SPIN

Grecja, Hiszpania oraz Cypr w Szkole Podstawowej nr 7

Aneta Borkowska wtorek, 1 kwietnia 2014, 11:05 Społeczeństwo

Siedmioro uczniów i jedenastu nauczycieli ze szkół w Grecji, Hiszpanii i Cypru przyjechało do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach. Szkoła współpracuje ze szkołami z tych krajów w ramach Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”.

Nauczyciele i koordynatorzy programu Comenius z Grecji, Cypru, Hiszpanii i Polski omawiali realizację dwuletniego projektu „Quality of life” („Jakość życia”). Osoby współpracujące w projekcie przebywały w Siedlcach od 25 do 29 marca. Partnerzy mieli okazję poznać Siedlce, a także uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym.

Odbyło się wiele spotkań projektowych. Do najważniejszych zaliczyć należy wizytę w Urzędzie Miasta Siedlce, gdzie delegacja spotkała się z Wojciechem Kudelskim prezydentem miasta oraz Anną Sochacką, wiceprezedentem.
Goście zwiedzili także samą szkołę, uczestniczyli w szkolnej akademii, obserwowali lekcje przyrody i języka angielskiego. Brali czynny udział w zajęciach edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się lekcje pokazowe.

Wizyta okazała się wspaniałą wymianą doświadczeń między partnerami, a także inspiracją do dalszego działania w przyszłości.

tekst oraz zdjęcia: Alicja Świderska, dyrektor SP nr 7 / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?