SPIN

Koncert Kiry Malyginy i Igora Mullera „Eurobałtyckim szlakiem”

Aneta Borkowska piątek, 4 kwietnia 2014, 08:37 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

 kira caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 9 kwietnia o godz. 18. do Sali Białej na koncert Kiry Malyginy i Igora Mullera „Eurobałtyckim szlakiem”. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

Kira Malygina – korzenie jej kariery muzycznej wychodzą z rosyjskiej sceny piosenki autorskiej. Kira jest wielokrotnym laureatem festiwalowym, regularnie daje koncerty na scenach Rosji, Izraela, USA i Europy Zachodniej, jest również autorką utworów filmowych oraz sztuk teatralnych. Po tym jak została wykonawcą własnych utworów znanych dziś w kręgach koneserów z całego świata, wokalistka ta nie poprzestała na osiągnięciach, jej muzyka ewoluuje nabiera kolejnych barw zaczerpniętych z innych styli i gatunków muzycznych. W efekcie jej starań w roku 2009 pojawił się jej debiutancki album muzyczny pt. „Kira”. Brzmienie utworów albumu wskazuje na radykalne odejście od stylu piosenki autorskiej na rzecz aktualnych współczesnych aranżacji.

Igor Muller – z Kirą łączy go wspólna pasja do piosenki autorskiej, Igor jest gitarzystą grającym w stylu klasycznego bluesa, rocka, jak również brał udział w projektach dżezowych, na scenach funkowych i muzyki elektronicznej.
Kira i Igor grają wspólnie od roku 2010. Obecnie muzycy pracują nad kolejnym albumem, którego wydanie planują na lato 2014 roku. Oprócz Siedlec w trasie koncertowej odwiedzą również St. Petersburg, Tallin, Konigsberg, i Berlin.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?