku największego targowiska w mieście i publicznie je pobłogosławi, aby przynosiło jak największe dochody. Pochylę głowę, padnę na kolana i przeżegnam się podczas wyświęcania największej w mieście Świątyni Handlu.
  Bardzo mnie wzmocni moralnie nabożne skupienie pana prezydenta, panów Orzełowskich, pana Somli i pana Myszkowskiego. Może Myszkowski zaśpiewa nawet w chórze z tej okazji a nabożny dyrygent zadyryguje?
  Warto to zobaczyć, ten cyrk. Doskonale rozumie to pan Strus, który robi takie imprezy od lat. Nazywa się to pijar. W tym wypadku czarny.

  • Anonim dodano 7 lat temu

   Tego na kogo czekasz nie będzie. Inwestor chciał na otwarcie mieć obraz EL Greco, ale biskup mu nie dał. Wszyscy, na wszystkich po-obrażali się.

 16. Zorro dodano 7 lat temu

  Symanowicz, Sochacka i ten kompromitacja Niedziółka to ludzie bez twarzy ,honoru politycznego za parę groszy to by w ….. szkoda słów.

 17. Pieszy Marian dodano 7 lat temu

  Widać, że inny Marian nie próżnuje. Na otwarciu będą przedstawiciele,dyrektorzy i prezesi światowych firm, które w galerii będą miały stoiska więc obecność radnych, prezydenta, pracodawców jest jak najbardziej wskazana. Nawet trzeba im podziękować, że chcieli spojrzeć na Siedlce.
  Tu tylko niskie pobudki i chyba zazdrość, że coś się udało.

  • do pieszego Mariana dodano 7 lat temu

   Prezesi światowych firm? Chyba Cię Marian pogięło. Mogą byc co najwyżej przedstawiciele na Polskę sprzedawców firm zagranicznych. PIS tyle gada o klienteliźmie a tu uprawia w najlepsze. Ci dyrektorzy prezesi światowych firm chcą tylko sprzedawać swoje produkty.To tylko biznes a takich du ..w pokroju Mariana to podnieca.To tylko biznes dla sprzedawców i Pana Strusa. Tak im się udało więc nie wmawiajcie nam że to osiągnięcie dla miasta na miarę wieków. I jeszcze ta zachciewajka obrazu El Greco. Pan Strus myśli że jest kimś ponad Biskupa? Odbiło mu? Widocznie tak. Nie wie, że obraz jest wart więcej niz ta cała galeria? Ale byłby ubaz porobić sobie foty na tle "Świętego Franciszka z piwem w ręku i śpiewem "tu narazie jest ściernisko, …" Aż przykro patrzeć na wazeliniarstwo siedleckich "elit władzy" . I bardzo się cieszę, że Biskup nie uległ prostactwu biznesmena i nie pozwolił na ruszenie obrazu. To by była profanacja! Pan Strus nie jest właścicielem miasta!!!! O Matko co za wiocha! Co za prostactwo.

 18. ŚWIĄTYNIA HANDLU dodano 7 lat temu

  Anonim dobrze to ujął. Mamy w Siedlcach wreszcie własną, siedlecką, ale na światowym Świątynię Handlową!!! Chyba się tam przeniosę na niedzielne msze.

 19. obserwator II dodano 7 lat temu

  Nie rozumiem jednego dlaczego tak narzekacie na nasze władze?Jak wiadomo wszem i wobec to w polityce nawet tej najniższej też ktoś musi udawać osła i ludzi o ograniczonym umyśle bo przecież jak będzie myślał normalnie to w tym towarzystwie nie znajdzie poklasku i nic sam z logicznym myśleniem nie zrobi a tu tego nie widać.Wyjaśniam,że osioł to nie jest stwierdzenie obrażliwe dla zwierzęcia ponieważ on czyli osioł jest konsekwentny w dążeniu do celu czego nie można powiedzieć o politykach nawet tych lokalnych.

