SPIN

Nowe autobusy na nowy rok szkolny

Beata Głozak poniedziałek, 31 marca 2014, 23:50 Siedlce

5 miesięcy ma firma MAN na dostawę 4 nowych, niskopodłogowych autobusów Lion’s City w wersji midi. Umowę na ich dostarczenie w siedleckim magistracie podpisał dzisiaj Krzysztof Dębiński, prezes MPK Siedlce i Piotr Stański, prezes MAN Polska.

mpkKoszt jednego autobusu to 779 tys. zł netto. Inwestycja zostanie współfinansowana ze środków unijnych dzięki czemu przedsiębiorstwo faktycznie zapłaci za jeden pojazd. Siedlce są pierwszym miastem w Polsce, na ulice którego wyjadą Lion’s City Midi. Gwarancja na nowe autobusy wyniesie 2 lata.

Krzysztof Dębiński o nowych autobusach (posłuchaj)

Krzysztof Dębiński o zakupie 4 auyobusów

6 komentarzy

 1. happy end dodano 7 lat temu

  No i brawo. Siedlce mają chyba najnowocześniejszy tabor na Mazowszu, nowe wiaty przystankowe, teraz czas pobawić się z rozkładem. Cieszy fakt, że w niedalekich planach są biletomaty i tablice elektryczne na przystankach. Tak trzymać.

 2. aadd dodano 7 lat temu

  Mam nadzieję, że będą w takich samych barwach co mercedesy.:D

 3. ekstra dodano 7 lat temu

  Pół Europy kupuje Solarisy polskiej produkcji, a my kupujemy Many od Niemców. Tak się właśnie wspiera polską gospodarkę.

 4. Man dodano 7 lat temu

  Tylko te Many są produkowane w Polsce. W Starachowicach nadwozie zaś w Poznaniu pozostały montaż i dozbrojenie

 5. LLU dodano 7 lat temu

  To może teraz miasto wyremontowałoby ulice, bo te autobusy po pół roku jazy przez Mireckiego / Dąbrowskiego, Poniatowskiego (i całą masą innych ulic) będą nadawały się do remontu generalnego.

 6. karla dodano 7 lat temu

  dokladnie, autobusy solaris są wspaniałe, a tu tylko chyba dziala wspolpraca z man a nie z Polakami.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?