SPIN

Najbliższe premiery filmowe

Aneta Borkowska wtorek, 8 kwietnia 2014, 08:53 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina w najbliższy piątek (11 kwietnia) oraz w środę (16 kwietnia) na 3 premiery filmowe: „Grand Budapest Hotel„, „Snowpiercer: Arka przyszłości” oraz „Niebo istnieje… naprawdę”.

11 kwietnia

Grand Budapest Hotel

Niezwykłe przygody ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej.

reżyseria: Wes Anderson,
scenariusz: Wes Anderson,
aktorzy: Ralph Fiennes, Tony Revolori, F. Murray Abraham,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: Niemcy, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 100 minut,

Snowpiercer: Arka przyszłości

Rok 2031. Świat przegrał walkę z globalnym ociepleniem. Na Ziemi zapanowała wieczna zima, a życie uległo zagładzie. Jedynymi, którzy przetrwali, są pasażerowie Snowpiercera – pędzącego przez śnieżną zamieć pociągu-miasta poruszającego się dookoła globu dzięki rewolucyjnemu silnikowi potrafiącemu generować napędzającą go energię. Wewnątrz pociągu panuje system klasowy. Bogaci pasażerowie luksusowych wagonów żyją na koszt biednej większości. Wystarczy iskra, by doszło do rewolucji.

reżyseria: Joon-ho Bong,
scenariusz: Joon-ho Bong, Kelly Masterson,
aktorzy: Chris Evans, Kang-ho Song, Tilda Swinton,
gatunek: akcja/dramat/science-fiction,
kraj produkcji: Czechy, Francja, USA, Korea Południowa,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 126 minut,

16 kwietnia

Niebo istnieje… naprawdę

Film „Niebo istnieje… naprawdę” zrealizowany został na podstawie światowego bestselleru. To prawdziwa historia Coltona Burpo – chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Rodzice nie spodziewali się, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszą piękną i wyjątkową opowieść o podróży chłopca do nieba i z powrotem. Czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Mówił o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a o których, jako dziecko nie mógł wiedzieć. Colton opowiadał z rozbrajającą dziecięcą niewinnością o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już odeszli z tego świata.

reżyseria: Randall Wallace,
scenariusz: Chris Parker,
aktorzy: Greg Kinnear, Kelly Reilly, Connor Corum,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

reklama

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?