SPIN

Reklama miasta czy obecnego prezydenta?

Aneta Borkowska poniedziałek, 31 marca 2014, 09:04 Siedlce

Reklama miasta w mieście czy początek przedwyborczej kampanii obecnego prezydenta za publiczne pieniądze? Czemu miała służyć rozmowa z Wojciechem Kudelskim w bezpłatnym miesięczniku, za którą siedlczanie zapłacili 2 tysiące złotych i co myśli o niej ekspert Fundacji Batorego?

W lutowym numerze bezpłatnego miesięcznika wychodzącego na terenie regionu można przeczytać rozmowę z prezydentem Siedlec zatytułowaną „Samorząd to ludzie – pracowici mieszkańcy”. Wojciech Kudelski odpowiadając na pytania redaktora naczelnego przypomina w niej dokonania samorządu na przestrzeni swoich dwóch kadencji, podaje „receptę na samorządność” i mówi o przyszłości Siedlec. Niby nic szczególnego, ale jak się okazuje za rozmowę zapłacili podatnicy. Koszt? 2 tysiące złotych. Sprawa ta została poruszona na lutowej sesji miejskiej.

Mieszkańcy zapłacili, żeby się dowiedzieć 

Grzegorz Orzełowski, naczelnik biura prezydenta Siedlec materiał tłumaczy faktem, że kontakt prezydenta z siedlczanami jest bardzo ważny, a spotkania z mieszkańcami, konferencje i relacje z nich w mediach (TV, prasa, internet, radio) nie wystarczają.

– Musimy dotrzeć także do tych, których nie stać na zakup gazety. Zrobiliśmy wywiad z prezydentem w gazecie, która jest bezpłatna, a jeżeli jest bezpłatna to znaczy, że ktoś musi za nią zapłacić. Zapłaciliśmy, żeby mieszkańcy Siedlec dowiedzieli się o bieżącym życiu miasta, że w tym roku dokładamy 30 milionów do edukacji, 22 miliony do sportu, 8 milionów do kultury. To są ważne informacje, że te pieniądze idą na bardzo konkretne rzeczy – stwierdził.

Taka forma reklamy „miasta w mieście” nie przypadła do gustu części radnym. Jacek Garbaczewski zwrócił uwagę na fakt, że 1/3 materiału zajęło zdjęcie prezydenta, a przecież w materiale ważniejsze miały być inwestycje. Sam prezydent wszelkie wątpliwości ostatecznie zbył.

Taki duży jestem, przepraszam

– Z samochodu służbowego nie korzystam, a ostatnio byłem w delegacji w Berlinie pociągiem. Udzieliłem też wywiadu ogólnokrajowej gazecie „Wspólnota” gdzie też starałem się zapromować nasze miasto. Robię to jak mogę. Jeśli tutaj nadużyłem mojego wizerunku w za dużym formacie, no to taki duży jestem, przepraszam – zakończył.

Słowa prezydenta wzbudziły głośny śmiech wśród części radnych, ale nie da się ukryć, że z wyglądu i treści rozmowa może bardziej kojarzyć się z materiałem wyborczym niż dziennikarskim. Zdjęcie, o którym wspominał Garbaczewski to zdjęcie z ubiegłych wyborów samorządowych prezydenta, a używanie granatowo – czerwonego koloru czcionki w tytule było typowe dla wyborczych materiałów Kudelskiego. Granatowy i czerwony to kolory Prawa i Sprawiedliwości. Warto dodać, że za rozmowę we wspomnianej przez prezydenta „Wspólnocie” z kasy miasta nie wydano nawet grosza.

Grażyna Kopińska, ekspert z Fundacji im. Stefana Batorego zajmującej się wszelkiego rodzaju nadużyciami w sferze publicznej przyznaje, że pod koniec kadencji samorządowcy powinni zdać sprawozdanie ze swoich dokonań. Wyborcy powinni dowiedzieć się co ze składanych w okresie wyborów obietnic samorządowcy spełnili, a co nie. Ważna jest jednak forma takiego sprawozdania i to żeby było rzetelne.

Niestosowne i jednoznaczne

– Taka informacja może być rozdawana np. jako bezpłatna wkładka do lokalnej prasy. Władze gminy mogą zorganizować spotkanie z mieszkańcami, zaprosić na nie dziennikarzy z różnych mediów. Przedstawić swoje sprawozdanie i dać czas na zadawanie pytań – tłumaczy i dodaje, że wywiad sponsorowany wydaje się być najgorszym sposobem na podsumowanie działań samorządu.