 20. Sąsiad Galerii dodano 7 lat temu

  Co by nie mówić, to Galeria Siedlce robi dobre wrażenie i jest lepszą wizytówką miasta niż więzienie. Gratulacje Panie Strus.

 21. radny dodano 7 lat temu

  Hej koledzy – byli koalicjanci co tam na kolanach stukacie w swoje smartfony jpady i itd- komentarze tak jak ja, SŁUCHAĆ PRZEWODNICZĄCEGO , szkoda, że wy już nie mażecie tych szarf przecinac, oj szkoda

  • Hej przecinaku! dodano 7 lat temu

   Nie jestem radnym, ale jestem mieszkańcem Siedlec od urodzenia. Pytanie mam. Czy od tego przecinania szarf czujesz się wyższy ponad te swoje metr sześćdziesiąt w kapeluszu? I prośbę jeszcze:

   Przestańcie wreszcie robić z tego miasta wiochę! Otwarcie McDonalds – dzień VIP. Otwarcie Altasu – dzień VIP. Otwarcie GS-u – dzień VIP. Skrót VIP w siedleckim wydaniu to Very IMPOTENT People

 22. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  A impreza dzisiaj u pana Strusa huczna na 600osób podobno ,z wielka pompą.Żeby znowu [***] nie wykrzykiwac przed ludźmi jakie to zrobił San F rancisko to zaprosił wszystkich co wazniejszych dzisiaj,a nasi włodarze nic w tym niestosownego nie widzą – zapraszają to idziemy,co najgorsze w godzinach pracy.

 23. do nowej świątyni dodano 7 lat temu

  W sobotę biskup będzie święcić a jak w niedziele zamiast na tace wierni bedą wydawać w nowej Swiątyni -galerii to zaraz czarni z katedry blokadę zrobią,moherom na kazaniu bełkot będą wciskać i zaraze wyplenić zechcą buhhaaaaaaa

 24. paweł z. dodano 7 lat temu

  platformiarzy zazdrość zżera i plują naokoło. Trzeba nie mieć rozumu,żeby uwierzyć w bzdury, które tu wypisują. Przypominam wszystkim,że radni STS, a przede wszystkim obecny przewodniczący-jeden z najlepszych wyników w ostatnich wyborach. BOLI, Prawda?????pseudo wywiad został wyjęty z kontekstu i właściwie widać na pierwszy rzut wprawnego oka,że był luźna rozmowa, a nie czymś profesjonalnym

  • tak tak dodano 7 lat temu

   Paweł masz rację to "manipulacja" dziennikarska.
   Gdyby jeszcze potrofili/ły taką "manipulację" w czasie wyborów zorganizować i Siedlce od "czegoś" uwolnić.

   • Kuba dodano 7 lat temu

    Chciałbym znać Twoją definicję manipulacji… bo chyba nie rozumiesz o czym piszesz.

    • Raczej dodano 7 lat temu

     W cudzysłowiu jest to słowo.
     Trzeba bardziej na wesoło odbierać, to co inni piszą.

     • Kuba dodano 7 lat temu

      A to przepraszam, jakoś źle odczytałem. Zwracam honor. Przepraszam.

  • do pawła z. dodano 7 lat temu

   "widać na pierwszy rzut wprawnego oka,że był luźna rozmowa, a nie czymś profesjonalnym". paweł, nie wiesz o czym mówisz.Przewodniczący w miejscu pracy nie prowadzi luźnych rozmów z dziennikarzem,zawsze jest funkcjonariuszem samorządowym.Twoje tłumaczenie braku logiki i braku umiejętności wyrażania się Przewodniczącego jest infantylne.

