SPIN

LUZ – reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy i Świata 2014

Aneta Borkowska środa, 9 kwietnia 2014, 08:30 Kultura

W niedzielę (6 kwietnia) zakończyły się trwające od piątku Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Jazz Dance, Show Dance, Mini Production i Production – Kilece 2014 (eliminacje Mistrzostw Europy i Świata).

Wzięły w nich udział najlepsze kluby taneczne z całej Polski. Na scenie Kieleckiego Teatru Tańca zaprezentowało się ponad 2000 tancerzy z najnowszymi, bardzo widowiskowymi choreografiami. Nasze miasto i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach reprezentowała ponad 70 osobowa grupa tancerzy Formacji Tańca Nowoczesnego „LUZ” i Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ”, prowadzona przez choreografa i kierownika artystycznego Joannę Woszczyńską. Artyści z „LUZ-u” sięgnęli po najwyższe trofea, a co za tym idzie weszli w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.

– Grupa dziecięca FTN „LUZ” – ubiegłoroczni Mistrzowie Europy i Wicemistrzowie Świata – potwierdzili swój wysoki poziom taneczny zdobywając tytuł MISTRZÓW POLSKI 2014 w kat. formacje jazz dance do 11 lat,

– Tytuł MISTRZA POLSKI 2014 wytańczyły Ewa Stecewicz i Marcelina Karolewska w kat. duety show dance 12-15 lat,

– WICEMISTRZOSTWO POLSKI 2014 w kat. mini formacje jazz dance do 11 lat zdobyły: Szymon Antosik, Maciej Dmowski, Marcelina Karolewska, Wiktoria Kubaj, Magdalena Pulikowska, Aleksandra Rucińska, Julia Sawicka,

– WICEMISTRZEM POLSKI 2014 w kat. soliści jazz dance do 11 lat został ubiegłoroczny Wicemistrz Europy Szymon Antosik,

– II WICEMISTRZOWIE POLSKI 2014 w kat. formacje jazz dance powyżej 15 lat – artyści Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ”,

– II WICEMISTRZYNIE POLSKI 2014 Wiktoria Kubaj i Magdalena Pulikowska w kat. duety jazz dance do 11 lat,

– II WICEMISTRZ POLSKI 2014 Łukasz Dmowski w kat. soliści show dance 12 – 15 lat – Łukasz po raz pierwszy startował w tej kategorii wiekowej,

W ścisłym finale swoją obecność zaznaczyła grupa juniorów Formacji Tańca Nowoczesnego „LUZ”, która pomimo wspomnianej wcześniej kontuzji jednej z tancerek zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy i Świata zdobywając IV miejsce w kat. formacje jazz dance 12 – 15 lat. W tej kategorii startowało 14 formacji.

V miejsce wytańczyły w kat. duety jazz dance do 11 lat Marcelina Karolewska i Julia Sawicka. W finale na VII miejscu uplasowała się mini formacja show dance w składzie: Wiktoria Andrzejczuk, Dominika Dmowska, Karolina Kasprzykowska, Dagmara Krasnodębska, Julia Poduch, Klaudia Rojek, Anna Solka – dziewczęta również po raz pierwszy występowały w tej kategorii wiekowej.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?