Dlaczego? Bo bardziej przybiera formę autoreklamy niż rzetelnego sprawozdania. Oficjalnej deklaracji jeszcze nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że Wojciech Kudelski trzeci raz powalczy o fotel prezydenta Siedlec.

– Dokonania  samorządu, to nie tylko dokonania prezydenta miasta, burmistrza czy wójta, ale także radnych, urzędników czy instytucji podległych samorządowi. Tak więc dołączanie do materiału opłaconego z budżetu miasta i mającego pokazywać dokonania samorządu olbrzymiego zdjęcia prezydenta miasta jest niestosowne i jednoznacznie wskazuje na chęć wykorzystania tej sytuacji do przedwczesnego prowadzenia kampanii wyborczej – podsumowuje Kopińska.

My ludzie ziemi siedleckiej…

„My, ludzie ziemi siedleckiej, jesteśmy bardzo zaradni i potrafimy pracować. Choć osiągnęliśmy wspólnie bardzo wiele, to mam takie przekonanie, że jeszcze wszystko przed nami. Że nadchodzi nasz czas. Powalczymy o autostradę z Terespola do Warszawy, musimy zmienić myślenie rządu, że tylko bogate ośrodki powinny się rozwijać (…) Wszystko w naszych rękach, wystarczy skorzystać z ogromnych praw, jakie daje nam karta do głosowania”. – dowodził w rozmowie obecny prezydent.

Grzegorz Orzełowski tłumacząc radnym sprawę artykułu dowodził, że cała rozmowa i jej forma jest dziełem tylko i wyłącznie redaktora naczelnego, ale warto podkreślić, że materiał jest oznaczony jako „promocja”. Litery są co prawda ledwo widoczne, rozstrzelone i rozjaśnione, ale po dokładnej analizie kartki można je zobaczyć.

56 komentarzy

 1. obserwator dodano 7 lat temu

  Chwalą się na co wydają pieniądze, a o osobach niepełnosprawnych nic się nie mów. Miasto otrzymało nagrodę za opiekę nad niepełnosprawnymi i już mogą zapomnieć o ludziach, którzy często pozostawieni są sobie. Ale jak do nagród to cały Środowiskowy z Sienkiewicza został wystawiony i pokazany Parze Prezydenckiej jak to Miasto się przyczynia do polepszenia życia tych ludzi

  • Ja z tej publikacji dopiero dodano 7 lat temu

   ja dopiero z tej publikacji dowiedziałam się ile to pieniędzy na oświatę idzie w Siedlcach ??? a przecież oświata to konstytucyjne prawo każdego obywatela i powinno być zapewnione przez państwo a nie samorządy .Czyli Tuskowy Rząd cały czas łamie prawo ? Panie Garbaczewski co z tym PO ?? Może obywatele powinni podać Polski rząd do Sztrasburga ??? Nie wstyd panu do takich morderców polaków należeć ? naprawdę tak oszukują Polaków ?? dobrze ,że to ktoś wydali wreszcie prawda wyszła na jaw ,muszę przeanalizować dalej …

 2. pisarz dodano 7 lat temu

  Prezydent powinien co jakiś czas a zwłaszcza pod koniec kadencji informować mieszkańców o tym co zostało w mieście zrobione i co jeszcze będzie zrobione.
  Nie wszyscy mieszkańcy mogą uczestniczyć w otwartych spotkaniach organizowanych przez Prezydenta, nie wszystkich stać na cotygodniowy zakup prasy lokalnej.
  Sprawozdanie z dokonań samorządu w bezpłatnym
  czasopiśmie wychodzącym na naszym regionie to bardzo dobre rozwiązanie i powinno być częściej stosowane.

  • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

   Od tego jest Biuletyn Informacji Publicznej i ustawa o dostępie do informacji publicznej. Wszystko jest darmowe. To, co jest serwowane mieszkańcom, to propaganda. Spotkania "nie wystarczą" – a może pytania zadawane przez mieszkańców są zbyt niewygodne? Po co ryzykować wiadomość zwrotną i dialog – lepiej za publiczne pieniądze zastosować jednokierunkową propa… tzn. "promocję miasta", skierowaną do wewnątrz zamiast na zewnątrz. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd!

   • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

    Prezydent publicznie kłamie odnośnie mojej osoby (nawet przy mnie) i odnośnie faktów obiektywnych. Nie chce lub nie umie odpowiedzieć na temat jeśli chodzi o pytania zadawane na spotkaniach z mieszkańcami. Nic dziwnego, że woli taką propagandę od dialogu z mieszkańcami. Tak było zawsze, np. na konsultacjach społecznych ws. uchwały śmieciowej, na spotkaniu spółdzielców, na spotkaniu z Tadeuszem Płużańskim albo na ostatniej debacie o UE. Z tego ostatniego wydarzenia mam filmik, niech każdy sam oceni, jak zasadę "po nas choćby potop" umiłowała sobie władza:

    https://www.youtube.com/watch?v=CW0Jg8Wc3Xc

    • Pieszy Marian dodano 7 lat temu

     Żenujące było pytanie – dlaczego wice Głowacki składał kwiaty na cmentarzu żołnierzy radzieckich z okazji wyzwolenia Siedlec? Prezydent odpowiedział z godnością a ja się musiałem wstydzić za "młodą prawicę", której kibicowałem.

     • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

      Nie potrzeba nam kibiców uznających za godną wypowiedź, jakoby po 25 latach "wolności" nie warto ubiegać się o prawdę o komunizmie i że nie warto protestować gdy ktoś składa hołd tej zbrodniczej ideologii. Na szczęście od razu było widać, że większość obecnych jednak nie uznała tej odpowiedzi za godną "prawicowego" prezydenta miasta, nie mówiąc już o działaniu. Na czele z prelegentem na spotkaniu, który stwierdził, że skoro w Siedlcach jest ulica Armii Czerwonej to równie dobrze mogłaby być ulica Wehrmachtu, a składanie kwiatów pod takimi pomnikami jest hańbą. Pozdrawiam.

    • p9 dodano 7 lat temu

     Może i chcesz mieszkać, ale czy Ci władza na to pozwoli?

     • Getto ławkowe dodano 7 lat temu

      Pan Wyrzykowski postuluje…"Nie potrzeba nam kibiców uznających za godną wypowiedź, jakoby po 25 latach "wolności" nie warto ubiegać się o prawdę o komunizmie…." . To co, trzeba się zamknąć i przytakiwać.
      Historii trzeba się uczyć ale nie może być to historia jednostronna.

 3. Kuba dodano 7 lat temu

  Kampania rozpoczęta, tylko wstyd że w tak żałosny sposób próbują to ukryć.

  Kto czytał ten nazwijmy to wywiad to wie, że o Siedlcach się g….o dowiedział. To żadne sprawozdanie tylko czysta reklama już przed wyborami i nie wiem po co to oszukiwać że tak nie jest. I reklamę taką Kudelski może sobie dawać i ci tydzień tylko niech płaci za to ze swoich pieniędzy a nie z budżetu. A jeśli chce być w porządku to niech da wszystkim kandydatom po 2 tysiące i oni tez się zareklamują.

  I nie wiem od kiedy to za taką rozmowę z prezydentem o mieście i inwestycjach trzeba płacić? Chyba się niektórym już w d…ch poprzewracało.

  Żal…

  • A kim pan jesteś, że prezydent .. dodano 7 lat temu

   Aż musi na temat "osoby:" kłamać, czyżby był pan aż tak ważna osoba w życiu politycznym miasta, że dla utrącenia pana znaczenia prezydent musi posunąc sie do kłamstwa?
   Nie lubie jak ktoś wyżej s..a niż d…ę ma.
   Więcej pokory, a mniej samozadowolenia – młodzieńcze.
   Szerze mówiąc, to samo można powiedzieć o Kudelskim.

   • przepraszam dodano 7 lat temu

    ten komentarz jest do Wyrzykowskiego

   • p9 dodano 7 lat temu

    jest młodym człowiekiem który swoją przyszłość wiąże z Siedlcami i nie chce spłacać kredytów których nie zaciągał.

    • Obserwator III dodano 7 lat temu

     Na zaciągnięcie kredytów musiała wyrazić zgodę Prezydentowi Rada Miasta – czyli wszyscy radni!
     Prezydent sam nie ma takich kompetencji. Rada z kolei ma mandat społeczny. Nie obawiaj się! Sam osobiście długów nie będziesz spłacał! Ty za to nie odpowiadasz i nie rób z siebie męczennika! Tyle w tym temacie młodzieńcze.

     • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

      Prezydent decyduje, kto jest skarbnikiem miasta i niejednokrotnie bezpośrednio zabiegał u radnych, aby zaufali jego doświadczeniu. Polecam poczytać o mieście Rewal i o tym, co jego mieszkańcy dostali do skrzynek pocztowych – tak, było to pismo komornicze dotyczące spłaty długu miasta. Ale co tam "młodzieniec" może wiedzieć 🙂

      A dlaczego prezydent kłamie publicznie na mój temat – tego podobnie jak przedmówca, nie wiem. Zamiast odnieść się do argumentów atakuje ad personam.

 4. Reklama miasta dodano 7 lat temu

  Już od kilku lat miasto w mieście się reklamuje.
  Z tą zgodą to wielka przesada.
  Zgody nie ma i nie powinno być gdy wypływają takie sprawy jak ta reklama.

 5. Zorro dodano 7 lat temu

  Reklama? Jaką reklamą dla Siedlec jest prezydent RUSOFOB, który tylko ze swoich pisssdzielowskich politycznych pobudek zabronił w siedleckich instytucjach kultury zorganizować dla dzieci ze szkół całej polski Festiwalu Piosenki Rosyjskiej "BAŁAŁAJKA". Cóż te dzieci są winne, że chcą śpiewać i się uczyć języków (także w ten sposób). Tyle osób mogło przyjechać na festiwal, zobaczyć miasto, zwiedzić je, zostawić tu swoje pieniądze, może wrócić jak się spodoba. Proponuję Paniom ze Spin podpytać Pana Prezydenta dlaczego odmówił organizatorom, gdy z powodzeniem organizowali konkurs przez ostatnie lata. A pieski Pana prezydenta nawet po przeniesieniu w trybie natychmiastowym konkursu do Warszawy zrezygnowały z być jurorami w tym konkursie. Wstyd Panie Orzełowski. Podobno w kulturze nie ma miejsca na politykę podobnie jak w nauce. Nie powinno być także w Kościele.

  • Przeciez Orzelowski to! dodano 7 lat temu

   W 2005 r pracowal w kampanii Ambroziewicza z PO a rok pozniej juz startowal w wyborach samorzadowych z list PISu. Jezeli mowa o jakims kregospuie u tego osobnika to stac go max na zabe…

   • :) dodano 7 lat temu

    tak jak p. Garbaczewski tylko w drugą stronę…

 6. jj nadaje dodano 7 lat temu

  Sorry, ale to zwykłe czepialstwo. Równie dobrze w tym samy miesięczniku (jeśli dobrze kojarzę o którym mowa) są wizerunki posła JK, który co prawda mówi o Pogoni, ale zdjęcia też są duże.

 7. siedlecki ekonomista dodano 7 lat temu

  Jasne jest, ze Kundelski uprawia cicha kampanie wyborcza za publiczne pieniadze. Nie ma za grosz klasy i honoru. Rzygam tym n….m!

 8. Morejko dodano 7 lat temu

  Faktem jest, że Kudelski czuje się do swego stołka przywiązany łańcuchem i chociaż wielokrotnie powtarzał, że on przygotowuje się na tylko jedna kadencję, to ani myśli się od swego stołka oderwać. To gość, który chyba zapomniał czym są powaga, duma i prawdomówność.
  A jeśli nadal go namawia niejaki Tchórzewski, to znaczy, że cały ten PiS ma te same wady i nie należy ich wybierać, bo od razu przywiązują się do koryt.

 9. prezydent dodano 7 lat temu

  Czy nie ma w mieście kilku w miarę inteligentnych ludzi zdatnych na stanowisko Prezydenta? Siedlczanie pomyślcie i zmieńcie już zmęczonego partyjną pracą emeryta na człowieka młodszego z nową energią.W Siedlcach potrzebny jest jakiś nowy impuls.Przez następne 4 lata już nic nie będzie budowane,potrzebny jest ktoś do ściągnięcia pieniędzy z zewnątrz,a nie do wydawania na dizajn i branie kolejnych kredytów.

