SPIN

NoveKino: „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości”

Aneta Borkowska środa, 23 kwietnia 2014, 18:48 Aktualnie, Kultura, Zapowiedzi kulturalne

spin novekino

W związku z procesem kanonizacyjnym Ojca Świętego Jana Pawła II NoveKino Siedlce zaprasza 6 maja o godz. 19. na dokument „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości”, w którym twórcy zadają pytanie: w jaki sposób Jan Paweł II jest wciąż obecny wśród ludzi?

Odpowiedzi szukają w różnych częściach świata, docierając do osób, których życie, w rozmaity sposób, naznaczone jest obecnością Papieża. Przewodnikiem i odkrywcą nowych świadectw jest ks. Sławomir Oder,, postulator procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Jana Pawła II. Prałat wciela się w rolę reportera i razem z ekipą filmową spotyka się z bohaterami filmu, którzy opowiadają mu swoje poruszające historie. W filmie zaprezentowane zostanie, między innymi, świadectwo Floribeth Diaz z Kostaryki, kobiety uzdrowionej przez Jana Pawła II. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie.

W dokumencie uwiecznione zostały także malownicze miejsca i krajobrazy. To będzie niezwykle wzruszająca podróż w głąb ludzkich przeżyć. Film w naturalny sposób będzie podtrzymywał podniosły nastrój wywołany świętem kanonizacji Papieża Polaka.

długość: 90 min.,
premiera: 2 maja 2014,
produkcja: Polska,
reżyseria: Piotr Dziubak,
muzyka: Stefano Ratchev,
zdjęcia: Volker Tittle,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Komentarze (1)

  1. Super :) dodano 7 lat temu

    Super 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?