SPIN

Ojcowie protestują w Siedlcach

Aneta Borkowska czwartek, 10 kwietnia 2014, 12:31 Aktualnie, Siedlce

Ojcowie zrzeszeni w stowarzyszeniu Dzielny Tata protestują dzisiaj w Siedlcach przeciwko dyskryminacji ojców do jakiej dochodzi w polskich sądach.

– Jesteśmy w nich  ignorowani, traktuje się nas jak osoby których jedynym obowiązkiem jest zarabianie pieniędzy, zabrania nam się kontaktów z dziećmi tylko dlatego, że jesteśmy mężczyznami – mówili naszej reporterce.

 

12 komentarzy

 1. znam ojca, który też walczy o prawo do widywania sie z dzieckiem dodano 7 lat temu

  Żaden menel, czy psychol – normalny facet. Tyle, że matka dziecka uważa, że on powinien płącić jej takie alimenty, aby wystarczylo i dla dziecka i dla niej, a skoro on nie ma z czego – to ma problemy z widywaniem dziecka. Dawniej zabierał synka do siebie na wekend – co drugi w miesiącu – dziś matka mu nie pozwala pomimo postanowienia sądu – musi walczyc o wydanie nakazu, a dzieciak tęskni i błąga ojca, żeby mógł z nim choc troche pobyć.
  Czy taka matka nie widzi, że robi potworna krzywdę dziecku prowadzac swoje gierki z jego ojcem uzywając do tego uczuc dziecka?

 2. kuba dodano 7 lat temu

  a gdzie ogonek na banerze, pisze się "TATĘ"

 3. Ormo dodano 7 lat temu

  Szacunek dla tych panów, że się nie poddają. I dla portalu, że dostrzega problem nie tylko od kobiecej strony.

 4. Radek dodano 7 lat temu

  Dr Jerzy Targalski o sędziach

  "Uważam sędziów za najbardziej zdeprawowaną, zdegenerowaną grupą zawodową w Polsce [aplauz publiczności – przyp adm.]. I jeżeli zaczynać zmiany, to trzeba zacząć zmiany od likwidacji systemu bezprawia w Polsce. Dopóki są ci ludzie, dopóty złodzieje będą oczywiście zwalniani, ludzie walczący z korupcją będą skazywani… Chodzi o zwyczajne bezprawie, o legitymizowanie rozkradania kraju i upodlanie ludzi, i za to odpowiedzialni są moim zdaniem sędziowie. Więc jeżeli myślą, że w ten sposób załatwią sobie wygodne życie do końca, to jest to oczywiście możliwe pod warunkiem, że Polski nigdy nie będzie. Natomiast jeżeli się sytuacja zmieni, a myśle, że są duże szanse na zmianę ze względów geopolitycznych, to będą mieli momenty iluminacji, kiedy odkryją, że oni błądzili, ale już teraz to oni będą dobrzy… Analizy w Polsce są niemożliwe ze względu na sędziów, którzy stoją na straży wolności nauki. Nie można pisać ani o systemie panującym w Polsce czy w innych krajach postkomunistycznych, ani o historii ostatnich 25 lat, dlatego że sądy tylko czyhają żeby takiego człowieka zniszczyć, dlatego że wolność nauki w Polsce po prostu nie istnieje."Stalinowskie Sądy i takaż Prokuratura- niszczy siedlczan

 5. WP DT dodano 7 lat temu

  Najlepiej zorganizowana grupa przestępcza w tym kraju – mafia w togach!

 6. Sprawiedliwy dodano 7 lat temu

  Temu Pseudo tatsuiowi w czarnej kurteczce proponuje zajęcie się swoją rodziną, Jaki z ciebie Ojciec skoro nawet nie wiesz gdzie twoje dzieci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Szukaj syna bo nawet nie wiesz w którym siedzi /…….

