SPIN

Trwa inwestycja na stacji kolejowej

Aneta Borkowska niedziela, 6 kwietnia 2014, 16:40 Siedlce

Jedna z największych inwestycji w mieście, a mianowicie modernizacja stacji kolejowej ruszyła pełną parą. Wygląd siedleckiej stacji po remoncie zmieni się nie do poznania i przede wszystkim skróci to czas podróży pociągami w obu kierunkach.

Linia przebiegająca przez Siedlce jest jedną z najważniejszych w Polsce i prowadzących na wschód. Modernizacja przeprowadzana jest także w Międzyrzecu Podlaskim i Łukowie i łączna wartość tych prac sięga pół miliarda złotych. Obejmuje ona rozbiórkę istniejącej infrastruktury kolejowej oraz budowę wszystkich elementów od nowa. Będą udogodnienia dla pasażerów niepełnosprawnych, dla rodziców z dziećmi w wózkach, dla pasażerów z ciężkim bagażem. Będą nowe tory, perony, wiadukty, nowe urządzenia sterowania ruchem.

Obecnie prace wykonywane są na wiadukcie „garwolińskim” oraz peronie numer 3, który jest wyłączony z ruchu. Poniżej przedstawiamy zdjęcia zrobione kilka dni temu.

 

11 komentarzy

 1. Tomek dodano 10 lat temu

  Modernizacja jednej stacji ma skrócić czas przejazdu??? Chyba do Siedlec Zachodnich bo na odcinku 90km będzie to niezauważalna różnica może 30 sekund. Kolejna kpina z pasażerów.

  • Beyonce dodano 10 lat temu

   Frustrat i z takiej chwalebnej wiadomości wyciągnie to, czym może przypunktować na "nie". Smutne to. Mnie te zmiany cieszą i nie mogę się doczekać efektu końcowego.

   • bankier dodano 10 lat temu

    chodzi zapewne o zapis – "(…) i przede wszystkim skróci to czas podróży pociągami w obu kierunkach(…)" – każdy kto podróżuje pociągami do W. wie, że nic to nie skróci bo na remontowanym odcinku tych kilkuset metrów pociągi i tak hamowały już przed stacją do 60-40 km/h. Chodzi o pisanie bzdur bez rozpoznania tematu.

    • kozerek dodano 10 lat temu

     Bo chodzi o kierunki Terespol-Siedlce i Siedlce-Terespol, pokaż mi w tekście zapis, iż chodzi o czas podróży do Wawy -.-

     Za to zauważ w tekście nazwy Międzyrzec i Łuków…

     • bankier dodano 10 lat temu

      "Jedna z największych inwestycji w mieście, a mianowicie modernizacja stacji kolejowej ruszyła pełną parą. (…) i przede wszystkim skróci to czas podróży pociągami w obu kierunkach" – wyraźnie jest mowa o mieście (Siedlce) i o podróży w obu kierunkach (z miasta). Tego się nie da zrozumieć w sposób, który opisałeś. Idąc nawet Twoim tropem to dalej nic nie skróci – przejazdy przez stacje (Łuków i Międzyrzec) musiałyby się odbywać bez zatrzymania – a na tej lini jedynie Expresy Moskwa – Nicea i Moskwa- Paryż się nie zatrzymują…

   • gitmajonez dodano 10 lat temu

    wow!ale sie podjarales

 2. a dodano 10 lat temu

  Ws

 3. y. dodano 10 lat temu

  Ciekawie to wygląda. Dawno tam nie byłem, nie wiedziałem, że aż tak duża skala tej modernizacji. Czekamy na efekty 🙂

 4. Polityka reklamowa portalu dodano 10 lat temu

  komentarz nie został zaakceptowany przez administrację

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Drogi czytelniku
   Komentarz nie odnosi się w żaden sposób do tekstu, jest pytaniem do redakcji o sprawy firmowe, dlatego nie został zaakceptowany.

   Jednak zapraszam do napisania do nas w tej sprawie maila, a chętnie odpowiem.

   • Mnie w szkole uczyli, że po zwrocie typu "Drogi czytelniku" stawia się wykrzyknik. dodano 10 lat temu

    Można też wzorem stylu anglosaskiego postawić przecinek. Brak znaku interpunkcyjnego jest wielkim zaniedbaniem przez redaktora, czy jak kto woli redaktorkę (na szczęście nie redaktorę, bo brzmi paskudnie jak ministra 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?