   • mieszkaniec dodano 7 lat temu

    do pawła z – Henryku daj spokój

    • Paweł Z. dodano 7 lat temu

     Guzik prawda, jest to luźna rozmowa, a w dodatku zlepek luźnych rozmów,żaden wywiad! Jeśli chcesz możesz nadal wierzyć w bzdury, które piszesz. Może jeszcze do toalety oficjalnie urzędasy wychodzą co???puknij się w twarz. Widać,że nie masz pojęcia o życiu politycznym. Ktoś pragnie odwrócić uwagę od swoich grzeszków skupiając uwagę na duperelach, w dodatku nieudolnie zmanipulowanych. Ale cóż trzeba mieć olej w głowie,żeby być świadomym pewnych rzeczy, a nie klapy na oczach

     • Kuba dodano 7 lat temu

      Pawle Z. weź wejdź sobie poczytaj co to jest wywiad bo się ośmieszasz takimi wpisami.
      Czemu ludzie którzy nie mają pojęcia o czymś najgłośniej krzyczą.
      Dziennikarz zadał panu Niedziółce pytanie, pan Niedziółka odpowiedział. A jak odpowiedział to już inna sprawa.

  • Kuba dodano 7 lat temu

   Uuuuuuuuuuuuuu chyba rodzina Niedziółki się odezwała.
   I rozumiem, że Pan Panie Pawle Z był świadkiem tej rozmowy?
   A fakt jest taki, że Niedziółka wypowiedzieć się nie potrafi. I takiego stanowiska mieć nie powinien to to wstyd dla miasta jak się odzywa. Taka prawda.
   A że rodzina oburzona to się teraz będą sypać takie głupie komentarze.

   I tak w ogóle to bardzo dużo mówi to zaczynanie zdania od ja…a potem przekręcanie na my… Ale trzeba trochę myśleć aby to zrozumieć.

 25. TIK-TAK dodano 7 lat temu

  MIASTO ŚMIESZNE I UBOGIE TO JAKI MA BYĆ PRZEWODNICZĄCY ,A ŻE TRAFIŁ SIĘ JESZCZE GORSZY TO TRUDNO TO CAŁY NIEDZIÓŁKA.

 26. Konserwatysta dodano 7 lat temu

  Co za przewrotność tego Niedziółki.
  Raptem zachwyca się wielkim handlem , który w swej istocie niszczy lokalny rynek gospodarczy.
  Po obecnym stanowisku Pana Niedziółki mam prawo twierdzić , że jego udział w referendum przeciw budowie hipermarketu w miejsce wyburzonego stadionu był zwykłą nieuczciwą grą wobec siedleckich kupców , sprzedawców oraz przeciw interesom lokalnego handlu.
  Oczekuję że Siedleckie Towarzystwo Samorządowe odetnie się od wypowiedzi swojego przedstawiciela w Radzie Miasta Siedlce Pana Henryka Niedziółki.
  W innym przypadku również udział STS w referendum przeciwko budowie hipermarketu będę traktował jako zwykłą nieuczciwą wobec mieszkańców grę polityczną o stołki .

 27. To nie galeria Siedlce! Tylko Kolorowy Świat! dodano 7 lat temu

  Przypominam, że galeria nazywa się KOLOROWY ŚWIAT. Nasuwa się jednoznaczne skojarzenie. Jak kolorowy świat, to kolorowy świat.
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/Gay_flag.svg/777px-Gay_flag.svg.png
  😉

 28. taaaaa dodano 7 lat temu

  przewrotność Garbaczewskiego to dopiero sztuka,.zatrudnił się u Strusa i kaska leci z dwóch stron. Był na sesji Rady i w pracy w u Strusa ..i kataryna sie kręci 🙂

  • Racja! dodano 7 lat temu

   … a Sochacka? A Niedziółka i reszta STS-owców? Kataryna kręci się jak cholera 🙂 Gdyby ktoś z tego furkotu potrafił prąd zbierać – zbędne by były nawet te turbiny w PEC.

