SPIN

Spotkania filmowe: „Anioł Śmierci”

Aneta Borkowska sobota, 29 marca 2014, 09:41 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Reżyserka zaprasza widzów do obserwowania chorej gry psychologicznej, w jaką „bawi się” Mengele. Jeśli ktoś z Was przekonany jest, że sam szybciej poznałby bezwzględną manipulację bohatera, ten zostanie wyprowadzony z błędu. Puenzo nie daje nam żadnych złudzeń: każdy ma słaby punkt, który prędzej czy później zostanie przez kogoś wykorzystany. (Marcin Pietrzyk/filmweb)

NoveKino Siedlce zaprasza 3 kwietnia o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Spotkania Filmowe. Tym razem na ekranie film „Anioł Śmierci”.

Argentyna, 1960 rok. Sympatyczna rodzina z trójką dzieci, jadąca objąć w spadku po zmarłych rodzicach piękny hotel, spotyka na pustynnej drodze przystojnego, kulturalnego Niemca. Nieznajomy z łatwością nawiązuje z nimi kontakt, wkupiając się bez trudu w ich łaski i stając się niebawem pierwszym, niesprawiającym kłopotów gościem ich pensjonatu. Szczególnym zainteresowaniem obdarza on, mającą problemy ze wzrostem, córeczkę poznanego małżeństwa oraz mające narodzić się niebawem bliźnięta. Przedstawiając się jako lekarz – specjalista od genetyki, oferuje swoją pomoc… Tak, z pozoru niewinnie, rozpoczyna się mrożące krew w żyłach, spotkanie z potworem. Tajemniczym gościem okazuje się bowiem jeden z najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy wojennych – Josef Mengele, zwany Aniołem Śmierci, ukrywający się w Ameryce Południowej.

reżyseria: Lucía Puenzo,
scenariusz: Lucía Puenzo,
aktorzy: Àlex Brendemühl, Natalia Oreiro, Diego Peretti,
gatunek: dramat/historyczny,
kraj produkcji: Argentyna, Francja, Hiszpania, Norwegia,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 90 minut,

źródło: Filmweb oraz NoveKino – reklama

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?