 10. peter dodano 7 lat temu

  W. Kudelski – Zdrada i Rozbój. Jestem Katolikiem, praktykującym, ale to co robi pan Kundelski z gruntami miejskimi np. Sprzedajac za symbliczny grosz Biskupowi grunty, sprzedając Halę Targową (która była budynkiem dla dyspozycji Centrum Kultury i Sztuki, działania do spółki z mr. Orzełowskim, który ma już i tak wystarczająco wypchane l..ą gotówka portfel) panu Topazowi, chociaż mogłaby służyć kulturze i przynosić zyski dla miasta, sprzedając centrum miasta panu Strusowi, który jako prywatny przedsiębiorca ma już tyle gruntów miejskich (czy to dobrze, że jedna osoba ma tyle wpływów w mieście?), i to rekordowe zadłużenie miasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kolejna kadencja pana Wieśniaka i to będzie koniec dla miasta…źle się dzieje, bardzo źle…

 11. Paweł Michowiecki dodano 7 lat temu

  Wy dokładacie?!!!! Wy?!!! Chyba mieszkańcy w podatkach od wszystkich dla zapewnienia stanowisk pracy dla kilku swoich oraz realizacji ich hobby. "Zapłaciliśmy, żeby mieszkańcy Siedlec dowiedzieli się o bieżącym życiu miasta, że w tym roku dokładamy 30 milionów do edukacji, 22 miliony do sportu, 8 milionów do kultury. To są ważne informacje, że te pieniądze idą na bardzo konkretne rzeczy – stwierdził." – Grzegorz Orzełowski PiS naczelnik prezydenta. To ja się pytam czemu ludzie muszą płacić jeszcze za bilety w ośrodkach kultury. Płacą wszyscy ,a chodzi tam pewna grupa więc albo kasa z podatków albo kasa z komercyjnej sprzedaży.

  • trzeźwy dodano 7 lat temu

   Gardzę politycznie umotywowaną frustracją na zasadzie "Kudelski zły, bo ja/mój kumpel lepszy". Kudelski zrobił b. dużo czy to się komuś podoba czy nie i to, że ma się czym chwalić to boli frustratów najbardziej.

   • trzeźwy dodano 7 lat temu

    Sorry, to miało być do ostatniego komentarza, a nie tego.

 12. a ja mimo wszystko zagłosuję na Kudelskiego dodano 7 lat temu

  Chce zobaczyc jak męczy się kolejne lata z tym, co do tej pory namieszał.

  • ja też jestem za III kadencją dodano 7 lat temu

   Też będę głosował na WK. Nie można nikogo innego wsadzać na chorą "kobyłę".

 13. wydają.. dodano 7 lat temu

  Wydają ostanie złotówki na lans. Kończ Waść – wstydu oszczędź.

  • cytat dodano 7 lat temu

   "Kończ Waść – wstydu oszczędź."

   Należy przeczytać fragmencik książki z tym cytatem i zrozumieć go.

   Jak ktoś nie wie to podpowiem: Adam Mickiewicz – Krzyżacy. (tu powinien być uśmiech)

 14. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  na castingu do teatru dzieciecego pani Gotowicka powiedziała wyrażnie ,że na działalność teatru dyrektor pieniędzy nie żałuje i można realizować projekty bez ograniczeń.Czu rzeczywiście tak powinno być kiedy to sami decydenci podaja ,że do kultury dokładają grube miliony.Po co komu taki rozbuchany teatr.Najdziwniejsze jest to ,że odkąd Topaz kupił halę w gazetkach te sieci na ostatnie stronie jest reklama CKIS i kupon rabatowy- czyżby transakcja wiązana ?

 15. Anonim dodano 7 lat temu

  nie wdając się w tę jałową dyskusję napiszę jedno, retoryczne pytanie… myślicie, że dlaczego obecny prezydent szykuje się na III kadencję? nie sądzicie, że ma wewnętrzne sondaże, które jasno pokazują sytuację i szanse? 😉 no właśnie… pięciu mnożących komentarze, negatywy, hejty nie są miarodajni

  • w przyszłości dodano 7 lat temu

   Będziemy pytać Pana ANONIMA czy wolno napisać coś. Będziemy też wysyłać tekst do kontroli by nie napisać cenzury.
   Podaj tylko adres.

  • do Anonim dodano 7 lat temu

   A myślisz, że inni nie robią tu badań społecznych 🙂
   Stopień "zmęczenia" Kudelskim w tych, które oglądałem ostatnio wynosi blisko 53%. Inną osobę na stanowisku Prezydenta Miasta Siedlce chętnie widziałoby 74% badanych (pomiar zrealizowany w lutym metodą CATI na reprezentatywnej grupie mieszkańców).
   Miłego dnia 🙂

  • Emil dodano 7 lat temu

   Razem z Panem Prezydentem na przyszłą kadencję szykują się:
   NIK
   ABW
   UKS
   UZP
   oraz OLAF.
   powodzenia od równie zainteresowanych losem miasta pozostałych służb i rzeszy wierzycieli.