   • Joa dodano 7 lat temu

    krótko i na temat 🙂 chodzi o dwie, bo jedna z trzech zakupionych ma zadziałać 🙂

 29. ZochA dodano 7 lat temu

  To jak ktoś już cos mówi nie przeciwko STS to od razu rodzina H.N ?
  Wezcie sie walnijcie w łepetynki. No wsyzsycy musza być za platforemersami. A czy nie można być neutralnym?
  eee mnie tam ani jedni ani drudzy nie obchodzą i ciesze sie z galeryjki 😀

 30. Bogusław Kowalski dodano 7 lat temu

  PO zazdrość zżera, że Siedlczanie i tak i tak wybierają w większości osoby z PiS-u i STS-u – mają swój rozum, wybierają tak jak uważają.
  Niedługo na jakiejś sesji chyba eksplodujecie już z tej złości! Zluzujcie bo i tak już wam oczy na wierzch wychodzą.

 31. Absolwent Krolowki dodano 7 lat temu

  STS sie sprzedal za kilka stolkow jak klasyczne polityczne prostytutki. Nie maja honoru. Sochacka kiedys sie smiala na lekcjach z uczniami, ze z PISem to ja tylko laczy to, ze skonczyla SGPIS (dawna nazwa SGH). Teraz ja sie z jej smieje, ze jest taka hipokrytka. Polityczna prostytutka bez klasy i honoru. Jak ona moze ludziom teraz w twarz patrzec?! Mlodzi ludzie emigruja z tego miasta, bo nie ma pracy, a ona udaje, ze jest wszystko ok. Przeciez jej syn tez wyemigrowal do stolicy (mieszka w Piasecznie). Wiec jej zachowanie to jest klasyczna dwulicowosc. Ale czego ci ludzie nie zrobia dla $$$… Niedziolka to samo. STSiaki robili referendum przeciwko galerii a teraz sie chetnie pojawiali na otwarciu i pozowali do zdjec. Normalnie niedlugo bede zmuszony chodzic z jajkami, zeby przy najblizszym spotkaniu ich przekazac im co o nich mysle. W niedziele w galerii az mi reka chodzila gdy ujrzalem tego n…a Niedziolke na podescie bioracego sukces galerii na siebie. Przeciez ten osobnik byl przeciw! Jak tak mozna oszukiwac obywateli? Ludzie opamietajcie sie! Bog patrzy! Czy macie chociaz odrobine przyzwoitosci?! Chyba nie…

 32. baranek dodano 7 lat temu

  Oj panowie z PO uspokojcie sie, bo nj

 33. baranek dodano 7 lat temu

  Oj panowie z PO uspokojcie sie, bo na zawal zejdziecie.
  A polaczki to wla

  • Absolwent Krolowki dodano 7 lat temu

   Nie jestem czlonkiem zadnej partii, wiec stul p..k. Nie masz argumentow to posuwasz sie do klamstw.

 34. baranek dodano 7 lat temu

  A polaczki to wlasnie takie sa.

 35. baranek dodano 7 lat temu

  Jakze inteligentym czlowiekiem jestes. Istny autorytet. Gratuluje wyszukanego jezyka. Pokazujesz jakim czlowiekiem jestes bez zbednych komentarzy.
  Ludzie w sdl sa inteligentni, nie martw sie i nie pomoze tu plucie jadem.
  I tak wid

 36. baranek dodano 7 lat temu

  Kampania wyborcza ruszyla pelna para. Ludzie maja dosc zwyklych chamow, wiec wyluzuj kolego.

  • cham chamowi nierówny dodano 7 lat temu

   Tak jest, ludzie mają dość zwykłych chamów. Teraz lepiej być niezwykłym chamem, na miarę naszych nowoczesnych czasów. To sztuka niełatwa pozostać chamem wyrafinowanym, niepospolitym. Można stosować chamskie zagrywki, ale nie wolno używać chamskich słów. Można w nie-chamski sposób dać do zrozumienia rozmówcy, że ma się go w głębokim poważaniu i. Niewielu tak potrafi. A jednak w Siedlcach ich spotykam. I czasami oni nie domyślają się nawet, że ja wiem, że są niepospolitymi, ale jednak chamami.

   • :) dodano 7 lat temu

    doceń kunszt…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?