SPIN

MP Dance „Impresje taneczne”

Aneta Borkowska czwartek, 3 kwietnia 2014, 08:21 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mp dance caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 8 kwietnia o godz. 18. do sali „Podlasie” na koncert Formacji Tanecznej MP Dance „Impresje taneczne”. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną najnowsze choreografie opierające się na tańcu nowoczesnym i stylizowanym, w których stosowane są rozmaite taneczne techniki rozpoczynając od podstaw baletu, poprzez jazz, broadway, musical dance, po hip-hop, disco dance. Choreografie przygotowane zostały przez instruktor Agnieszkę Lipińską.

Formacja Taneczna MP Dance powstała w październiku 2007 roku. Instruktorem i choreografem grupy jest mgr Agnieszka Lipińska, absolwentka AWF w Warszawie, pedagog oraz wieloletnia tancerka „Małego Podlasia”. Mimo krótkiego stażu MP Dance rozwija się bardzo dynamicznie, ma już na swoim koncie kilka sukcesów, a przed sobą jeszcze wiele planów. W skład zespołu wchodzi około 90 dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 14 lat. Tancerze ćwiczą w trzech grupach wiekowych.

W chwili obecnej głównym celem działalności zespołu jest popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży, zapewnienie im atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego i pokazanie, że taniec jest świetnym sposobem na nudę. Priorytetem dla instruktora zespołu jest wszechstronny rozwój tancerzy oraz przygotowanie ich do jak najlepszego prezentowania się na scenie. Agnieszka Lipińska, oprócz znakomitego warsztatu technicznego, jest również świetnym pedagogiem, co wyraża się w jej relacjach z dziećmi i młodzieżą.

W związku z ogromną dynamicznością rozwoju szeroko pojętego dziś tańca, zespół regularnie pracuje nad poszerzaniem swojego programu o nowe elementy. Agnieszka Lipińska wciąż poszukuje nowych inspiracji do tworzenia ciekawych i oryginalnych choreografii z wykorzystaniem barwnych kostiumów oraz rekwizytów. Wszystko to połączone w niepowtarzalne show będą mogli Państwo podziwiać podczas najbliższego koncertu Formacji MP Dance.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?