SPIN

Spektakl „Wyobraźnia kontra komp”

Aneta Borkowska niedziela, 13 kwietnia 2014, 09:33 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

wyorbaznia do txt

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 26 kwietnia o godz. 18. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na premierę spektaklu „Wyobraźnia kontra komp” w wykonaniu tancerzy Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ.

„Wyobraźnia kontra komp” to propozycja teatralna skierowana do dzieci i młodzieży. Najnowszy autorski spektakl taneczny w reżyserii i choreografii Joanny Woszczyńskiej porusza ważny w tych czasach problem twórczego myślenia w konfrontacji z komputerowym światem. W czasach, gdy komputer zajmuje pierwsze miejsce, wypełnia wolny czas, jest dla niektórych jedynym przyjacielem, aktorzy i tancerze powoli wprowadzają młodego widza w barwny świat fantazji i dziecięcej wyobraźni.

„Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe” – Albert Einstein

Spektakl o twórczym myśleniu, inspiracji, alergii, wolności, przyjaźni, Ponurej Galopii, o domku z pudełka po zapałkach i o czołgu, który nie jest tylko zabawką. Spektakl, który bawi, wzrusza i zmusza do refleksji. W rolach głównych zobaczymy: Karolinę Kalicką, 9 letniego Filipa Antosika oraz gościnnie Artura Gajdę. W tanecznym show wystąpią tancerze z mistrzowskich grup Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, aktualni Mistrzowie Polski, Europy i Wicemistrzowie Świata.

Karolina Kalicka – Wyobraźnia
Artur Gajda – Chłopiec

„Chłopiec –  Chodzi znowu o  przyjaciół, tak?
Wyobraźnia –  No oczywiste oczywistości!!!
Dzięki nim wszystko staje się proste. Jesteśmy w stanie pokonać każdą przeciwność losu. Jeden z moich najlepszych uczniów mawiał: „Przyjaciele są jak dobre anioły, które podnoszą, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”
A ty, masz takich przyjaciół?
Przecież bez przyjaźni życie jest takie smutne …
Chłopiec – Teraz ich nie mam, bo komputer mi się zepsuł …
Wyobraźnia – A koledzy z klasy?
Chłopiec –  siedzą przed swoimi komputerami. Teraz najlepszym przyjacielem człowieka jest przecież komputer.
Wszyscy gramy w te same gry.
Wyobraźnia – Nie! Tak być nie może!!!  Gdzie  wyobraźnia, przyjaźń, wolność, twórcze myślenie ?”

Premiera:
26 kwietnia, godz. 18:00 – Sala Widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

Spektakle dla szkół:
28 kwietnia (poniedziałek) godz. 9:30
29 kwietnia (wtorek) godz. 18.,
30 kwietnia (środa) godz. 9:30
Bilety w cenie 15 zł bilet pojedynczy, przy grupie zorganizowanej powyżej 20 os. – 10 zł.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?