SPIN

Harcerscy ratownicy na warszawskim półmaratonie

Beata Głozak wtorek, 1 kwietnia 2014, 22:19 Społeczeństwo

W ostatnią niedzielę ratownicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Siedlce działającego przy Hufcu ZHP „Podlasie” w Siedlcach im. Henryka Sienkiewicza brali udział w zabezpieczeniu medycznym 9 półmaratonu Warszawskiego.

Kilkuosobowa grupa siedleckich ratowników zabezpieczała jeden z punktów na trasie biegu, oferując pierwszą pomoc przedmedyczną dla uczestników półmaratonu oraz udzielając im wsparcia.

Współdziałanie przy zabezpieczeniu medycznym półmaratonu jest jednym z wielu elementów działalności Harcerskiego Klubu Ratowniczego Siedlce. Druhny i druhowie zrzeszeni w klubie prowadzą szkolenia i pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy w szkołach i placówkach edukacyjnych. Członkowie HKR Siedlce uczestniczą również w zabezpieczeniu medycznym lokalnych wydarzeń, takich jak ubiegłoroczne „100 lecie siedleckiej katedry”.

Członek komendy Hufca ds. Promocji i wizerunku pwd. Andrzej Ryś

Komentarze (1)

  1. okm dodano 7 lat temu

    Fajnie, my biegamy a Wy jestescie w ciągłym pogotowiu gotowi do pomocy. Na maratonie tez Was pozdrawiałem!!!!!! Szacunek

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?