SPIN

Patrole motocyklowe wyjechały na drogi

Beata Głozak niedziela, 13 kwietnia 2014, 12:26 Kronika Policyjna

Policjanci i motocykliści w jednym, którzy mają za sobą wielotygodniowe szkolenie na specjalistycznym torze – siedleccy funkcjonariusze wyruszyli na lokalne drogi, by dbać o bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego i walczyć z piratami drogowymi.

Przekraczanie prędkości, jazda w sposób zagrażający innym użytkownikom ruchu i nieprawidłowe wyprzedzanie to główne grzechy motocyklistów. Aby skuteczniej z nimi walczyć, policjanci siedleckiej drogówki wsiedli na 2 oznakowane motocykle marki Honda Pan-European 1300 wyposażone w videorejestratory. Jednoślady wykorzystywane są głównie tam, gdzie z dróg korzysta najwięcej pojazdów.

Policjanci przeszli kilkutygodniowe szkolenie, podczas którego ćwiczyli technikę jazdy w terenie, na specjalnie przygotowanym torze motokrosowym oraz poruszanie się po drogach asfaltowych.

txt i foto: nadkom. Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP Siedlce/opr.bg

Komentarze (1)

  1. jurwiad dodano 8 lat temu

    narazie grasują na ulicy Sienkiewicza łapią głównie jadących bez pasów,bo to najłatwiejsze kąski a kasa rośnie dzielni chłopcy!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?