SPIN

Teatralna Wiosna w Miejskim Przedszkolu nr 27

Aneta Borkowska środa, 2 kwietnia 2014, 13:58 Społeczeństwo

W poniedziałek (31 marca) odbył się trzeci Przegląd Teatrów Przedszkolnych pod hasłem „Dziecięca Wiosna Teatralna”, organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 27 z Oddziałami  Integracyjnymi.  Okazję do zaprezentowania swoich talentów miały dzieci, reprezentujące 14 przedszkoli, wśród których znalazły się zarówno placówki publiczne, jak i niepubliczne, działające na terenie miasta Siedlce.

przedszkole 1Tematyka prezentowanych spektakli związana była z wszechobecną wiosenną aurą, która dotyczyła nie tylko sprzyjającej pogody, ale także wyśmienitych nastrojów młodych aktorów, ich opiekunów, rodziców a także przybyłych gości. Dzieci tchnęły wiosnę w podwoje teatru, teatr zaś odpłacił się bliskością sztuki przez duże „S”, bliskością na wyciągnięcie ręki i otwartością na tego rodzaju inicjatywy.

Wszystkie przedszkola biorące udział w tym przedsięwzięciu, zostały uhonorowane pamiątkową statuetką, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Siedlce, zaś dzieci, dzięki hojności sponsorów, mogły się cieszyć nagrodami rzeczowymi.

Świeżość w sercach młodych artystów i uśmiech na ich twarzach, sprawiły, że mieliśmy do czynienia z prawdziwą „Dziecięcą wiosną teatralną”.

tekst oraz zdjęcie: MP nr 27

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?