SPIN

Do szczęścia brakuje pieniędzy na paliwo

Beata Głozak czwartek, 3 kwietnia 2014, 23:47 Siedlce

Ponad 4 tysiące pouczeń i 1,5 tysiąca mandatów karnych na łączną kwotę ok. 130 tys. zł z czego dochód urzędu miasta wyniósł ponad 95 tys. zł – podczas ostatniej sesji miejskiej siedlecka straż przedstawia raport z działalności za miniony rok, a radni przyjęli go bez zastrzeżeń.

Sławomir Garucki, komendant SM w Siedlcach podkreśla, że pozytywną ocenę od radnych traktuje jak pozytywną ocenę od mieszkańców, ale przyznaje, że zawsze są małe niedociągnięcia. Nie ukrywa też, że miniony rok do łatwych nie należał.

– To odczuli wszyscy pracownicy. Podpisaliśmy porozumienie ze związkami zawodowymi  w sprawie obniżenia wynagrodzenia o 10 procent, ale takie były środki, więc trzeba było przeżyć – mówi.

W ubiegłym roku straż miejska miała do rozdysponowania niemal 1 mln 630 tys. zł. Czy ten rok będzie dla jednostki łaskawszy? Wiadomo, że kwota przeznaczona na utrzymanie jednostki jest to ponad 1 mln 769 tys. zł.

– Jeśli chodzi o wynagrodzenia dla pracowników to jest dobrze, ale są jeszcze pewne małe braki jeśli chodzi o wyposażenie, a dokładnie o zakup paliwa – przyznaje Garucki. – Będę wnioskował o zwiększenie tego paragrafu, bo można oczywiście powiedzieć, że powinno być więcej patroli pieszych, ale nie wszystkie czynności można wykonać „na piechotę”.

Jak mówi Garucki do pełni szczęścia brakuje mu jeszcze 30 tys. zł z przeznaczeniem na paliwo za cały rok.

20 komentarzy

 1. efaster dodano 7 lat temu

  Aż się dziwię, że p. Paryła nievwpadł na pomysł kupna bądź wynajęcia mobilnego fotoradaru by SM mogła sobie dorobić, w dzisiejszych czasach niektóre nadmorskie gminy pół budrzetu z tego mają

 2. obserwator dodano 7 lat temu

  Potrzeba na paliwo jest wielka, to już jest przesada. Poruszam się pieszo po mieście i widzę jak Strażnicy miejscy podjeżdżają do banków, aptek i innych miejsc w celach prywatnych. Ja też po proszę od miasta 30 tys. na paliwo

 3. bankier dodano 7 lat temu

  Dzwoniłem po strażników na NS żeby ucywilizowali parkowanie – odmówili – "że nie będą ciągle tam jeździć" – tak odpowiedział dyżurny. Przecież to najłatwiejsze zajęcie – i kasa łatwa. Nie wiem w takim razie czym oni się zajmują?

 4. aldona dodano 7 lat temu

  Kompletnie nie rozumiem dlaczego w katolickim mieście, rządzonym przez pis promuje się Gender i związki partnerskie przy przyjęciach do przedszkoli? Dlaczego zamiast zachęcać młodych by zakładali katolickie rodziny promuje się konkubinaty. Jednym słowem puszczaj się z kim chcesz. Tatuś raz ten raz ten, a dziecko dp przedszkola masz załatwione. To jest ta pisowska sprawiedliwość?

  • Kuba dodano 7 lat temu

   A że tak się zapytam co to ma wspólnego ze Strażą Miejską?

   Ale co Cię obchodzi jak ktoś inny żyje. A ja kompletnie nie rozumiem czemu tacy walczący jak Ty katolicy tak strasznie uwielbiają zaglądać innym do łóżka? Jakieś braki masz w swoim łóżku, że się tak o innych troszczysz?

 5. xxx dodano 7 lat temu

  dodaj , że jeszcze po zapiekanki podjeżdzają

 6. pisarz dodano 7 lat temu

  Straż Miejska nie ma na paliwo, by dojechać na interwencję wezwana przez mieszkańców, a prezes ZUO projektuje sobie gabinet za tysiące złotych.

 7. pop dodano 7 lat temu

  Śmieszny twór którego jedynym zadaniem jest nabijanie kasy do budżetu miasta a nie ochrona i pomoc mieszkańcom.

 8. Paweł Michowiecki dodano 7 lat temu

  1mln 630 tyś koszt straży ,a przypływ 130 tyś. czyli kosztuje nas ten organ 1,5mln zł. to nie lepiej te 630 tyś. dołożyć Policji do wypłat dla funkcjonariuszy oraz część obowiązków i jesteśmy 1 mln zł do przodu? No ja się nie dziwię że kasy w mieście nie ma jak się tak rozporządza kasą i to tylko na przykładzie jednego organu samorządu.

