SPIN

Spektakl muzyczny „Psalmy”

Aneta Borkowska środa, 23 kwietnia 2014, 09:47 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

psalmy

We wtorek (6 maja) o godz. 19. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl muzyczny „Psalmy”, czyli poezja Tadeusza Nowaka do muzyki Waldemara Koperkiewicza w interpretacji aktorów i muzyków Teatru Es. Będzie to kolejna odsłona cyklu „Studenckie Wtorki Teatralne”.

Tadeusz Nowak w swojej poezji penetruje rozmaite, częstokroć bardzo od siebie odległe połacie rzeczywistości. Trywialne realia życia wiejskiego, potoczne sytuacje ludzkie, obrazy o proweniencji biblijnej, obrzędowej, baśniowej, magicznej. Świat przedstawiony w utworach jest zadziwiający i piękny, okrutny i łagodny, bardzo subiektywny i uniwersalny, baśniowy i niezwykle realistyczny… i bardzo poetycki.

„Psalmy” to widowisko muzyczne uzupełnione prezentacją multimedialną, podczas którego widzowie będą mieli możliwość wysłuchania Psalmów Tadeusza Nowaka w wykonaniu artystów Teatru ES i muzyków Orkiestry Teatru ES na żywo. Część multimedialna przedstawi kreację muzyczną Teatru ES z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Miasta Siedlce.

Bilet w cenie 15 zł do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?