 7. jerzy dodano 7 lat temu

  Przed Sadem Okregowym w Katowicach od 18 lutego 2014 roku w oblozonym banerami kamperze mieszka Roman Habraszewski.Protestujew ten sposob przeciwko unimozliwianiu mu realizacji kontaktow z synami.Wsparcie organizacji ojcowskich delikatnie mowiac marne.Samotnie walczy przeciko systemowi.Kontakt do Niego i szczegoly dotyczace protestu na str. habraszewski.pl

 8. wojtek dodano 7 lat temu

  jak sądzą – wiemy, praypominam jednak iż sami sędziowie będą sądzeni przez Najwyższego Sędziego – ale na żale i przepraszanie bedzie chyba na póżno. dziecdi będą z Ojcami po osiągnięciu pełnoletności , a matki zostaną same

 9. Ojciec dodano 7 lat temu

  Dyskryminacją ojców w sądach jest w Polsce od zawsze, w komunie nie było lepiej , wiem to z doświadczenia. Kult Matki Polki jest niewyobrażalny. Na temat biednych matek trąbi się nawet w przypadku np. Matki Madzi. Żadna matka nie jest w stanie sama wychować swojego dziecka w dobrej kondycji psychicznej dla niego, jeżeli będzie utrudniała bzdurnymi powodami kontaktu z Ojcem!!! Ja byłem w podobnej sytuacji i zachowanie Sądu (sędzina) było przykre ,poniżające dla mnie. Wyczuwa się od razu niechęć do siebie oraz całkowity brak empatii. Pani Sędzina, zachowywała jakby znała mnie od dziecka. Wyraz twarzy przy każdej mojej wypowiedzi mówił mi ,że jestem na straconej pozycji. Ona zachowywała się nie jak sędzia, tylko jak adwokat drugiej strony. Prymitywne to było i bezczelne zarazem zachowanie. POPIERAM TEN PROTEST….., drodzy Ojcowie, walczcie do upadłego, chociaż nikłe szanse na równe prawa dla Ojców w tym kraju.

 10. -krĘcony- dodano 7 lat temu

  "Dyskryminacją ojców w sądach jest w Polsce od zawsze"
  tak jak kobiet poza sądem.
  abrstrahując od konkretnych sytuacji, kiedy ojcowie czują się pokrzywdzeni przez sąd, nie możemy udawać, że nie widzimy skąd się to bierze.
  jeżeli panuje społeczne przekonanie, że wychowywanie dzieci, prowadzenie domu spoczywa na matkach, to trudno się dziwić, że wyroki sądu wyglądają tak a nie inaczej.
  sędziowie (obojga płci) nie są kosmitami, tylko stanowią część naszego społeczeństwa razem z jego poglądami.
  dlatego też, często z automatu uznają, że dzieci mają przebywać z matką, a ojcowie mają płacić alimenty.
  ojcowie słysząc niekorzystny dla siebie wyrok dostają rykoszetem – są ofiarami patriarchatu.

 11. 1976 dodano 7 lat temu

  Brawo Panowie

  Walczcie o swoje prawa, kobiety chciały przez wiele lat równouprawnienia i prawie w 100% je mają – a Wy w takich sytuacjach !? – 10%
  Dziecko nigdy Wam tego nie wypomni jak dorośnie, że nie próbowaliście itp.

  Pozdrawiam

 12. SamotnaMama dodano 6 lat temu

  Na prawdę brawo, całą sytuacja zależy od podejścia matki i jej możliwości niestety przez to że kobiety mają pierwszeństwo i jako pierwsze dostają dzieci czasem kończy się tragedią . Nie każda kobieta jest w stanie zająć się dziećmi i ktoś powinien to zauważyć . Ja sama wychowuje córkę ale znam kobiety które sobie nie radzą a dzieci robią co chcą gdyby tamte dzieci miały takich ojców jak wy na pewno byłoby im lepiej . 🙂 Pozdrawiam .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?