  • happy end dodano 7 lat temu

   bezpieczeństwo i ład z porządkiem nie jest wymierne w pieniądzu; równie dobrze SM mogłaby walić mandatów full, żeby przypływ był 2-3razy większy, ale chyba nie o to chodzi

  • obserwator dodano 7 lat temu

   Paweł masz rację w 100% ale nasi radni tego nie widzą SM jest za droga w utrzymaniu, tego miasta nie stać na to , na paliwo nie mają, kupić im rowery będzie taniej i zdrowiej

 9. Emil dodano 7 lat temu

  Kolego Miechowiecki proponuję ostrożność w podpowiedziach co ma robić nasz Katol Tetryk I bo zabrać zabierze, ale przekazać to przekaże Orlim Oligarchom, a nie policj. W najgorszym wypadku sfinansuje wybory poprzez przedpłaty.

 10. antypeło dodano 7 lat temu

  Szanowna redakcją zapytaj Komendanta co on i jego komanda może- oprócz ukarania grzecznej staruszki chandlujacej w pobliżu urzędu-Kudelki.Dowiesz się szanowna Pańciu ,ze nic albo prawie nic.Dzisiejsza S.M włazi w buty Policji-dubluje ją.Co robić ?.Na nowo określić obowiązki w tym mieście> a gdy to będzie niemożliwe, lub nie spełniające oczekiwań siedlczan > rozgonić nieróbstwo na 4 strony świata

 11. maja gdzieś dodano 7 lat temu

  Patrolu pieszego nie zobaczysz. Wożą dupska autami. Sam widziałem jak podjechali, zatrzymali się przed apteką i jeden z nich poszedł z receptą w łapie. Na Chrobrego to było jskiś czas temu. Rozwiązać ten twór. Kasa dla Policji.

 12. Realista dodano 7 lat temu

  A ja będę szczęśliwy, jak SM zostanie rozwiązana. Zbędna instytucja, jej koszty to pieniądze wyrzucone w błoto. Z "dziką rozkoszą" wręczają mandat przysłowiowej babci sprzedającej pietruszkę, a jak widzą awanturującego się osiłka, to głowa spuszczona i dyskretnie uciekają na drugą stronę ulicy, tacy "bohaterzy".

 13. Bart dodano 7 lat temu

  Mam gdzieś zdjęcie jak te patałachy ze straży podjeżdżaja pod uczelnie i wlepiają mandaty studentom, którzy musza sie ciesnic na za małych parkingach. Rozwiązać to i już!

 14. obserwator II dodano 7 lat temu

  Problem z finansowaniem Straży Miejskiej minie bezpowrotnie jak urzędnikom miejskim obetnie się o 10%pobory na które i tak nie zasługują.W dobie komputerów rozrost biurokracji następuje w tempie lawinowym a urzędasów robi się ostatnio naprawdę dużo nie tylko w siedleckim magistracie ale we wszystkich jednostkach budżetowych gdzie nawet jako nieprodukcyjni dostają trzynaste pensje tak samo jak ciężko pracujący górnicy.Ukłony dla urzędników "ciężko pracujących" i będących na utrzymaniu bezrobotnych i tych zarabiających najniższą krajową.

 15. Autor dodano 7 lat temu

  W takim razie rozumiem, dlaczego SM tak rzadko przyjeżdża na uliczki Nowych Siedlec w "Strefie zamieszkania", gdzie nielegalnie parkują klienci Szpitala. Po prostu nie mają paliwa przecież. Przyjezdni powinni więc się modlić, by SM nie miała na to kasy dalej. Upiecze się im i będą dalej mogli to robić.

 16. Mirolo dodano 7 lat temu

  Popieram wszystkich, którzy proponują likwidację SM, jest patologia nie tylko Siedlec ale całego kraju. Zgadzam się, że SM nic nie robi. Blokady i mandaty za parkowanie nawet na 5 minut a szczególnie ulubiony jest postój TAXI przy bibliotece, gdzie pół ulicy jest wolna bo nigdy nie ma więcej niż 4 TAXI. Nigdy nie widziałem patrolu pieszego, chyba że w okolicach bazarku aby karać babcie sprzedające jajka, To jest patologia powoływanie instytucji, które tylko mają za zadanie karać. Powód jest jeden trzeba zapewnić etaty dla swoich kumpli za nasze ciężko wypracowane podatki. Nie ma co się dziwić, że kasa pusta. Walczmy z patologią. nie płaćmy mandatów. Zmuszajmy radnych do likwidacji tego niepotrzebnego tworu. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na policję, stworzenie nowych miejsc pracy dla bezrobotnych młodych ludzi.

 17. Człowiek,,,,, dodano 7 lat temu

  Człowiek, który ponad 7 lat temu rozklejał plakaty Kudelskiego – dostał ekspresowo za "zasługi" pracę w Straży Miejskiej. ZLIKWIDOWAĆ to. Dość wożenia tyłków w za nasze pieniądze. To jest prawo i sprawiedliwość. Na pokaz. Dla niewiedzącego ludu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?