  • Siedlce dodano 7 lat temu

   Siedlce i sądaże, do tego wewntrzne, pewnie PISowskie, Dobre.

 16. Emil dodano 7 lat temu

  Przecież to jest jawne przyznanie się do urzędniczej niekompetencji: Grzegorz Orzełowski tłumacząc radnym sprawę artykułu dowodził, że cała rozmowa i jej forma jest dziełem tylko i wyłącznie redaktora naczelnego, ale warto podkreślić, że materiał jest oznaczony jako „promocja”.
  Przed zapłaceniem faktury, ktoś musiał ją zatwierdzić merytorycznie. Zatwierdzenie oznacza, że ktoś wiedział za co i w jakiej formie płaci. Z tego tłumaczenia wynika, że Pan Grzegorz nie wiedział za co zapłacił. Pomijając, czy w ogóle powinien za to płacić i czy zrobił na to przetarg, bo chyba urząd rocznie wydaje więcej na reklamy prasowe niż 14 tys. Euro?

 17. jkfoo dodano 7 lat temu

  "Samorząd to ludzie"-Należy dopisać -"moi ludzie"

 18. Zorro dodano 7 lat temu

  Zapytajcie Kudelskiego za ile sprzedano Chale Targową i Dworek w Suchożebrach to zobaczycie ile jest warta władza PiS i STS nie wspomnę o Orzełowskich bo szkoda czasu. amen

  • Za ile? dodano 7 lat temu

   Kiedy pytać, ile za to trzeba zapłacić, 583zł ?
   Można zapytać pisemnie, procedura będzie trwała 6 miesięcy i nikt nie będzie pewny, że odpowiedź będzie prawdziwa.

 19. Barnaba dodano 7 lat temu

  Jdą wybory-i dylemat na kogo głosować.Zagłosuje na Peło-dlaczego ?. Za to ,ze za ich długich rzadów = zamknięto na 3 miesiące Niepełnosprawnego- intelektualnie za to że w Supermarkiecie zżarł -wafelek./ interwencja rzecznika praw obywatelskich i nieszczęśnika wyrwała z "pierdla " po 20-kilku dniach.za to ,ze skazano w Lublinie chorą psychicznie kobiete na 3 miesiące kary za to że ukradła z Supermarketu sałatkę za 3,90 zł oraz za to ,ze skazano emeryta na 6 miesięcy za zjedzenie w sklepie 2 gron winogrona / wartości 0,10 zł /. w zachwyt wpadam gdy słycze ze nasz rząd-tuskowy ma 2 razy więcej limuzyn rządowych niż wszystkich karetek pogotowia w Polsce.Ostatnio nasz Tusek gnębi Niepełnosprawnych-oprócz rencistów-z padaczką alkoholową.Spartanie kaleki spychali ze skały.Panie Tusku-dyskryminatorze inwalidów polecam Łysą Górę- tani i łatwy dojazd / z Rysów byłoby 2,3 razy drożej / sami ludzie widzicie- Tusk i jego Hycle ponad wszystko.Ja głosuje na Pitagorasa-nic nie pomyliłem paniczu Kozaczyński ?

 20. Rodowity Siedlczanin dodano 7 lat temu

  Z chwilą kiedy rozpadła się koalicja PiS , PO zaczynamy poznawać prawdziwe oblicze Prezydenta Kudelskiego.

 21. EMIL dodano 7 lat temu

  To pierwszy prawy i sprawiedliwy wyborczy ruch naszego siedleckiego Putino-Łukaszenki.
  Później zajmie dla siebie bramownice nad głównymi ulicami miasta.
  Później plac Sikorskiego – a konkretnie najlepsze miejsce od Piłsudskiego.
  Później ronda, bo już pokazał, że można a na koniec wyda szmatławca plującego na peło, udając, że to nie on.
  Dlaczego? Dla pormocji miasta, a i dla tego, że się nie boi, bo i tak wszyscy zamilkną i nikt nie doniesie do PKW, a z resztą PKW ma to w nosie, a poza tym ma wewnętrzne sondaże. AMEN.

