SPIN

Premiery w NoveKino

Aneta Borkowska niedziela, 13 kwietnia 2014, 22:32 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na pięć nowości, które będzie można oglądać już od 25 kwietnia. Na kinomaniaków czekać będzie: „Niesamowity Spider – Man 2”, „Amazonia. Przygody małpki Sai”, „Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych”, „Inna kobieta” oraz „Medicus”.

Niesamowity Spider – Man 2

Zbliża się zakończenie szkoły, ale pomimo tego Peter Parker ma ważniejsze sprawy na głowie. Jego życie utknęło pomiędzy ściganiem złych facetów jako Spider-Man, a spotkaniami z ukochaną Gwen Stacy. Peter nie zapomniał o obietnicy złożonej ojcu dziewczyny, jednak nie potrafi jej dotrzymać. Wszystko zmienia się, gdy w mieście pojawia się nowy złoczyńca, Electro…

reżyseria: Marc Webb,
scenariusz: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner,
aktorzy: Andrew Garfield, Jamie Foxx, Emma Stone,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Amazonia. Przygody małpki Sai

Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę.

reżyseria: Thierry Ragobert,
scenariusz: Thierry Ragobert, Johanne Bernard, Luiz Bolognesi, Louis-Paul Desan,
gatunek: dokument,
kraj produkcji: Brazylia, Francja,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 83 minuty,

Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych

Niedaleka przyszłość. Tajny agent policji Damien (Paul Walker) ma zaledwie 24 godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną i powstrzymać katastrofę. Wszelkie tropy wiodą do bezwzględnego handlarza narkotyków, rezydującego w odciętym od świata getcie, zwanym Brick Mansions. W niebezpiecznej misji, na terenie niepodzielnie rządzonym przez gangi, Damien zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca – twardziela o imieniu Lino (David Belle), mistrza walk ulicznych i parkouru, który zna getto jak własną kieszeń i ma prywatne porachunki z bossem przestępczego podziemia.

reżyseria: Camille Delamarre,
scenariusz: Luc Besson, Bibi Naceri,
aktorzy: Paul Walker, David Belle, RZA,
gatunek: akcja/dramat/kryminalny,
kraj produkcji: Francja, Kanada,
rok produkcji: 2014,

Inna kobieta

Żona i kochanka tego samego mężczyzny odkrywają, że on zdradza je obie z trzecią kobietą. Trzy kobiety łączą swe siły, by dać mu nauczkę…

reżyseria: Nick Cassavetes,
scenariusz: Melissa Stack,
aktorzy: Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Medicus

Fascynująca opowieść o marzeniach, które potrafiły rozświetlić mroki średniowiecza. Adaptacja bestsellerowej powieści Noaha Gordona. Anglia, XI wiek. Rob Cole jako dziecko po śmierci rodziców przygarnięty został przez wędrownego balwierza. Pod jego okiem uczył się reguł rządzących światem, a także opanował podstawy medycznej wiedzy. Życie chłopca odmienia spotkanie z wędrownym lekarzem, który, dostrzegając młodzieńczy talent i zapał, zaszczepia w nim marzenie o medycznych studiach pod kierunkiem sławnego na cały świat lekarza perskich królów Ibn Siny. Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw.

reżyseria: Philipp Stölzl,
scenariusz: Jan Berger,
aktorzy: Tom Payne, Stellan Skarsgård, Olivier Martinez,
gatunek: dramat/historyczny/przygodowy,
kraj produkcji: Niemcy,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 150 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?