SPIN

Jak osoba z autyzmem odbiera świat? Sprawdź w sali doświadczeń już jutro

Aneta Borkowska wtorek, 1 kwietnia 2014, 11:25 Aktualnie

Jutro (2 kwietnia) Siedlce obchodzić będą Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury przez cały dzień mieszkańcy będą mogli skorzystać z przygotowanych przez Fundację Żółty Latawiec atrakcji.

Na uczestników czekać będą prelekcje dla rodziców i nauczycieli, punkty konsultacyjne z psychologami i pedagogami, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mandale”, a także sala doświadczeń zmysłów dzięki której każdy będzie mógł poczuć jak osoba z autyzmem odbiera świat.

Z zaburzeniami autystycznymi rodzi się obecnie co setne dziecko na świecie. Pierwsze symptomy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie, często już u kilkunastomiesięcznych niemowląt, ale zawsze są widoczne przed ukończeniem przez dziecko 3 roku życia. Zaburzenia autystyczne tworzą spektrum, co oznacza, że różna może być zarówno ilość, jak i natężenie poszczególnych objawów, od bardzo łagodnych do bardzo poważnych. Nie leczony autyzm może prowadzić do głębokich zaburzeń funkcjonowania w późniejszym wieku.

Czym jest autyzm, co czują autyści, jak pomóc dzieciom i osobom dorosłym dotkniętym autyzmem? Na te, i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas spotkania w sali Widowiskowej „Podlasie” od godz. 10.00 przez cały dzień.

źródło: MOK

Komentarze (1)

  1. Joanna.e.pl dodano 8 lat temu

    Bardzo się cieszę z zaangażowania Siedlec w temat autyzmu. To ważne bo wiele siedleckich rodzin boryka się z tym problemem. Zachęcam również do zapoznania się z relacją na: www.joanna.e.pl/2014/04/dziecko-nie-powie-ze-ma-autyzm.html

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?