 22. szkoda pieniędzy dodano 7 lat temu

  Szkoda publicznej kasy na lans emeryta. No ale odniósł same sukcesy!!!Katastrofa miejskich finansów to wina Rządu. Sam chyba nie wierzy w to co mówi. Utrzymuje 2 rodzinne ośrodki kultury. Utrzymuje w spółkach jako pilnujących Prezesów partyjnych funkcjonariuszy. Rady Nadzorcze to jak dawne komitety partyjne.Utrzymuje patologiczne – z 2 Prezesami, Radą Nadzorczą i chyba 6 pracownikami – STBS. Etc. etc. Ile to kosztuje???

  • f3 dodano 7 lat temu

   A o sporcie, co to 22mln (co za suma!!) rocznie idzie ani słowa.

 23. reklama miasta czy Prezydenta dodano 7 lat temu

  Odpowiedź jest prosta: skoro nawet w tytule są "ludzie samorządu", a na dwóch zdjęciach jest jeden "ludź", to jest reklama Pana Prezydenta. I wszystkie pokrętne tłumaczenia Pan Naczelnika są zbędne.

 24. Zorro dodano 7 lat temu

  Oświadczenia majątkowe radnych prezesów spółek ,rad nadzorczych będą ujawnione w ulotkach. Siedlczanie otworzą oczy i umysł .

  • oświadczenia dodano 7 lat temu

   powinni też podać do publicznej wiadomości oświadczenia majątkowe dyrektorów i vicedyr. podległych Prezydentowi jednostek budżetowych finansowanych z naszych podatków.

 25. Zorro dodano 7 lat temu

  Mam propozycje niech Tygodnik Siedlecki opisze majątki i ile zarabiają radni prezesi i pracownicy podlegli prezydentowi jak nie to ja ich wyręczę . A MORZE ZROBI TO SPIN.

  • prawda dodano 7 lat temu

   Komuna z was wychodzi straszna.

   • Jawność, przejrzystość dodano 7 lat temu

    Nie jest wymysłem komuny, to osiągnięcie obecnej demokracji. Kto się przeciw temu przeciwstawia ma nieźle za kołnierzem.

  • "Morze" dodano 7 lat temu

   Może "Morze" to zrobi.
   Może wystarczy zalew.

 26. Barnaba dodano 7 lat temu

  Najbardziej Polak jest przesladowany w Polsce. Nie ma bardziej rasistowskiego kraju gdzie Polaka sie kopie, tlumi, wygania z wlasnego domu. Urzedy to miejsca tortur gdzie zatrudnieni ludzie z syndromem boga wyzywaja sie na Kowalskimi. W pracy to samo. Niewolnictwo. Do tego dochodza podatki, skladki ZUS, abonament telewizyjny ….Wszystko sprawia ze odechciewa sie Polski. Tak sie zabija najwiekszych patriotow.
  Wiec nie narzekajcie ze wszedzie wam zle. Jak zle to wroccie do Polski Tuska-dyskryminatora. Wyzdrowiejecie z przesladowania zagranicą raz dwa trzy np.w Danii.
  Dunczycy sa patriotami, kochaja swoj kraj, w kazdym ogrodku flaga dunska chocby cieniutka jak wstazka ale jednak.
  Premier Danii otwarcie mawial jeszcze w latach 90 ych ze chca imigrantow trzymac w liczbie do 10 % bo " nie chca stac sie mniejszosca w swym wlasnym kraju"
  Dunczycy to madry narod, choc moga wydawac sie chlodni nie przystepni to jednak lepiej byc takim niz naiwnym romantykiem machajacym szabelka czy karabinem na wszystkich krancach swiata i NIC z tego nie majacym.
  Dania ma 124 bohaterow narodowych z II WS , tych co za Danie polegli. My mamy tysiace ale NIC z tego nie mamy.

 27. jako dodano 7 lat temu

  Tusk i jego poplecznicy robią to na dużo większą skalę i jakoś cisza

 28. niestetyPrezydet bedzie ten sam dodano 7 lat temu

  Prawda jest taka,że PełO nie ma kandydata co by wygrał z WK,STS też nie ma, nie mówiąc o LSD.Jedyna szansa to wystawienie kogoś bezpartyjnego a inteligentniejszego od obecnego.PIS Ni e wystawi kogoś nowego,bo obecny nie zatwierdzi.Chodzą słuchy o młodym T.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?